Keystone logo
© CU Marketing Department
Caucasus University

Caucasus University

Caucasus University

Wstęp

Założony w 1998 roku Caucasus University ( CU ) może poszczycić się historią zakorzenioną w partnerstwie pomiędzy Caucasus School of Business (CSB) a Georgia State University (GSU) w Atlancie w USA. CU , uzyskując w 2004 roku status uczelni wyższej, konsekwentnie oferuje wszechstronną edukację na trzech poziomach: licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Znany w Gruzji i regionie Południowego Kaukazu Caucasus University jest wybitną instytucją szkolnictwa wyższego.

Obecnie CU działa 11 szkół: biznesu, ekonomii, prawa, mediów, informatyki, zarządzania, nauk humanistycznych, turystyki, medycyny i zarządzania opieką zdrowotną, edukacji i architektury. W tych 11 szkołach prowadzonych jest łącznie 55 programów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, dostępnych zarówno w języku gruzińskim, jak i angielskim. Dodatkowo CU może poszczycić się 8 inicjatywami podwójnego stopnia prowadzonymi we współpracy z cenionymi uniwersytetami amerykańskimi i europejskimi. Obecnie na uniwersytecie studiuje około 10 000 studentów.

Od 2004 roku CU znajduje się kampus Grenoble Ecole de Management GEM (Francja), który umożliwia realizację programu Executive MBA. Uniwersytet posiada krajowe autoryzacje instytucjonalne, a wszystkie programy są akredytowane przez EQE Georgia. CU zyskała znaczące uznanie, zdobywając certyfikat TedQual od Akademii Światowej Organizacji Turystyki w 2020 r., a w 2023 r., zdobywając międzynarodową akredytację Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich (RIBA) dla swojej szkoły architektury. CU jest w trakcie uzyskiwania akredytacji AACSB, co pozycjonuje ją jako wyłączną instytucję akredytowaną przez AACSB w regionie.

Uczelnia znajduje się na liście WHO, a jej studenci medycyny mogą przystąpić do egzaminu ECFMG. Ponadto Szkoła Medyczna jest uznawana przez NMC w Indiach. Angażując się globalnie, CU aktywnie ułatwia wymianę studentów i wykładowców, programy podwójnego i wspólnego dyplomu, projekty międzynarodowe, inicjatywy grantowe i wspólne badania z 90 uniwersytetami partnerskimi. Uczelnia jest dumnym członkiem różnych międzynarodowych sieci i organizacji zawodowych, w tym EUA, PRIME, CEEMAN, IAUP, IAU, NIBES, ELFA, AACSB i BITSENTINEL

Lokalizacje

  • Tbilisi

    Paata Saakadze Street, 1, 0102, Tbilisi

pytania