Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj wiele Licencjat w dziedzinie nauk ścisłych (BSc) Programy w Pulmonologia w Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2023

1 Licencjat w dziedzinie nauk ścisłych (BSc) Programy w Pulmonologia w Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2023

Przegląd

Co to jest pulmonologia?
Pulmonologia to nauka o chorobach, które dotyczą płuc i układu oddechowego. Dotyczy to takich schorzeń jak astma, POChP, rak płuc i zapalenie płuc. Pulmonolodzy to lekarze, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu tych schorzeń.

Dlaczego warto studiować pulmonologię?
Pulmonologia zajmuje się chorobami, które mogą być niezwykle osłabiające, a nawet śmiertelne, poprzez zrozumienie, jak te choroby działają, pulmonolodzy mogą opracować lepsze metody leczenia i ostatecznie uratować życie. Schorzenia płucne są coraz częstsze ze względu na zanieczyszczenie powietrza i palenie papierosów, dlatego rośnie zapotrzebowanie na pulmonologów.

Differenty rodzaje stopni Pulmonologii
Istnieje kilka różnych rodzajów stopni, które można zarobić w pulmonologii. Lekarz medycyny (MD) lub lekarz medycyny osteopatycznej (DO) może ukończyć rezydenturę w medycynie pulmonologicznej, która zazwyczaj trwa trzy lata. Po ukończeniu rezydentury, niektórzy pulmonolodzy mogą zdecydować się na podspecjalizację w konkretnej dziedzinie, takiej jak pulmonologia opieki krytycznej lub pulmonologia interwencyjna. Alternatywnie, studenci mogą zdobyć tytuł magistra lub doktora w dziedzinie nauk o płucach lub innej pokrewnej dziedzinie. Programy te zazwyczaj trwają od dwóch do czterech lat, aby zakończyć.

Co będę studiować podczas studiów na kierunku Pulmonologia?
Program nauczania dla stopnia Pulmonologii będzie się różnić w zależności od konkretnego programu, który wybierzesz. Możesz oczekiwać, aby studiować tematy takie jak anatomia i fizjologia płuc, patofizjologia chorób płuc, testy diagnostyczne i procedury oraz opcje leczenia.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to federacja siedmiu emiratów na wschodniej części Półwyspu Arabskiego, przy wejściu do Zatoki Perskiej. Znaczna część siły roboczej w ZEA są zagraniczni emigranci - stąd w kraju 's makijaż populacja jest tak różnorodny, z arabskimi będących obywatelami mniejszością we własnym kraju.

Bachelor of Science programów są idealne dla osób, które chcą zwiększyć swoją wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie. Decydując się zdobyć licencjat może pomóc studentom odnaleźć spełnienie i kariery zawodowej po ukończeniu studiów.

Czytaj więcej

Filtry

  • Licencjat w dziedzinie nauk ścisłych (BSc)
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Opieka zdrowotna
  • Medycyna
  • Pulmonologia
  • Abu Zabi
Kierunki studiów
  • Opieka zdrowotna (1)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Powiązane kierunki studiów