Keystone logo
Znajdź swój stopień MD

Znajdź swój stopień MD

Co chcesz studiować
Gdzie chcesz studiować

Popularne MD

Doktor medycyny (MD) to najwyższy stopień dla lekarzy i chirurgów. W zależności od kraju może to być doktorat zawodowy (jak w przypadku USA czy Kanady) lub stopień naukowy (jak w Wielkiej Brytanii czy Niemczech).

Stopnie doktora medycyny mają na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanych lekarzy, którzy byliby w stanie sprostać wyzwaniom medycznym w różnych warunkach. Program studiów na stopień MD zazwyczaj łączy szkolenie akademickie z zaawansowanym doświadczeniem klinicznym poprzez praktyczną praktykę w środowisku opieki zdrowotnej, na przykład w szpitalach, klinikach, ośrodkach medycznych lub domach opieki.

Programy lekarskie mogą mieć wiele specjalizacji, takich jak: praktyka ogólna, medycyna chirurgiczna, fizjoterapia, ginekologia, kardiologia, onkologia, psychiatria i inne. Istnieje wiele stopni doktora medycyny oferowanych przez wiodące uniwersytety i inne instytucje edukacyjne na całym świecie.

Rozpocznij wyszukiwanie programu studiów, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom, od przejrzenia niektórych z najpopularniejszych programów MD wymienionych poniżej!

Najlepsze programy MD

Programy MD mogą mieć różne specjalizacje, takie jak: praktyka ogólna, medycyna chirurgiczna, ginekologia, ortopedia, radiologia i wiele innych. Programy MD zwykle wymagają od czterech do sześciu lat studiów i szkolenia klinicznego. Rzuć okiem na niektóre z najpopularniejszych programów MD na całym świecie wymienionych poniżej, zaoszczędź czas i skontaktuj się bezpośrednio z uniwersytetami

Najlepsze kraje MD

Zapotrzebowanie na lekarzy jest wysokie na całym świecie, a możesz wybierać spośród uniwersytetów w wielu krajach, aby uzyskać tytuł doktora medycyny. Rzuć okiem na niektóre z najlepszych lokalizacji, w których można zostać lekarzem, porównaj strukturę programu i oferowane specjalizacje oraz skontaktuj się bezpośrednio z biurami przyjęć, aby uzyskać więcej informacji.

Najlepsze miasta MD

Najlepsze uniwersytety w miastach wymienionych poniżej oferują przyszłym lekarzom wysokiej jakości szkolenia medyczne, możliwości badawcze w wiodących na świecie instytutach i cenne doświadczenie kliniczne w szpitalach. Dowiedz się więcej o opcjach uzyskania stopnia doktora medycyny w jednej z tych najpopularniejszych lokalizacji badawczych dla pracowników służby zdrowia, klikając poniższe linki.