Keystone logo
Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences Licencjat Medycyna regeneracyjna i technologia
Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences

Licencjat Medycyna regeneracyjna i technologia

Maastricht, Niderlandy

3 Years

Request teaching languages

Pełny etat

Request application deadline *

Sep 2024

EUR 2314 / per year **

W kampusie

* dla wnioskodawców spoza UE | 1 maja dla wnioskodawców z UE

** opłata ustawowa | € 13,000 opłata instytucjonalna

Wstęp

Lubisz nauki ścisłe i inżynierię i chciałbyś zastosować je w medycynie? Bądź jednym z pierwszych studentów tego nowego i unikalnego programu studiów licencjackich w języku angielskim, w którym nauczysz się opracowywać metody, które pobudzają organizm do naprawy lub odnowy. Dzięki tytułowi licencjata w dziedzinie medycyny regeneracyjnej i technologii zdobędziesz całą multidyscyplinarną wiedzę i umiejętności potrzebne do projektowania i wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań w opiece zdrowotnej.

Szybko rozwijająca się dziedzina medycyny regeneracyjnej to nadchodząca dziedzina, w której nauka i technologia spotykają się w celu zaprojektowania i opracowania nowych terapii medycznych opartych na regeneracji. Może pomóc w leczeniu uszkodzonych tkanek lub próbować leczyć niektóre choroby przewlekłe, a nie tylko leczyć ich objawy.

Dzięki połączeniu nauki, inżynierii i medycyny można na przykład badać, w jaki sposób tkanki i materiały oddziałują na siebie i jak może to usprawnić proces regeneracji.

Szybkie fakty

  • Unikalny program studiów licencjackich
  • Wykorzystaj wrodzoną zdolność organizmu do regeneracji i użyj technologii, aby ją poprawić.
  • Prowadzone w języku angielskim
  • Termin rejestracji: 1 lipca 2023 r.
  • Termin rejestracji (spoza UE): 1 czerwca 2023 r.

Dlaczego ten program?

Medycyna regeneracyjna i technologia
Ekscytująca i multidyscyplinarna dziedzina medycyny regeneracyjnej
Nauczysz się projektować i rozwijać terapie medyczne, produkty i urządzenia do badań i zastosowań klinicznych w medycynie regeneracyjnej. Dziedziny nauki (biologia, chemia, nauka o danych), inżynieria (matematyka, fizyka, materiały), medycyna (fizjologia, anatomia) i przedsiębiorczość są dobrze reprezentowane w programie nauczania.

Silna współpraca z MUMC+
Regenerative Medicine and Technology wyróżnia się ścisłą współpracą z Centrum Medycznym Uniwersytetu w Maastricht i specjalistami z branży. Pracujesz nad rzeczywistymi problemami zgłaszanymi przez klinicystów i/lub branżę. Oprócz kursów i projektów badawczych, otrzymujesz szkolenie w zakresie umiejętności laboratoryjnych dostosowanych do treści kursów i pracujesz nad zestawem kompetencji akademickich i zawodowych, które przygotowują Cię do przyszłej kariery.

Lepsze i bardziej zrównoważone jutro
Projektujesz metody, które pozwalają organizmowi na samodzielną naprawę, prowadząc badania i stosując najnowocześniejsze technologie. Dla wielu pacjentów stanowi to doskonałą alternatywę dla przeszczepów narządów i tkanek, a czasami także dla leków na całe życie. Pomagają wyeliminować niektóre z powszechnych chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, zapalenie stawów i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), a także różne choroby układu krążenia. Przyczynia się to nie tylko do lepszej jakości życia pacjentów, ale w dłuższej perspektywie pomaga również obniżyć koszty opieki zdrowotnej.

Budowanie mostów
Budujesz mosty między nauką, technologią, opieką zdrowotną i zdrowiem. Co więcej, rozwijasz się jako profesjonalista i uczysz się, jak mówić różnymi językami różnych ekspertów oraz jak sprzedawać swoje rozwiązania oparte na regeneracji.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania