Keystone logo

1 Dyplom ukończenia studiów dwuletnich w dziedzinie nauk stosowanych Programy w Opieka zdrowotna Medycyna Pulmonologia w Tacoma, Stany Zjednoczone dla 2024

Filtry

Filtry

  • Dyplom ukończenia studiów dwuletnich w dziedzinie nauk stosowanych
  • Stany Zjednoczone
  • Opieka zdrowotna
  • Medycyna
  • Pulmonologia
Kierunki studiów
  • Opieka zdrowotna (1)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Popular study format

Popular education type

Dyplom ukończenia studiów dwuletnich w dziedzinie nauk stosowanych Programy w Opieka zdrowotna Medycyna Pulmonologia

Tacoma to miasto w stanie Waszyngton, które ma piękny widok na Puget Sound. Miasto ma bliskość większej Seattle, ale wciąż ma małe miasto czuje się w porównaniu do innych miast w USA. Tacoma znana jest znany z kultury intelektualnej.

Co to jest pulmonologia?
Pulmonologia to nauka o chorobach, które dotyczą płuc i układu oddechowego. Dotyczy to takich schorzeń jak astma, POChP, rak płuc i zapalenie płuc. Pulmonolodzy to lekarze, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu tych schorzeń.

Dlaczego warto studiować pulmonologię?
Pulmonologia zajmuje się chorobami, które mogą być niezwykle osłabiające, a nawet śmiertelne, poprzez zrozumienie, jak te choroby działają, pulmonolodzy mogą opracować lepsze metody leczenia i ostatecznie uratować życie. Schorzenia płucne są coraz częstsze ze względu na zanieczyszczenie powietrza i palenie papierosów, dlatego rośnie zapotrzebowanie na pulmonologów.

Differenty rodzaje stopni Pulmonologii
Istnieje kilka różnych rodzajów stopni, które można zarobić w pulmonologii. Lekarz medycyny (MD) lub lekarz medycyny osteopatycznej (DO) może ukończyć rezydenturę w medycynie pulmonologicznej, która zazwyczaj trwa trzy lata. Po ukończeniu rezydentury, niektórzy pulmonolodzy mogą zdecydować się na podspecjalizację w konkretnej dziedzinie, takiej jak pulmonologia opieki krytycznej lub pulmonologia interwencyjna. Alternatywnie, studenci mogą zdobyć tytuł magistra lub doktora w dziedzinie nauk o płucach lub innej pokrewnej dziedzinie. Programy te zazwyczaj trwają od dwóch do czterech lat, aby zakończyć.

Co będę studiować podczas studiów na kierunku Pulmonologia?
Program nauczania dla stopnia Pulmonologii będzie się różnić w zależności od konkretnego programu, który wybierzesz. Możesz oczekiwać, aby studiować tematy takie jak anatomia i fizjologia płuc, patofizjologia chorób płuc, testy diagnostyczne i procedury oraz opcje leczenia.

USA pozostają najpopularniejszym na świecie kierunkiem dla studentów międzynarodowych. Uniwersytety w USA dominują w światowych rankingach, a kraj ten oferuje również szeroki wybór ekscytujących miejsc do studiowania. Państwowe systemy uniwersyteckie są częściowo dotowane przez rządy stanowe i mogą mieć wiele kampusów rozrzuconych po całym stanie, z setkami tysięcy studentów.

Associate of Applied Science programy studiów pozwalają uczniom skoncentrować się na konkretnych dziedzinach nauki. Po ukończeniu studiów często są wyjątkowo przystosowani do rozpoczęcia pracy w pełnym wymiarze na stanowiskach podstawowych w wybranych przez nich dziedzinach.