Keystone logo
Cardiff University Magister optometrii
Cardiff University

Magister optometrii

Cardiff, Wielka Brytania

4 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2024

GBP 28 200 / per year *

W kampusie

* dla zagranicy | dla domu rok drugi, trzeci i czwarty: £9,250 / rok pierwszy: £9,000

Wstęp

Łączymy postępową edukację w zakresie opieki zdrowotnej, wysokiej jakości opiekę nad pacjentem, światowej klasy badania oraz wyjątkowe zaplecze kliniczne i dydaktyczne, aby zainspirować Cię do zostania wybitnym optometrystą.

Dzisiejsi optometryści są autonomicznymi klinicystami zajmującymi się opieką okulistyczną, którzy odgrywają bezpośrednią rolę w poprawie wzroku i zdrowia oczu pacjentów. Optometryści praktykują w różnych środowiskach opieki zdrowotnej, w tym w środowiskach społecznych, szpitalnych i domowych. Pracują z pacjentami i ogółem społeczeństwa w celu oceny, diagnozowania, leczenia i zarządzania problemami z oczami i układem wzrokowym. Mogą oni pomagać pacjentom poprzez przepisywanie urządzeń optycznych, takich jak okulary i soczewki kontaktowe, poprzez zarządzanie problemami związanymi ze zdrowiem oczu, w tym terapeutycznymi lekami lub zabiegami laserowymi, a także zapewniając profilaktykę, rehabilitację i inne porady dotyczące opieki nad oczami dla członków społeczeństwa.

Opieka zdrowotna nad oczami to szybko rozwijająca się dziedzina, a zarejestrowani optometryści mogą zdecydować się na dalsze szkolenie w rozszerzającym się zakresie podspecjalności klinicznych. Wielu dzisiejszych optometrystów przepisuje leki na problemy z oczami niezależnie od lekarza i odgrywa istotną rolę w zespołach zajmujących się opieką nad oczami.

Nasz program pozwoli ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zarejestrowania się jako optometrysta w General Optical Council. Nauczysz się pewnie i samodzielnie radzić sobie z szerokim zakresem optycznych i medycznych problemów ze wzrokiem. Będziesz miał wyjątkowe możliwości obserwowania i pracy w naszych specjalistycznych klinikach okulistycznych prowadzonych przez nasz wysoko wykwalifikowany multidyscyplinarny zespół opieki okulistycznej. Później, w trakcie programu, weźmiesz na siebie większą odpowiedzialność za opiekę nad pacjentem i udoskonalisz swoje umiejętności kliniczne, pracując zarówno podczas rozszerzonego stażu klinicznego organizowanego przez College of Optometrists, jak i w naszych specjalistycznych klinikach uniwersyteckich.

W naszym programie znajdują się możliwości uzyskania wybranych wyższych kwalifikacji z College of Optometrists, przygotowujących do rozszerzenia ról i przyszłych zmian w zawodzie optometrycznym. Stworzysz doskonałe podstawy do dalszych specjalistycznych podyplomowych ścieżek kariery klinicznej lub badawczej i będziesz dobrze przygotowany do sprostania wyzwaniom związanym z uczeniem się przez całe życie, przywództwem i rozwojem zawodowym, co pozwoli Ci rozwijać się w nowoczesnej brytyjskiej praktyce optometrycznej.

Dlaczego warto studiować ten kurs?

Ten program zapewni ci wiedzę naukową i kliniczną, aby zarejestrować się jako optometrysta w General Optical Council.

Wbudowane wyższe kwalifikacje

Nasze programy mają wbudowane wyższe kwalifikacje zawodowe, które umożliwiają specjalizację w określonym obszarze zainteresowań.

96% Zatrudnienie

96% naszych absolwentów pracowało na stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji 15 miesięcy po zakończeniu kursu. (Badanie wyników absolwentów 2020/21)

Obiekt Optometry o wartości 22 milionów funtów

Nasza szkoła mieści się w dedykowanym obiekcie optometrycznym o wartości 22 milionów funtów z wbudowaną kliniką okulistyczną.

Pracownicy naukowo-badawczy zaangażowani w projektowanie i realizację kursów

Większość naszych wykładowców to praktykujący naukowcy, a w wielu przypadkach wiodący eksperci w swoich dziedzinach.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Opłata za program

O szkole

Chat with students

pytania