Case Western Reserve University School of Dental Medicine

Wstęp

Szkoła Medycyny Stomatologicznej została zorganizowana 21 czerwca 1892 r. Jako Oddział Stomatologii Uniwersytetu Western Reserve i została otwarta we wrześniu z udziałem 21 studentów. Przez pierwsze 25 lat istnienia szkoła znajdowała się w centrum Cleveland, przy East Ninth Street i St. Clair.

W 1917 roku Szkoła Stomatologii stała się integralną częścią uniwersytetu, z budynkiem przy Adelbert Road.

Zdjęcie z 1917 roku Szkoły Medycyny Stomatologicznej, mieszczącej się przy Adelbert Road w Cleveland Ohio.

W 1969 roku przeniósł się do budynku sąsiadującego z School of Medicine, School of Nursing i University Hospitals of Cleveland w ramach dużego projektu rozbudowy uniwersytetu. To posunięcie uczyniło z niej jedną z najbardziej kompletnych i najnowocześniejszych jednostek edukacyjnych i badawczych w kraju, z miejscem dla 368 studentów DDS, 70 absolwentów i 250 foteli dla pacjentów. W 2003 roku oficjalnie zmieniono nazwę szkoły ze Szkoły Stomatologii na Szkołę Medycyny Stomatologicznej, a oferowany stopień z Doctor of Dental Surgery (DDS) na Doctor of Dental Medicine (DMD). Od momentu powstania nadała stopnie naukowe około 4900 absolwentom.

Zdjęcie z 2003 r. Szkoły Medycyny Stomatologicznej przy Adelbert Road w Cleveland Ohio.

Zdjęcie aktualnej Szkoły Stomatologii (wejście do kliniki).

W 2019 roku Szkoła przeniosła się do Sheila and Eric Samson Pavilion oraz Dental Clinic Building w kampusie edukacji zdrowotnej Case Western Reserve University i Cleveland Clinic. Samson Pavilion o powierzchni 477 000 stóp kwadratowych jest domem dla studentów stomatologii, pielęgniarstwa, medycyny i lekarza. Przebywanie pod jednym dachem i prowadzenie zajęć, które wszyscy razem wezmą, zachęca do komunikacji i współpracy, które są wymagane w szybko zmieniającej się dziedzinie opieki zdrowotnej.

Lokalizacje

  • Euclid Avenue,10900, 44106, Cleveland

pytania