Keystone logo
Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa São Paulo (FCMSCSP)

Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa São Paulo (FCMSCSP)

Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa São Paulo (FCMSCSP)

Wstęp

Santa Casa de Sao Paulo MERCY

Bractwo Santa Casa de Misericordia de Sao Paulo jest wielowiekowa instytucja, pochodzenia portugalskiego, poświęconej, od XVI wieku, pomoc dla sierot, osób starszych, ubogich i chorych. Słowo miłosierdzie obejmuje emocjonalne poczucie "umieścić dobroć, serce," czynności na rzecz innych. Przez długi czas był to jedyny szpital w mieście i do tego stopnia, że ​​Paweł poszerzył swoje horyzonty i ludności wzrosła, trzeba było zarezerwować więcej miejsca do domu i opieki nad chorymi.

W 1884 roku, nowy szpital został otwarty "w wysokiej Arouche" poprzez umieszczenie na bieżąco, w tym samym miejscu. W 1912 roku, dr Arnaldo Vieira de Carvalho, dyrektor kliniczny szpital, składane do Rzecznika Bractwa projekt, który sformalizowane nauczanie Medyczny Szpitala. W 1913 roku zainicjowano Edukacji Medycznej na Wydziale Medycyny i Chirurgii. Tak więc, Szpital Świętej House był pierwszym miejscem, do szkolenia lekarzy i chirurgów, w stanie São Paulo.

W połowie 1930 roku, wraz z utworzeniem Uniwersytetu w São Paulo (USP), kliniczne przewodniczący Wydziału Lekarskiego São Paulo używane wychowanków Santa Casa oraz kurs "Dr. Arnaldo "zintegrowany z USP, którego podstawowym krzesła zostały przeniesione do budynku przy Avenida Doutor Arnaldo w 1945 roku.

Od 1933 roku studenci z innych uczelni medycznych również cieszył nauczania oferowanych nauki w Central Hospital: Paulista School of Medicine, obecnie Uniwersytetu Federalnego São Paulo (Unifesp), do lat 50-tych i na początku działalności pierwszy szpital zbudowany specjalnie dla edukacji w kraju, Szpital São Paulo. W tej samej dekadzie jednostki Szpitala Clinicas USP były uruchomione, a ich uczniowie przeniesiona do nowego zakładu.

Z tych faktów historycznych, Szpital Świętej House był kolebką pierwszych szkół medycznych w São Paulo. To powołanie do nauczania, badań i pomocy trwało i spowodowało historycznych roszczeń do przyszłych lekarzy wrócił do udziału w nim. Obecnie są one spełnione średnio ponad 8000 osób na dobę we wszystkich specjalnościach medycznych, z ponad 1200 łóżek dostępnych przyjęć. Miesięczny wykonuje ponad 90.000 wizyt ambulatoryjnych i innych wizyt 80000 izbie przyjęć, około 4000, 3000 i 300 000 operacji testy w laboratoriach własnych i 50 000 badań na temat doskonałych usług Diagnostyki Obrazowej. Opieka w nagłych wypadkach we wszystkich specjalności i usług o wysokiej złożoności są traktowane jako punkt odniesienia w naszym regionie.

Punkt widzenia, opieki swoim profilu, swojej filantropijnej zaangażowania, zaproponować, że środki uzyskane zgodnie z jednolitego systemu zdrowia (SUS) i zapasowy Medical są reinwestowane w swoich szpitalach, więc ta instytucja quadricentenária zachować najnowsze sprzęt medyczny, wraz z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, oferowania ludności Brazylii najlepszą możliwą opiekę zdrowotną.

COLLEGE Nauk Medycznych Świętego Domu Świętego Pawła

W październiku 1962 roku, ówczesnego Rzecznika Praw Obywatelskich, dr Christiano Altenfelder Silva, entuzjasta idei tworzenia Medical School, powiedział, że zarząd, który zatwierdził utworzenie Kolegium Nauk Medycznych Świętego Pawła są Dom (FCMSCSP). Jego format dydaktyczna została założona przez Stowarzyszenie Lekarzy Świętego Domu, pod przewodnictwem prof Emilio Athié, inny entuzjasta idei szkoły. Oba są należycie uwzględnione założycieli tej szkoły. Charakteryzuje jako prywatny, filantropijnej, organizacji non-profit, prowadzonego przez Fundację Arnaldo Vieira de Carvalho (HCVF).

W dniu 24 maja 1963 roku, otrzymał inauguracyjną klasę studentów medycyny Wydziału Nauk Medycznych: Santa Casa de São Paulo przez akademickim Pedro Calmon, Rektor Uniwersytetu w Brazylii. Oficjalne uznanie oczywiście został wydany przez Federal dekretu nr 62,044, z dnia 04 stycznia 1968. Pierwszym dyrektorem był profesor instytucji Emilio Athié i ten post został zajęty przez innych nauczycieli, a od 2011 roku kierowana przez prof Valdir Golin, byłego studenta Wydziału.

W 2000 roku Ministerstwo Edukacji zatwierdziła ustanowienie kursu pielęgniarskiego z pojęciem "A" i na początku zajęć dydaktycznych w roku 2001. W tym samym roku, licencjat w logopedii został zatwierdzony przez rozpoczęciem działalności edukacyjnej w 2002 roku, także w klasie "A" przez MEC. W 2008 roku rozpoczęto działania telemedycyna zapewniając krótkie kursy dla placówek medycznych, jak również kursy kształcenia na odległość w wdrożenia, poprzez Departament Informatyki.

Od 2015 roku rozpoczął działalność dwóch kolegiów Techniki Systemów Biomedycznych, i Radiologii, koncentruje się na szkolenia operacyjnego specjalistów w instalacji, obsługi i naprawy sprzętu i wysokiej progresywnego wyrafinowania szeroko stosowane w środowisku medycznym w szpitalu, i producenci urządzeń do przetwarzania obrazu. Obecnie, większość z jego wydziału ukończył studia na Wydziale, a także członków Hospital Services, pracy lub podjęcia stanowiska dowodzenia. Obecnie istnieje 374 profesorów i 284 (75,9%) Lekarze, 77 (20,6%), Masters i 13 (3,5%), specjaliści, którzy uczą 1,122 uczniów w pięciu kursów dyplomowych, 205 studentów studiów podyplomowych "Ściśle mówiąc" i 1650 słuchaczy studiów podyplomowych "Lato sensu".

Włożona do kompleksu szpitalnego Bractwa Santa Casa de Misericordia de São Paulo, w Szkole Nauk Medycznych: Santa Casa de Sao Paulo jest jednym z najlepszych szkół wyższych w kraju Medycznej w ocenianych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (Enade) w 2013 r. Ich wkład w rozwój w dziedzinie opieki zdrowotnej świadczą liczne badania naukowe, zarówno podstawowe, jak obszarze klinicznym, z około 40 grup badawczych zarejestrowane w Ministerstwie Nauki i Technologii. Uczniowie i nauczyciele rozwijają działalność badawczo uznane naukowo-technicznej w różnych podmiotów, takich jak Central Hospital, Szpital São Luiz Gonzaga, Zintegrowanego Centrum Zdrowia Psychicznego, Zdrowie-Barra Funda szkoły Center i Geriatrii Szpitala Dom Pedro II.

Lokalizacje

  • São Paulo

    Rua Doutor Cesário Motta Júnior, 61 - Vila Buarque, São Paulo - SP, 01221-020, Brazil, , São Paulo

    pytania