Keystone logo
Hardin-Simmons University

Hardin-Simmons University

Hardin-Simmons University

Wstęp

Nigdy nie znajdziesz innego miejsca jak Hardin-Simmons University . Jesteśmy baptystycznym uniwersytetem w Abilene w Teksasie, z 127-letnią historią i tradycjami, które nie mają sobie równych w żadnej innej szkole, co daje HSU osobowość tak wielką, jak horyzont Zachodniego Teksasu.

Nasza misja i wizja

 • Misja: Misją Uniwersytetu Hardin-Simmons University jest bycie społecznością oddaną zapewnianiu doskonałości w edukacji oświeconej wiarą i wartościami chrześcijańskimi.
 • Wizja: Hardin-Simmons University będzie innowacyjną społecznością służebnych uczonych angażujących umysły i pielęgnujących duchy przyszłych chrześcijańskich przywódców.

Co więc wyróżnia HSU?

Szczerze mówiąc, nie będziesz wiedział, czym różni się Hardin-Simmons od innych uniwersytetów, dopóki nie przyjedziesz. Kiedy przyszli studenci odwiedzają kampus, używają słów „rodzina” i „dom” na określenie HSU. Uważamy, że to wiele o nas mówi i chcielibyśmy, abyś przyjechał z wizytą.

Ale teraz chcesz wiedzieć, dlaczego w ogóle powinieneś przyjechać z wizytą. Zacznijmy więc od początku HSU… właściwie przed jego powstaniem.

Dziedzictwo Jamesa B. Simmonsa

Nasz imiennik, dr James B. Simmons, był pastorem baptystycznym z północnego wschodu przed i po wojnie secesyjnej. Głosił wolność niewolnikom przed wojną, co przyniosło mu groźby smoły i piór… i spalił doszczętnie swój kościół w Indianapolis. Po wojnie secesyjnej pomógł założyć siedem kolegiów dla uwolnionych niewolników, ponieważ wiedział, że edukacja jest niezbędna dla ich sukcesu jako wolnych obywateli.

Wreszcie pomógł grupie kupców, ranczerów i pastorów w przygranicznym mieście Abilene w Teksasie założyć nowy uniwersytet baptystyczny, aby obsługiwać ogromny obszar kraju, na którym nie istniało jeszcze wyższe wykształcenie. Dziedzictwo dr Jamesa B. Simmonsa jest nadal silnie odczuwane i ucieleśniane na Hardin-Simmons University .

Simmons był mieszkańcem pogranicza, który nigdy nie mieszkał na pograniczu. Poprzez swoje myśli, modlitwy i marzenia pomagał innym przekraczać granice i przełamywać bariery. Simmons zadał sobie dwa pytania: „Jaka jest najwspanialsza myśl, która kiedykolwiek zaprzątała twój umysł?” i „Jaki jest twój obowiązek, aby go wypełnić?”

Jego pionierski duch i te dwa ogromne pytania stworzyły misję, która żyje w HSU: „Aby chrześcijaństwo mogło dotrzeć do całego globu, wszystkie bariery muszą zostać usunięte”.

Rodzina HSU

Nasi studenci mają wielkie marzenia, a HSU istnieje po to, aby wpajać wiedzę i pielęgnować pewność siebie, aby zidentyfikować i spełnić te marzenia. Robimy to, obejmując każdego ucznia jako członka naszej Rodziny. Będziesz miał znaczenie w HSU i będziesz miał znaczenie dla nas, gdy wyruszysz w świat.

Nasi uczniowie powiedzą wam, że przybyli tutaj, aby być częścią tej Rodziny. Nasi absolwenci powiedzą Ci z całego świata, że nadal są częścią rodziny HSU.

Przyszli studenci, którzy odwiedzają HSU, cały czas mówią nam: „Po prostu wiedziałem, że HSU jest tam, gdzie powinienem być”. Nasz kampus jest przyjazny i nie onieśmielający. Wszystko jest łatwe do znalezienia, a wszystkie klasy znajdują się w odległości krótkiego spaceru od budynków mieszkalnych.

Tradycje HSU

Wielkie uniwersytety w Teksasie słyną ze swoich tradycji, ale duże szkoły nie słyną z rodzinnej atmosfery. Jednak w Hardin-Simmons można znaleźć takie tradycje, jak Beanie Capping, Ring Dunk, Six White Horses i Cowboy Band – a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu szansy na bycie wielką rybą w małym stawie.

Akademicka doskonałość

Mamy też stosunek 1 profesora na 12 studentów. To gwarantuje, że zwrócisz na siebie osobistą uwagę swoich profesorów, a każde zajęcia będą prowadzone przez profesora. W HSU nie ma tłumów, w których można się zgubić. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie co jakiś czas będziesz zapraszany na kolację do domu profesora. Będziesz zmuszony do robienia wszystkiego, co w twojej mocy, ale zawsze będziesz miał pomoc, aby to osiągnąć.

Czy czujesz już różnicę?

Rodziny kochają, chronią, wspierają i stawiają sobie wyzwania. Wzywamy Cię, abyś przyjechał do Hardin-Simmons, stał się częścią naszej rodziny, dobrze się bawił, dużo się nauczył, znalazł swoje marzenia, przełamał bariery, przecierał nowe szlaki – i zmieniał świat dla Chrystusa.

Statystyka

Akademicy HSU

Dzięki naszym pięciu głównym szkołom i uczelniom, HSU oferuje ponad 50 studiów licencjackich i nieletnich oraz 14 stopni magisterskich, od biznesu po fizjoterapię.

Wydział HSU

Jesteśmy dumni z naszych intymnych rozmiarów klasy. Nasz stosunek liczby studentów do liczby wydziałów 12:1 pozwala na osobistą uwagę profesorów. Ponad 90 procent naszych wykładowców posiada najwyższe stopnie naukowe na swoich kierunkach.

Lekkoatletyka HSU

W kampusie kwitnie duch kowboja i kowbojki. HSU uczestniczy w dyscyplinach sportowych NCAA Division III. Oferujemy 18 sportów uniwersyteckich, w tym koszykówkę, golf, tenis, cross country, bieżnię, piłkę nożną, piłkę nożną, baseball, softball i siatkówkę.

Nasze zobowiązanie do przystępności cenowej

Ponad 98 procent studentów HSU otrzymuje pewnego rodzaju pomoc finansową. Przyznajemy naszym studentom ponad 47 milionów dolarów pomocy, w tym programów federalnych, stanowych i instytucjonalnych.

HSU zobowiązuje się do przystępności cenowej, a nasz zespół pomocy finansowej będzie współpracować z Tobą i Twoją rodziną, aby zbadać wszystkie opcje finansowania Twojej edukacji.

Zasoby i technologia HSU

Nasza biblioteka kampusowa zawiera ponad 440 000 pozycji w swoim katalogu online. Jesteśmy częścią konsorcjum Abilene Library Consortium, które oferuje ponad dwa miliony pozycji.

Prawie każdy zakątek naszego kampusu jest dostępny przez Wi-Fi, a komputery znajdują się w całym kampusie w kilkunastu laboratoriach i pomieszczeniach ogólnodostępnych.

  Funkcje kampusu

  Od charakterystycznej kopuły na szczycie budynku Skiles po wspaniałe witraże w kaplicy Logsdon — wiemy, że nasz kampus okaże się piękny, wygodny i gościnny. Nasz 200-hektarowy dom składa się z 33 głównych budynków, w tym sal lekcyjnych, akademików i mieszkań, a także boisk sportowych i dużej ilości szeroko otwartych terenów zielonych.

  Życie na kampusie

  HSU jest pełne możliwości rozwoju intelektualnego, społecznego, kulturalnego i duchowego. Dołącz do jednej lub więcej z naszych ponad 40 organizacji kampusowych, w tym zespołów stacjonarnych w 20 dyscyplinach sportowych, 8 klubowych, grup usługowych, klubów akademickich i towarzystw honorowych. Plus, ciesz się społecznością z przyjaciółmi i kolegami z klasy w kaplicy.

  Zamieszkaj w jednym z naszych sześciu akademików lub studenci, którzy ukończyli 4 semestry i/lub mają 21 lat, mogą zdecydować się na zamieszkanie w jednym z dwóch kompleksów mieszkaniowych na terenie kampusu.

