Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Wstęp

Fresenius University of Applied Sciences

Ze swojego głównego kampusu w Idstein niedaleko Wiesbaden, Fresenius University of Applied Sciences może poszczycić się ponad 167-letnią tradycją nauczania przedmiotów ścisłych. W 1848 roku Carl Remigius Fresenius założył Laboratorium Chemiczne Fresenius, które od samego początku zajmowało się zarówno praktyczną pracą laboratoryjną, jak i edukacją. Certyfikat jako prywatnie sponsorowany, zatwierdzony przez państwo uniwersytet nauk stosowanych nastąpił w 1971 roku.

Obecnie uniwersytet oferuje studia licencjackie i magisterskie w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, a także szkolenia zawodowe i dalsze kształcenie w swojej siedzibie głównej w Idstein i kampusach w Kolonii, Hamburgu, Monachium, Dusseldorfie, Frankfurcie, Berlinie i Nowym Jorku. Kursy są przypisane do różnych wydziałów: Chemii i Biologii, Zdrowia i Społeczności, Ekonomii i Mediów oraz Projektowania.

Jednak ten czysto rynkowy środek komunikacji nie ma absolutnie żadnego wpływu na ramy prawne Fresenius University of Applied Sciences . Szkoły nie zastępują wydziałów, ale umożliwiają działowi marketingu uczelni nie tylko bardziej przejrzystą i ukierunkowaną prezentację kierunków studiów, których liczba na rynku znacznie wzrosła w ostatnich latach, ale także lepsze dopasowanie potrzeb przyszłych i obecnych studentów. W związku z tym wszystkie prawnie ustanowione komisje uniwersyteckie i ich organizacja na różnych wydziałach zachowają swoją aktualność i ważność w przyszłości.

Lokalizacje

 • Idstein

  Fresenius University of Applied Sciences Limburger Straße 2

 • Berlin

  Jägerstraße 32, 10117 Berlin, , Berlin

  • Munich

   Infanteriestraße 11A, 80797 München, , Munich

   • Wiesbaden

    Moritzstraße 5, 65185 Wiesbaden, , Wiesbaden

    • Hamburg

     Alte Rabenstraße 1, 20148 Hamburg, , Hamburg

     • Düsseldorf

      Platz der Ideen 2 40476 Düsseldorf, , Düsseldorf

      • Heidelberg

       Sickingenstraße 63-65 69126 Heidelberg, , Heidelberg

       • Idstein

        Limburger Straße, 2, 65510, Idstein

        pytania