Read the Official Description

Program Fleming College Health Information Management (HIM) jest jednym z tylko trzech Canadian Health Information Management Association (Chima) uznane programy uczelni dostępne w Ontario.

Najważniejsze cechy programu

W tej trudnej dwuletni program dyplomowej, studenci nauczą się korzystać z technologii komputerowych do przechwytywania i analizowania danych oraz do tworzenia informacji dla zdrowia opieki zdrowotnej, planowania wykorzystania dostawy finansowej i zarządczej. Zapisy dotyczące zdrowia są podstawowym źródłem informacji wykorzystywane przez szpitale i placówki ochrony zdrowia do kodu usługi do celów refundacji. Informacja ta jest potrzebna także przez urzędników zdrowia publicznego, aby określić strukturę chorób i trendy, a przez naukowców medycznych do analizy, porównania i wspomagania decyzji.

Praca służba zdrowia należą do najszybciej rozwijających się zawodów w gospodarce. W dziedzinie opieki zdrowotnej, to naprawdę jest wiek informacji. Jest to zupełnie nowy rynek wzrostu dla umiejętności i szkolenia specjalistów zarządzania informacjami zdrowia i dokumentacji zdrowotnej. Starzejącego się społeczeństwa i rosnące An potrzeby służby zdrowia, w połączeniu z uwzględnieniem odpowiedzialności, skuteczności i efektywności dostarczania usług opieki zdrowotnej, prowadzi do braku umiejętności. Absolwent będzie wyposażony w bardzo zbywalnych umiejętności w sektorze zarządzania informacjami zdrowia. Niektóre z tych umiejętności będzie obejmować doświadczenie w następujących obszarach:

 • jakość danych
 • zbieranie danych i kodowanie
 • zapis / zarządzania systemami
 • prywatności, poufności i bezpieczeństwa informacji zdrowotnej
 • przejście do elektronicznej karty zdrowia

Program ten uzyskał formalne uznanie przez Canadian Health Information Management Association (Chima). Absolwenci będą mogły napisać Canadian College of krajowym egzaminu certyfikacyjnego Zdrowia informacji zarządczej, a po pomyślnym zakończeniu, należy skorzystać z profesjonalnego oznaczenie Chim, co oznacza certyfikat Health Information Management.

Dlaczego warto wybrać Fleming

Fleming College ma reputację lidera w nauce opartej na technologii. Program niego Fleming następująco tę tendencję z wizją "Inspiring innowacyjnych studentów do innowacyjnych liderów w niego przez stosowane nauki." Jeden z naszych sprawozdań misją jest "zwolennikiem stanu techniki w Health Information Management." Pokazujemy to dzięki naszej zupełnie nowej, w pełni skomputeryzowanym laboratorium z ponad 500 anonimowych dokumentacji pacjenta i sprzętu do skanowania, aby zapewnić studentom wiedzy praktycznej aplikacji, która obsługuje ruch w służbie zdrowia do elektronicznych rejestrów medycznych (EHRs). Prawdziwym świecie zaludnionym baza danych pacjentów umożliwia uczący uruchomić realistyczne raporty wspieranie potrzeb użytkowników dla celów decyzyjnych.

Poprzez swoich poprzednich udanych practicums program HIM opracowała doskonałe relacje z licznych zakładów opieki zdrowotnej w całym regionie i poza nim, w wyniku dobrych praktyka i możliwości zatrudnienia dla absolwentów.

Doświadczenie zawodowe

Program zawiera silny element praktyczny. Studenci będą uczestniczyć w dwóch doświadczeniach pośrednictwa pracy, w sumie osiem tygodni wszystko. Uczniowie spędzają dwa tygodnie w warunkach pracy w semestrze dwa i cztery tygodnie w warunkach pracy w semestrze cztery, o dodatkowe dwa tygodnie planowanych w wirtualnym działu nim na miejscu. Składniki praktyka nie będzie koniecznie w najbliższej okolicy Peterborough. Oddziały praktyka może wymagać dowodu szczepień i sprawdzić przestępca rekordy (sektor wrażliwy).