   Rekrutacja

   Dołącz do rodziny HSU! W HSU będziesz uczyć się od naszego uznanego w kraju wydziału, łączyć się ze studentami z całego świata i być pod opieką ludzi, którzy naprawdę dbają o twój rozwój duchowy, intelektualny i osobisty. Niezależnie od tego, czy jesteś pierwszym studentem pierwszego roku, przeniesionym studentem, czy wracasz, aby ukończyć studia, chcielibyśmy, abyś uczynił HSU swoim domem.

   Warunki przyjęcia: Nowicjusze po raz pierwszy

   Przyjęcie ogólne będzie oferowane na podstawie wyników testów, rangi klasy, GPA i zajęć pozalekcyjnych.

   Automatyczne przyjęcie ogólne będzie oferowane każdemu uczniowi z jedną z następujących kwalifikacji:

   • Złożony wynik ACT wynoszący 20 lub
   • Łączny wynik SAT 1030 lub
   • Wynik CLT równy 66 lub
   • Ranking klas licealnych wśród najlepszych 25%
   • Test Opcjonalni kandydaci zostaną automatycznie przyjęci z 3.5 HS GPA

   Chociaż zalecamy zdanie egzaminu wstępnego na studia lub przesłanie wyników, które już masz, HSU przyjmie wnioski bez wyników testów, bez kary dla studenta. HSU będzie nadal prowadzić całościowy proces oceny wniosków i uwzględni wszystkie złożone elementy wniosku podczas podejmowania decyzji o przyjęciu.

   Termin składania wniosków: Zgłoszenia są przyjmowane do sierpnia 2022 r. na początek jesieni 2022 r.

   Studenci zagraniczni

   Przygotowanie do studiowania w obcym kraju może być bardzo ekscytujące, a droga na studia to satysfakcjonujące doświadczenie. Poniższe międzynarodowe etapy rekrutacji na studia licencjackie mają na celu pomóc w płynnym przejściu do HSU.

   Krok 1: Aplikacja

   Rozpocznij swoją aplikację o przyjęcie międzynarodowe do HSU już dziś! Nie ma opłaty za zgłoszenie! Utwórz profil na naszej stronie i złóż wniosek online.

   Krok 2: Wstęp

   • Międzynarodowy proces rekrutacji w HSU jest prosty. Potrzebujemy następujących przedmiotów, aby wziąć udział w przyjęciu do HSU jako międzynarodowy student studiów licencjackich:
   • Prześlij transkrypcje wszystkich prac w szkole średniej (liceum). Transkrypcje muszą być oryginalnymi dokumentami lub wyraźnymi fotokopiami, wykonanymi przez szkołę lub urzędnika państwowego.
   • Prześlij oficjalny wynik testu SAT, ACT lub CLT. Minimalne wymagania dotyczące wyniku testu dla przyjęcia międzynarodowego do HSU to:
    • SOB 1030*
    • ACT 20*
    • CLT 66*

   *Jeśli przenosisz się z uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych lub poza nimi, nie musisz przesyłać wyniku SAT, ACT lub CLT. Wymagamy jednak oceny biegłości językowej.

   • Prześlij albo TOEFL, IELTS, albo wynik testu biegłości w języku angielskim Duolingo. Minimalne wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego dla przyjęcia międzynarodowego do HSU to:
    • TOEFL: 79
    • IELTS: 6.5
    • Duolingo: 95
    • Określenie celu. Prześlij od jednej do dwóch stron esej na temat tego, dlaczego chcesz studiować w Stanach Zjednoczonych i na Hardin-Simmons University . Proszę podać swoje pełne imię i nazwisko w eseju z oświadczeniem o celu.

   Krok 3: Imigracja

   Aby studiować w Stanach Zjednoczonych, studenci zagraniczni muszą spełnić kilka wymagań imigracyjnych w HSU:

   • Kopia paszportu;
   • Dostarczyć oświadczenie o wsparciu finansowym;
   • Zapisz się na wysyłkę I-20;
   • Zapłać opłatę SEVIS;
   • Umów się na rozmowę w sprawie wizy;
   • Zapłać depozyt rejestracyjny.

