Studia sportowe

Informacje ogólne

Opis programu

Studiuj licencjat w zakresie badań sportowych w Holandii

Czy pasjonujesz się sportem i czy chcesz wprowadzić zmiany? Ten unikalny program jest tylko programem dla Ciebie! Inspiracja i siła sportu daje ogromne możliwości, aby dokonać prawdziwej zmiany.

Sport, zdrowie i zarządzanie

Instytut Badań Sportowych na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Hanze w Groningen oferuje trzyletni program studiów licencjackich, składający się z 180 punktów ECTS. Ten międzynarodowy program tworzy innowacyjnych profesjonalistów (sportowców). Jako agent zmiany jesteś w stanie dokonać zmiany zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Moc sportu leży w trzech podstawowych wartościach sportu, aktywności fizycznej:

  • sport i aktywność fizyczna są niezbędne dla zdrowego stylu życia,

  • sport tworzy wartość biznesową,

  • Sport jest społeczną potęgą społeczności i narodów.

Program charakteryzuje się profesjonalnym ukierunkowaniem. Każdego roku zdobędziesz doświadczenie zawodowe, pracując w terenie. Większość modułów koncentruje się wokół praktycznego zadania w profesjonalnej organizacji. Pozostałe kursy mają na celu przygotowanie Cię do tego wyzwania.

Pierwszy rok

Pierwszy rok to tak zwana faza propedeutyczna (60 ECTS). W tej fazie będziesz rozwijać kompetencje zawodowe, pracując nad kilkoma projektami dla osób indywidualnych, firm lub organizacji. Wspierany przez twoich nauczycieli i kolegów, zaczynasz rozwijać poczucie odpowiedzialności od pierwszego dnia. Wymiana wiedzy i doświadczeń odgrywa ważną rolę.

Drugi rok

Drugi rok koncentruje się na tworzeniu i zarządzaniu zmianami podczas stażu. Twoja rola polega przede wszystkim na tym, że jesteś agentem zmian. Aby to zrobić, należy odbyć kursy z przedmiotów takich jak badania praktyczne, rozwój sportu, zarządzanie i organizacja, polityka organizacyjna i doradztwo.

Trzeci rok

W ostatnim roku będziesz pracował w profesjonalnej organizacji dla swojego projektu dyplomowego. W pierwszej fazie projektu ocenisz organizację. Spowoduje to Twoją pracę badawczą. Na podstawie tej tezy opracujesz i wdrożysz usługi, produkty i innowacje dla organizacji zgodnie z trzema podstawowymi wartościami sportu.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci studiów sportowych mają szeroki zakres możliwości kariery. Wielu naszych absolwentów będzie zatrudnionych na stanowiskach, które znajdują się w centrum:

  • (międzynarodowa) polityka sportowa jest przywództwem

  • rozwój biznesu

  • zarządzanie sportem

  • przedsiębiorczość społeczna

  • rozwój społeczny

  • aktywność fizyczna i zdrowe starzenie się.

Hanze UAS Programy magisterskie

Studia licencjackie dla sportowców oferują studentom dostęp do różnych tytułów magisterskich w Groningen i na różnych międzynarodowych uniwersytetach na całym świecie. Jedną z opcji dostępnych po ukończeniu studiów będzie roczny Master Healthy Aging Professional (nauczany w języku niderlandzkim) na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Hanze. To umożliwia studentom uzyskanie tytułu Master of Science w ciągu czterech lat. Inne programy mistrzowskie, takie jak Magister Europy w sporcie i zdrowiu (Rzym, Włochy) lub Master Sport Management (Molde, Norwegia) również będą otwarte dla Ciebie.

Warunki przyjęcia

Do przyjęcia wymagane jest świadectwo ukończenia szkoły średniej lub szkoły średniej o poziomie równoważnym z holenderskim dyplomem szkoły średniej VWO. Wnioskodawcy niemieccy muszą mieć następujący dyplom: Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife. Wszystkie pozostałe dyplomy będą oceniane przez Nuffic lub Naric. Studenci, którzy przeszli już odpowiednią fazę propedeutyczną, są również dopuszczalni. Ocena jest częścią procedury wyboru, a język angielski musi być na wystarczającym poziomie.

Dodatkowe wymagania

Istnieją różnice w procedurze przyjęć w zależności od tego, czy studenci mieszkają w regionie Beneluxu / Niemcy, czy też nie.

Uczniowie z krajów Beneluxu / Niemcy

Po złożeniu aplikacji zostaniesz zaproszony na pasujący dzień. Udział w tym dniu dopasowywania jest obowiązkowy i jest zorganizowany w celu oceny, czy ambicje, umiejętności i oczekiwania ucznia pasują do treści programu. Dzień dopasowania składa się z fizycznego wyzwania, studium przypadku i wywiadu z jednym z pracowników. Po uczęszczaniu na dzień pasujący uczniowie otrzymają informację zwrotną i wiążącą poradę dotyczącą tego, co uczeń musi zrobić, aby spełnić wymagania programu.

Studenci mieszkający poza regionem Beneluxu / Niemcy

Po złożeniu wniosku musisz oddać pasujące zadanie. To zadanie składa się z nagrania wideo pokazującego cię w ustawieniu grupy związanej ze sportem, a także zawiera osobistą prezentację. Ponadto będziesz potrzebował referencji i będziesz musiał napisać studium przypadku.

Dodatkowe wymagania dla wszystkich uczniów

Studenci przyjęci do programu Sport Studies będą musieli przejść test medyczny, aby ocenić ich sprawność fizyczną.

www.hanzegroningen.eu/shm

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on t ... Czytaj więcej

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on top of that, you will be living in the best student city of the Netherlands. Pokaż mniej
Groningen , Groningen , Leeds , Wilno , Assen + 4 Więcej Mniej