Studia magisterskie Medycyna ludzka

Informacje ogólne

Opis programu

Studia magisterskie Medycyna ludzka

Tytuł magistra w dziedzinie ludzkiej medycyny opiera się na programie studiów licencjackich w zakresie nauk o zdrowiu. Służy on edukacji naukowej w zawodzie medycznym, a także w przekazywaniu kompetencji niezbędnych dla niezależnego zawodu lekarza. Ponadto brane są pod uwagę kluczowe kompetencje eksperta medycznego - profesjonalne działanie, wzajemna współpraca i komunikacja oraz inne kluczowe cechy dla zawodu lekarza. Program magisterski "Medycyna ludzka" uzyskał stopień naukowy Dr.med.univ. zakończone.

Studenci otrzymują szerokie wykształcenie medyczne, przekazując wszechstronną wiedzę, kładąc silny nacisk na nauczanie praktyczne i wczesne badanie konkretnych ludzkich pytań medycznych. Nacisk kładzie się na multidyscyplinarne treści z zakresu nauk medycznych.

Dzięki edukacji integracyjnej z naciskiem na technologię i ekonomię, absolwenci mają wysoki poziom interdyscyplinarnej komunikacji i umiejętności rozwiązywania problemów, doskonałe umiejętności kliniczne i odpowiedzialnych decydentów w zaawansowanych systemach opieki zdrowotnej. Badanie charakteryzuje się wysoką orientacją praktyczną, którą zapewnia Szpital Uniwersytecki St. Pölten, Krems i Tulln.

Z electives "Inżynieria biomedyczna", "Health Economics / Health Care Management" i "Applied Clinical Science", przyszli lekarze mają możliwość specjalizacji w tych obszarach badawczych w programie Master's.

struktura programu

W pierwszym i drugim roku moduły szkolą umiejętności kliniczne i umiejętności na lekcjach w małych grupach. Konkretne treści z zakresu nauk o zdrowiu koncentrują się na problemach, które często spotykają się w praktyce z medykamentami. W przypadku szkolenia kliniczno-praktycznego, w trzecim roku studiów odbywa się praktyczny rok 48 tygodni.

ukończenie

Studenci kończą program magisterski z zakresu medycyny ludzkiej wraz z opracowaniem pracy magisterskiej. W tym celu studium projektu w formie exposé zostanie przedstawione w pierwszym semestrze programu magisterskiego. Poprzez opcjonalne zajęcia fakultatywne, studenci rozwijają specyficzną wiedzę metodologiczną, aby móc opracować i sfinalizować plan badania projektu dla pracy magisterskiej. Opcjonalne przedmioty do wyboru stanowią przygotowanie do przygotowania pracy magisterskiej. Można je wybierać z szeregu modułów elekcyjnych. Obowiązki obejmują:

  • Inżynieria biomedyczna
  • Ekonomia zdrowia / Zarządzanie opieką zdrowotną
  • Applied Clinical Science

Opiekun pracy magisterskiej może, w porozumieniu z dyrektorem programu, nakazać studentowi uczestnictwo w wolnym przedmiocie opcjonalnym w wysokości 10 ECTS, jeżeli jest to konieczne ze względu na wymogi metodologiczne i merytoryczne dotyczące realizacji pracy magisterskiej. W porozumieniu z przełożonym i dyrektorem programowym zakończono bezpłatne zajęcia obieralne (głównie w elekcyjnej "Inżynierii biomedycznej").

Więcej informacji na temat warunków przyjęcia, terminów składania wniosków i procesu rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.kl.ac.at.

Ostatnia aktualizacja Mar 2018

Informacje o uczelni

The University aims to play a groundbreaking role in the advancement of health-related science and technology, focusing on four areas of study: health sciences, human medicine, psychotherapy and couns ... Czytaj więcej

The University aims to play a groundbreaking role in the advancement of health-related science and technology, focusing on four areas of study: health sciences, human medicine, psychotherapy and counselling, and neurorehabilitation. Pokaż mniej
Krems an der Donau