   Krok 4: Finalizacja i rejestracja

   Po przyjęciu na uniwersytet i wypełnieniu wymagań imigracyjnych, musisz wypełnić kilka dodatkowych elementów, aby zarejestrować się na zajęcia, a następnie przygotować się do przyjazdu do HSU:

   • Wypełnij Warunki umowy;
   • Przyjmij stypendium w HSU Central;
   • Zarejestruj się na zajęcia.

   Krok 5: Informacje o mieszkaniu i przyjeździe

   HSU pomoże Ci w przybyciu do naszego kampusu, zapewniając transport z regionalnego lotniska Abilene, a także upewni się, że Twoje mieszkanie jest gotowe po przyjeździe. Aby przygotować się na przyjazd, należy wypełnić następujące elementy:

   • Wypełnij wniosek o zakwaterowanie w centrali HSU;
   • Wypełnij formularz zdrowia studenta w MedProctor;
   • Wypełnij formularz przyjazdu i przejrzyj listę kontrolną przed wyjazdem.

   Krok 6: Płatność

   Studenci zagraniczni są zobowiązani do dokonania pierwszej wpłaty na konto studenckie przed przyjazdem do kampusu HSU. Upewnij się, że Twoja pierwsza płatność została dokonana za pośrednictwem HSU Central w następujących terminach płatności:

   Terminy płatności:

   • Jesień: 1 sierpnia
   • Wiosna: 5 stycznia

   Wymagania wizowe

   Aby studiować w Stanach Zjednoczonych, studenci zagraniczni muszą spełnić kilka wymagań imigracyjnych w HSU:

   1. Kopia paszportu. Prześlij kopię paszportu.
   2. Dostarcz oświadczenie o wsparciu finansowym. Przed wydaniem formularza I-20 studenci muszą wypełnić podpisany formularz Oświadczenie o wsparciu finansowym i dołączyć dowody potwierdzające; tj. wyciągi bankowe, konta oszczędnościowe itp. Dokumenty te należy również złożyć w konsulacie USA podczas ubiegania się o wizę.
   3. Zapisz się na wysyłkę I-20. Aby zarejestrować się w HSU w celu wysłania dokumentu I-20, musisz odwiedzić stronę naszego partnera SASS-SmartShip . Po zarejestrowaniu się wybierz Hardin-Simmons University z rozwijanego menu, aby utworzyć przesyłkę I-20. HSU otrzyma etykietę wysyłkową, aby szybko wysłać I-20. Po wysłaniu dokumentu otrzymasz powiadomienie, dzięki któremu będziesz mógł monitorować dostawę.
   4. Zapłać opłatę SEVIS. Aby uiścić opłatę SEVIS, należy przejść na następującą oficjalną stronę DHS tutaj . Aby uzyskać instrukcje dotyczące uiszczania opłaty SEVIS, obejrzyj ten samouczek wideo .
   5. Umów się na rozmowę o wizie. Aby umówić się na rozmowę w sprawie wizy, należy odwiedzić następującą witrynę Departamentu Stanu USA . Przed rozmową wizową należy przejrzeć listę kontrolną rozmowy kwalifikacyjnej F-1 i zabrać te elementy ze sobą w dniu rozmowy kwalifikacyjnej. Pobierz papierową kopię tej listy tutaj .
   6. Zapłać depozyt rejestracyjny. Zapłać depozyt rejestracyjny (3000 USD) i zapewnij sobie miejsce w HSU. Ten depozyt wpisowy działa również jako pierwsza wpłata na czesne i opłaty szkolne. Instrukcje dotyczące wpłacania depozytu rejestracyjnego można znaleźć tutaj .

   Stypendia i Finansowanie

   Przystępność HSU

   Każdego roku około 97% studentów HSU otrzymuje pomoc finansową, w tym stypendia, pożyczki, stypendia i naukę pracy. W rzeczywistości nasz przeciętny student płaci każdego roku mniej więcej tyle samo, co ktoś, kto uczęszcza na duży uniwersytet publiczny w Teksasie.

