Keystone logo
Anglia Ruskin University BOptom (Hons) w Optometrii
Anglia Ruskin University

BOptom (Hons) w Optometrii

Cambridge, Wielka Brytania

3 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 15 000 / per year *

W kampusie

* Studenci brytyjscy: 9 250 funtów rocznie | studenci zagraniczni: 15 000 funtów rocznie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Zrób pierwsze kroki w kierunku kariery jako optometrysta, studiując na naszym 3-letnim stopniu akredytowanym przez General Optical Council w Cambridge.

Należy pamiętać, że Generalna Rada Optyczna (GOC) zmieniła standardy dla Optometrii i ten BOptom może zostać zastąpiony przez 4-letni zintegrowany kurs magisterski rozpoczynający się we wrześniu 2023 roku.

Jako student BOptom (Hons) Optometrii w ARU, będziesz studiować w naszych specjalistycznych placówkach opieki nad oczami, ucząc się, jak wykonywać badania oczu, diagnozować problemy ze wzrokiem, poprawiać wizję ludzi i zarządzać szeregiem chorób oczu.

Większość czasu spędzisz w naszej Uniwersyteckiej Klinice Oka. Jest to ogólnodostępna klinika, która może poszczycić się 16 w pełni wyposażonymi gabinetami badań oraz najnowszym sprzętem optometrycznym, takim jak optyczny tomograf koherencyjny, videolampy szczelinowe i videokeratoskopy.

Dzięki wsparciu fachowych wykładowców i możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego jest to idealne miejsce do szkolenia jako optometrysta.

Na czym polega kierunek studiów Optometria?

Wykwalifikowani optometryści są praktyczni, spędzają dużo czasu badając pacjentów i zarządzając ich potrzebami wzrokowymi i zdrowiem oczu. A wiemy, że zdobycie takiego praktycznego doświadczenia jest dla Ciebie ważne.

Dlatego ponad 50% czasu nauki spędza się w sesjach klinicznych i laboratoryjnych, praktycznych demonstracjach i naszej Uniwersyteckiej Klinice Oka.

Istnieje możliwość odwiedzenia lokalnych klinik szpitalnych i zdobycia doświadczenia zawodowego w społeczności, spędzając czas z organizacjami charytatywnymi zajmującymi się opieką nad oczami, takimi jak Cam Sight.

W sali wykładowej często towarzyszą nam profesorowie wizytujący, ortoptycy i optometryści pracujący w poradniach diabetologicznych, szpitalach i własnych praktykach. Podzielą się oni swoimi spostrzeżeniami zawodowymi - podobnie jak nasi eksperci-opiekunowie, którzy z wykształcenia są optometrystami i optykami.

Jako BOptom (Hons) Optometry absolwent, będziesz gotowy do podjęcia pre-registration stażu klinicznego przed zarejestrowaniem się jako w pełni wykwalifikowanego optometrysty.

Czym różni się optometrysta, okulista, optyk i ortoptysta?

  • W Wielkiej Brytanii optometrysta może zbadać oczy i jest przeszkolony w rozpoznawaniu nieprawidłowości. Mogą oni przepisywać okulary lub soczewki kontaktowe, udzielać porad klinicznych i kierować pacjentów na dalsze leczenie związane z ich oczami. Są oni również znani jako optycy okularowi.
  • Okulista jest lekarzem, który ukończył swoje siedmioletnie podstawowe i fundamentalne szkolenie medyczne, a następnie dalsze szkolenie specjalizujące się w medycznej i chirurgicznej opiece nad oczami.
  • Ortoptysta specjalizuje się w diagnozowaniu i niechirurgicznym leczeniu zezów i zaburzeń ruchu oczu.
  • Optyk nie może badać oczu, ale może doradzić i dopasować okulary i soczewki. Oferujemy stopień fundacji, aby stać się optykiem dyspenserowym.

Jak długi jest stopień naukowy z optometrii?

Ten licencjat z optometrii trwa trzy lata. Inne brytyjskie szkoły optometryczne nazywają swój licencjacki stopień optometryczny BSc in Optometry - te kursy są równoważne.

Należy pamiętać, że Generalna Rada Optyczna (GOC) zmieniła standardy dla Optometrii i ten BOptom może zostać zastąpiony przez 4-letni zintegrowany kurs magisterski rozpoczynający się w 2023 roku. Szczegóły takiego kursu będą znane co najmniej do września 2022 roku.

Wszystkie informacje dotyczące modułów, opłat i wymagań wstępnych mogą ulec zmianie i zostaną opublikowane, gdy tylko będą znane. Informacje dotyczące modułów, opłat i wymagań wstępnych dotyczą wejścia w 2022 roku i mogą ulec zmianie, jak zaznaczono powyżej.

Uniwersytet zastrzega sobie prawo do zmiany lub wycofania kursów w dowolnym momencie.

Czy Optometria jest trudna do studiowania?

Musisz mieć wysokie oceny, aby studiować kurs Optometrii, a A-levels potrzebne do Optometrii są przedstawione tutaj. Jesteśmy dumni, że wszyscy nasi absolwenci Optometrii przechodzą do wysoko wykwalifikowanej pracy. Kto lepiej zorientuje się w kursie niż nasi obecni studenci? Listę blogów naszych studentów Optometrii można przeczytać tutaj.

Czy optometryści są lekarzami?

Nie, w Wielkiej Brytanii dyplom z optometrii nie czyni Cię lekarzem - okulista to lekarz, który przeszedł pełne szkolenie medyczne. Dla studentów, którzy ukończą pierwszy rok BOptom Optometry, może istnieć możliwość przeniesienia do roku 1 MBChB Medicine.

Inne kraje nazywają optometrystę "Doctor of Optometry", a w Wielkiej Brytanii istnieje kwalifikacja podyplomowa o takiej nazwie, ale tytuł ten nie jest tytułem lekarza medycyny.

Rekrutacja

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Udogodnienia

O szkole

pytania

Podobne kursy