Keystone logo
Znajdź swój stopień pielęgniarski

Znajdź swój stopień pielęgniarski

Co studiować
Gdzie studiować

Popularne programy pielęgniarskie

Pielęgniarstwo to ekscytująca i coraz bardziej złożona dziedzina oraz jeden z najszybciej rozwijających się sektorów opieki zdrowotnej. Pielęgniarki mogą pracować zarówno z lekarzami, jak i niezależnie jako profesjonaliści pielęgniarscy i są bardzo poszukiwane. Wiodące uniwersytety, kolegia medyczne i inne instytucje edukacyjne oferują wiele możliwości studiowania pielęgniarstwa w różnych miejscach i formatach, czy to na poziomie licencjackim, magisterskim, doktoranckim lub indywidualnym.

Program nauczania programów pielęgniarskich zazwyczaj obejmuje naukę zarówno w klasie, jak i kliniczną, mając na celu przygotowanie pielęgniarek na wysokim poziomie. Programy studiów są zaprojektowane tak, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom zawodu pielęgniarki. Uczniowie rozwiną i nauczą się stosować swoje umiejętności diagnostyczne, oceniające i lecznicze w celu odzyskania, utrzymania i poprawy zdrowia społeczności, rodzin i jednostek.

Istnieje wiele specjalizacji pielęgniarskich, z których najpopularniejsze to położnictwo, pielęgniarstwo dziecięce, pielęgniarstwo ogólne, pielęgniarstwo zdrowia psychicznego, pielęgniarstwo osób niepełnosprawnych oraz administracja pielęgniarska. Programy studiów są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Dla tych, którzy potrzebują większej elastyczności w swoich studiach, dostępne są programy nauczania online i na odległość.

Spójrz na niektóre z najpopularniejszych programów pielęgniarskich wymienionych poniżej i wypełnij formularz online, aby uzyskać dodatkowe informacje bezpośrednio z przyjęć na uniwersytet!