Keystone logo
Tajwan

Najlepsze uniwersytety dla Opieka zdrowotna Programy w Tajwan 2024

Liczba instytucji: 7
  • 151號, Tajwan

  Od ponad pół wieku Fooyin University świadkiem spuścizny życiowej mieszkańców Tajwanu w każdym pokoleniu i każdej epoce. Trwa tylko pracowita i pokorna atmosfera. Na każdym etapie rozwoju naszej szkoły osiągnęliśmy strony wielkich rekordów.

  • 78號, Tajwan

  Szkoła została założona w czerwcu 1952 roku i nazwana „Klasą przygotowującą do szkolenia pracowników medycznych na południowym Tajwanie”. W sierpniu 1953 r. Został awansowany na „Tajwańską prowincjonalną szkołę zawodową pielęgniarstwa Tainan”. W ciągu pięćdziesięciu lat szkoła kształci coraz więcej wybitnych talentów pielęgniarskich, którzy pracują w kraju i poza jego granicami i jest bardzo chwalona.

  • 89, Tajwan

  Chung Hwa University Of Medical Technology (HWAI), pierwotnie znany jako China Junior College of Medical technology, został założony w 1968 r. W hrabstwie Jen-Te, Tainan Hsien w celu oferowania możliwości akademickich młodzieży zainteresowanej opieką medyczną.

  • 110號, Tajwan

  Z powodu braku dentystów w okresie powojennym w latach 54-tych na Tajwanie, dr Ju-Chuan Chou założył Chung Shan Medical University ) w celu szkolenia dentystów. Szkoła została nazwana na cześć dr Sun Yat-Sena, alias Chung-Shan, w uznaniu jego patriotyzmu. Z czasem zapotrzebowanie na podniesienie instytutu do rangi college'u rosło. Po wielu staraniach i wdrożeniu programu, w 1977 roku, nasza szkoła otrzymała od Ministerstwa Edukacji zgodę na awans do Chung Shan Medical and Dental College. Jednak wciąż się rozwijaliśmy. W 2001 roku instytut został zreorganizowany i otrzymał nazwę Chung Shan Medical University (CSMU).

  • 365, Tajwan

  NTUNHS została założona w 1954 roku jako Taiwan Provincial Junior College of Nursing. W 1963 roku uczelnia połączyła się z Taipei Senior Vocational School of Medicine, założoną w 1947 roku, i stała się pięcioletnim gimnazjum, Tajwańską Prowincjonalną Szkołą Pielęgniarstwa i Położnictwa. W 1981 roku uczelnia zmieniła nazwę na National Taipei Nursing College i została ponownie zreformowana w National Taipei College of Nursing w 1994 roku. Wreszcie, w sierpniu 2010 roku Ministerstwo Edukacji zatwierdziło nową nazwę szkoły, „Narodowy Uniwersytet Pielęgniarstwa i Zdrowia w Tajpej. Sciences ”w uznaniu wybitnego rozwoju i osiągnięć szkoły. Uniwersytet ma trzy uczelnie: The College of Nursing, College of Health Technology i College of Human Development and Health, a także General Education Center.

  • 91號, Tajwan

  China Medical University (CMU) został założony jako China Medical College w dniu 6 czerwca 1958 r. I przekształcił się w China Medical University w 2003 r. Jest to pierwsza instytucja akademicka na Tajwanie, w której prowadzone są programy medycyny chińskiej i farmacji. Uniwersytet stale rozwijał się do swojej obecnej pozycji jako jeden z czołowych uniwersytetów medycznych na Tajwanie. Uniwersytet ma dwa główne kampusy, Taichung (w tym Wuquan i Ankang) i Beigang.

  • Taichung, Tajwan

  Dnia 7 maja 1967 r. Założyciel Hungkuang, dr Yu Lin Wang, założył Hungkuang Junior College of Nursing, kontynuując dziedzictwo służby medycznej swojego ojca. 12 lipca tego samego roku, po poparciu i ratyfikacji przez Ministerstwo Edukacji, dr Yu Lin Wang został pierwszym prezesem szkoły.