Czy to ty?

To wyzwanie i rygorystyczny program jest dla tych, którzy są zainteresowani karierą w których opieka zdrowotna spełnia czołówce technologii. Następujące cechy i umiejętności są aktywa dla tego programu i ścieżkę kariery:

 • umiejętność / chęć do pracy w zespole i samodzielnie
 • zmotywowany
 • poświęcony kształceniu ustawicznym
 • zorganizowana, z doskonałą wyroku
 • analityczne, zorientowanych szczegółów
 • zorientowane na obsługę klienta
 • Minimalna prędkość klawiszowych z 30 słów na minutę

Zaleca się, że uczniowie posiadają podstawowe umiejętności pakietu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint i Internet Explorer) badań, pisania raportów i prezentacji.

Kariera

Absolwenci będą posiadać kwalifikacje do pracy w różnych placówkach służby zdrowia i może wybrać obszar, który najbardziej ich interesuje, w tym szpitale, przewlekłych i opieki długoterminowej i herbaty, społeczności opieki zdrowotnej, agencje zdrowia psychicznego, usług rehabilitacyjnych, klinik prywatnych, sieci informacji na temat zdrowia , przemysł farmaceutyczny, ubezpieczeń i i agencje rządowe. i usługi Wasze tytuły pracy można zaliczyć:

 • Zdrowie Record / Informacje Technik
 • Specjalista kodowania
 • Specjalista Informacji uwolnienie
 • Zdrowie Record / Informacje dla administratora
 • Analityk danych
 • Data Quality Specialist

Począwszy wynagrodzenia rocznie są w 40.000 dolarów 45.000 dolarów zasięgu. Niedawno wydany "Zdrowie Informatyki i informacji na temat zdrowia zarządzania zasobami ludzkimi Raport" potwierdza rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych Zdrowia Informatyki (HI) i pracowników służby zdrowia oraz Information Management niedoborów znaczące projekty i umiejętności pracy w tym zakresie w najbliższej przyszłości.

Minimalne wymagania wstępne

OSSD z większością punktów w Kolegium (C) i Open (O) poziomu, w tym:

 • 2 College (C) Kursy języka angielskiego (Stopień 11 lub Stopień 12)
 • 2 klasa 11 lub klasa 12 College (C) Kursy nauki
 • Oczywiście 1 klasa 11 College (C) Math

Gdy (C) jest minimalny poziom kursu do przyjęcia, (U) lub (U / C) kursy są również akceptowane.

Starsze Studenci

Jeśli jesteś 19 lat lub więcej przed rozpoczęciem zajęć, a nie posiadają OSSD, można napisać test dorosłych kanadyjski Achievement oceny czy dana osoba kwalifikuje się o przyjęcie. Aktualizacji lub dodatkowe badania akademickie mogą być konieczne do spełnienia konkretnych wymagań kursu dla tego programu.

Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do uzyskania kredytu kurs obowiązkowych Nauk, a przez Liceum Akademickie programów lub przez modernizacji.

Wymagania szczepień

Ten program ma wymagania szczepień. Aby uzyskać więcej informacji, i wydrukować żądaną formę szczepień, można znaleźć na stronie Szczepienia informacji.

Dodatkowe Koszty

Należy planujesz spędzić około 1200,00 dolarów na książki i oprogramowania w pierwszym roku (750,00 dolarów to w pierwszym semestrze) i 650,00 dolarów za drugi rok. Nie może być dodatkowe koszty wydatków utrzymania podczas staży w semestru 2 i 4.

Jak również, w roli przyszłości HIM zawodowej, będzie oczekiwać, aby dołączyć do organizacji krajowych i wojewódzkich go jako członka uczniów, koszt około 60,00 dolarów

Umowy Przelewu

 • Conestoga College
 • Ryerson University
 • University of Ontario Institute of Technology
Program taught in:
Język angielski

See 2 more programs offered by Fleming College »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
2,140 CAD
za semestr
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa
Location
Application deadline
Data końcowa
Location
Application deadline
Data końcowa