Keystone logo
Carol Davila University Of Medicine And Pharmacy

Carol Davila University Of Medicine And Pharmacy

Carol Davila University Of Medicine And Pharmacy

Wstęp

Budowa Wydziału Lekarskiego została zakończona i zainaugurowana 12 października 1903 r., W dniu otwarcia pomnika Carol Davila. Inicjatywa budowy pomnika dla Davili została podjęta na pierwszym ogólnopolskim kongresie medycznym, który odbył się w Bukareszcie w październiku 1884 r. Pomnik, cenne dzieło Carol Stork, został odlany z brązu w pracowniach Bukaresztańskiej Szkoły Sztuki i Rzemiosła.

Inauguracja Pałacu stanowi ważną datę w rozwoju edukacji medycznej w Bukareszcie. Nowe miejsce znacznie usprawniło funkcjonowanie laboratoriów, organizację zajęć praktycznych i całą działalność dydaktyczną. Przez pewien czas gościł również część sekcji Apteka.

Pomimo napotkanych trudności Krajowa Szkoła Medycyny i Farmacji rozwijała się stopniowo i 12 listopada 1869 r. Możliwe stało się powołanie Wydziału Lekarskiego w Bukareszcie. Wydział otworzył swoje kursy 22 listopada 1869 roku. Był to pierwszy wydział lekarski Uniwersytetu w Bukareszcie, a jednocześnie w naszym kraju; dzięki niemu medycyna zdołała narzucić się zarówno w Rumunii, jak i poza jej granicami.

Lokalizacje

  • Bucharest

    Bulevardul Eroii Sanitari,8, 050474, Bucharest

    pytania