Keystone logo
Casa Loma College DIAGNOSTYCZNA SONOGRAFIA MEDYCZNA (DMS), stopień naukowy
Casa Loma College

DIAGNOSTYCZNA SONOGRAFIA MEDYCZNA (DMS), stopień naukowy

Los Angeles, Stany Zjednoczone

0 Months

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Mieszany

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Diagnostyczna ultrasonografia medyczna (DMS) - czasami nazywana również ultrasonografią lub obrazowaniem diagnostycznym - to proces obsługi specjalistycznego sprzętu medycznego, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów narządów i tkanek organizmu.

Współpracują z lekarzami i szerszym zespołem opieki zdrowotnej, aby ocenić objawy pacjenta i ostatecznie postawić diagnozę medyczną. Często odpowiadają za przygotowanie i konserwację sprzętu, przygotowanie pacjentów do zabiegu i udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania.

Przeglądają również obrazy ultrasonograficzne, aby sprawdzić jakość i pokrycie potrzebnych obszarów, analizują informacje, aby zapewnić lekarzom przegląd ich wyników i zapisują wszystkie swoje ustalenia w dokumentacji medycznej pacjentów.

Jest to dziedzina szybko rozwijająca się w opiece zdrowotnej i coraz częściej wykorzystywana do wykrywania szerokiego zakresu schorzeń, w tym chorób serca, zawałów serca i chorób naczyniowych.

Aby zostać diagnostycznym sonografem medycznym, należy zazwyczaj posiadać formalne wykształcenie - najczęściej stopień naukowy w wykwalifikowanej, akredytowanej szkole - a często także certyfikat zawodowy.

Idealnie byłoby, gdybyś potrzebował programu takiego jak ten, który oferujemy w Casa Loma College , który łączy dogłębne zajęcia w klasie w zakresie pojęć medycznych i terminologii z praktycznym doświadczeniem klinicznym.

Diagnostic Medical Sonography, program studiów stowarzyszonych przygotuje Cię do zdania egzaminów certyfikacyjnych, które pomogą Ci w przyszłym poszukiwaniu pracy. Na przykład, po pomyślnym ukończeniu naszego programu DMS, absolwenci Casa Loma są uprawnieni do ubiegania się o krajowe egzaminy certyfikacyjne Amerykańskiego Rejestru Diagnostycznych Sonografów Medycznych (ARDMS) w zakresie zasad brzucha, położnictwa, ginekologii i sonografii oraz rejestru amerykańskiego. of Radiologic Technologists (ARRT) w Pathway Certification.

W Casa Loma College nasz stopień Associate of Science w dziedzinie diagnostycznej sonografii medycznej to siedmiosemestralny program, który łączy instrukcje w klasie z praktycznym doświadczeniem w laboratoriach i pracą kliniczną w wielu różnych placówkach opieki zdrowotnej. Jest to program nauczania mieszanego, więc chociaż część twoich zajęć jest wykonywana online, możesz również skorzystać z praktycznego szkolenia z doświadczonymi profesjonalistami.

Tematy poruszane na naszych zajęciach z diagnostyki ultrasonografii medycznej obejmują:

Anatomia i fizjologia człowieka

Terminologia medyczna

Podstawy ultrasonografii

Obrazowanie jamy brzusznej i małych części

Obrazowanie położnicze i ginekologiczne

Profesjonalne aspekty ultrasonografii

Obrazowanie naczyń

Interakcje pacjent / ultrasonograf

Fizyczne zasady i oprzyrządowanie obrazowania

O szkole

pytania

Podobne kursy