Keystone logo
Case Western Reserve University School of Dental Medicine

Case Western Reserve University School of Dental Medicine

Case Western Reserve University School of Dental Medicine

Wstęp

Szkoła Medycyny Stomatologicznej została zorganizowana 21 czerwca 1892 r. Jako Oddział Stomatologii Uniwersytetu Western Reserve i została otwarta we wrześniu z udziałem 21 studentów. Przez pierwsze 25 lat istnienia szkoła znajdowała się w centrum Cleveland, przy East Ninth Street i St. Clair.

W 1917 roku Szkoła Stomatologii stała się integralną częścią uniwersytetu, z budynkiem przy Adelbert Road.

Zdjęcie z 1917 roku Szkoły Medycyny Stomatologicznej, mieszczącej się przy Adelbert Road w Cleveland Ohio.

W 1969 roku przeniósł się do budynku sąsiadującego z School of Medicine, School of Nursing i University Hospitals of Cleveland w ramach dużego projektu rozbudowy uniwersytetu. To posunięcie uczyniło z niej jedną z najbardziej kompletnych i najnowocześniejszych jednostek edukacyjnych i badawczych w kraju, z miejscem dla 368 studentów DDS, 70 absolwentów i 250 foteli dla pacjentów. W 2003 roku oficjalnie zmieniono nazwę szkoły ze Szkoły Stomatologii na Szkołę Medycyny Stomatologicznej, a oferowany stopień z Doctor of Dental Surgery (DDS) na Doctor of Dental Medicine (DMD). Od momentu powstania nadała stopnie naukowe około 4900 absolwentom.

Zdjęcie z 2003 r. Szkoły Medycyny Stomatologicznej przy Adelbert Road w Cleveland Ohio.

Zdjęcie aktualnej Szkoły Stomatologii (wejście do kliniki).

W 2019 roku Szkoła przeniosła się do Sheila and Eric Samson Pavilion oraz Dental Clinic Building w kampusie edukacji zdrowotnej Case Western Reserve University i Cleveland Clinic. Samson Pavilion o powierzchni 477 000 stóp kwadratowych jest domem dla studentów stomatologii, pielęgniarstwa, medycyny i lekarza. Przebywanie pod jednym dachem i prowadzenie zajęć, które wszyscy razem wezmą, zachęca do komunikacji i współpracy, które są wymagane w szybko zmieniającej się dziedzinie opieki zdrowotnej.

Lokalizacje

  • Cleveland

    Euclid Avenue,10900, 44106, Cleveland

    pytania