   Nie ma więc potrzeby szokować naklejką, gdy spojrzysz na koszty. Zobowiązujemy się sprowadzić Cię tutaj, aby uzyskać niesamowitą chrześcijańską edukację, a częściowo pomagamy uczynić ją tak przystępną, jak to tylko możliwe – teraz i w przyszłości.

   Hardin-Simmons prawdopodobnie nie będzie najtańszą opcją na studia. Tak, powiedzieliśmy to. Jednak (wiedziałeś, że będzie jednak) wierzymy, że jesteśmy jedną z najlepszych wartości w całym szkolnictwie wyższym. Oznacza to, że uzyskasz lepszą jakość edukacji z HSU niż tańsza uczelnia i podobną lub lepszą jakość niż wiele droższych prywatnych uniwersytetów.

   Jak możemy zmierzyć naszą wartość?

   • Nasz stosunek liczby studentów do wykładowców 12:1 dla indywidualnej uwagi;
   • 90% naszych wydziałów posiada najwyższy możliwy stopień naukowy w swoich dziedzinach;
   • W pełni akredytowany przez 10 lat (stan na 2018 r.);
   • Cała ta pomoc finansowa;
   • Rodzina i tradycje HSU, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

   Międzynarodowe Stypendia Studenckie

   Hardin-Simmons University zapewnia doskonałe stypendia dla międzynarodowych studentów studiów licencjackich osiągających wysokie wyniki, którzy chcą studiować w Stanach Zjednoczonych w naszym kampusie Abilene w Teksasie. Po otrzymaniu przyjęcia na uniwersytet, kwalifikujący się studenci zagraniczni będą automatycznie oceniani pod kątem tych stypendiów. Przy przyznawaniu stypendiów studentowi zagranicznemu HSU bierze pod uwagę dokumentację akademicką ucznia, wyniki egzaminów wstępnych do college'u, udział w programie nauczania, status rejestracji i przewidywany kierunek studiów.

   Stypendia naukowe 2021-2022 dla studentów zagranicznych

   • Stypendium Honors: 21 000 USD rocznie (bardzo konkurencyjna selekcja, nagroda po przyjęciu do programu wyróżnień)
   • Stypendium Powierników - 16 000 USD rocznie (wynik SAT: 1330 lub wyższy)
   • Stypendium Prezydenta - 14 000 USD rocznie (wynik SAT: 1230 lub wyższy)
   • Stypendium Dziekana - 12 000 USD rocznie (wynik SAT: 1130 lub wyższy)
   • Stypendium uniwersyteckie - 10 000 USD rocznie (wynik SAT: 1030 lub wyższy)

   Dodatkowe stypendia dla studentów zagranicznych

   • Stypendium Church Matching — do 2000 USD rocznie
   • Stypendium HSU Heritage - 1500 USD rocznie (przyznawane podopiecznym chrześcijańskich pastorów lub misjonarzy)
   • Stypendia wydziałowe - Kwota różni się w zależności od programu akademickiego
   • Dotacje oparte na potrzebach - Kwota różni się w zależności od potrzeb finansowych
   • Campus Work Study Jobs — do 4400 USD rocznie

   Stypendia zewnętrzne

   Stypendia zewnętrzne to stypendia, które można wykorzystać na dowolną uczelnię i pochodzą ze źródła niezwiązanego z konkretną uczelnią. Przez większość czasu możesz ubiegać się o te stypendia przez Internet, ale niektórzy nadal chcą złożyć wniosek w wersji papierowej. Oczywiście wszyscy mają kwalifikacje i termin.

   Możesz zostać poproszony o podanie pewnych danych osobowych lub napisanie o swoich potrzebach finansowych, ale agencje stypendialne nigdy nie powinny żądać podania numeru konta bankowego lub karty kredytowej. Jeśli agencja stypendialna poprosi o osobiste informacje bankowe, nie ubiegaj się o to stypendium. Ponadto, szukając stypendiów zewnętrznych, sprawdź adres URL https://, co oznacza, że jest to bezpieczna witryna. Jeśli strona jest niezabezpieczona, nie ubiegaj się o stypendium.

   Referencje studentów

   Lokalizacje

   • Abilene

    2200 Hickory, Abilene, TX, 79698, Abilene

   pytania