Stopień magistra w dziedzinie onkologii molekularnej (mama)

Informacje ogólne

Opis programu

5

Wprowadzenie i cele

Master in Molecular Oncology - Mamo, to program szkoleniowy dla onkologów klinicznych, patologów, hematologów i innych specjalistów z dziedziny medycyny lub biomedycznych związanym z chorobą nowotworu.

Jest to inicjatywa szkoleniowa wyspecjalizowanym absolwent pionierem w Hiszpanii i unikalne w świecie w tej dyscyplinie. Ma ponad 100 starannie wybranych nauczycieli w celu zapewnienia najlepszych specjalistów na szczeblu krajowym i międzynarodowym w dziedzinie onkologii molekularnej są autorzy odkrycia pierwszej osoby uczą.

Program MOM jest prowadzone przez Centrum Studiów Biosanitary (CEB) we współpracy z CNIO i ma zalecenie Europejskiej Szkoły Onkologii (ESO). Jest to również potwierdzone przez Hiszpańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (SEOM) oraz Hiszpańskiego Towarzystwa Hematologii i hemoterapia (AEHH).

MOM zapewnia szkolenie w Centrum Onkologii Molekularnej na podstawie multidyscyplinarnego podejścia do choroby nowotworowej, która ma pozytywny wpływ na aspekt opiekuńczego.

Student będzie miał dostęp do podstawowej wiedzy na temat pochodzenia i rozwoju nowotworów, metodologii podstawowych i klinicznych badań nad rakiem, zna wzory ekspresji fenotypowej nowotworów, jak również innych metod terapeutycznych na podstawie ścieżek molekularnych biorących udział w powstawaniu raka ,

Z tego programu treningowego nowatorskie, że wymaga specjalistycznej Onkologii w dwudziestym pierwszym wieku jest świadczona. Obecnie nie jest praktyce klinicznej doskonałości bez wiedzy na temat podstaw molekularnych choroby jest pomyślany, bez diagnozowania, prognozowania i leczenia oparte bardziej na markery molekularne dla każdego pacjenta.

1

Dlaczego Master in Molecular Oncology?

 • szkolenie zaawansowane

Szkolenie otrzymane przez specjalistów związanych z chorobą onkologiczną podczas Bachelor of Medicine i późniejsze specjalizacji MIR, nie zajmuje się szczegółowo czasu i wystarczającej wiedzy na temat podstaw molekularnych raka. Dzisiaj nie było praktyki klinicznej doskonałości bez znajomości podstaw molekularnych choroby jest pomyślany.

 • Vanguard Praktyka kliniczna

Diagnostyka, rokowanie i leczenie opiera się na strukturze molekularnej pacjenta umożliwia nowatorskie praktyki klinicznej. Nowe strategie terapeutyczne oparte są na specyficznych inhibitorów celów molekularnych, lub blokowanie lub aktywowania niektórych trasach. Konieczne jest postawić na formację, która umożliwia profesjonalny poznanie molekularnych podstaw raka, a pacjent korzystać z tej wiedzy.

 • Postępy w dziedzinie badań

Onkologia XXI wieku opiera się na postępach w dochodzeniu. Tylko badania translacyjne wspólny wysiłek może przynieść te postępy do łóżka. Badania i szkolenia są podstawowymi narzędziami ADRES raka w codziennej praktyce klinicznej. W razie jakichkolwiek braków, zbliżyć pacjent nie będzie poprawna.

2

Program

Kredyty: 120 punktów

moduły

 • Moduł I Rak Molecular Basis
 • Moduł II Patologii Molekularnej
 • Moduł III Molecular Oncology
 • Moduł Prace badawcze IV

praktyki

Studenci mogą podjąć obieralnych praktyk w małych grupach CNIO dostępu do najnowszych technologii w zakresie diagnozowania, prognozowania i monitorowania choroby nowotworowej.

modalność

MOM jest nauczane w Internecie.

Dostęp uczeń klas rejestrowane za pośrednictwem platformy e-learningowej Biosanitary Studies Center.

Jest udostępniany na studenta prezentacji używany przez nauczyciela podczas jego prezentacji.

Student może wysłać zapytania do nauczycieli z platformy e-learning.

Czas trwania

12 miesięcy Data rozpoczęcia: 19 wrzesień 2016

stopień Otrzymywany

Master in Molecular Oncology.

Tytuł prywatne i nieoficjalne, wydany przez Centrum Studiów Biosanitary.

Jego moduły są akredytowane przez Komisję na Kształcenia Zdrowia Zawodów z ważnych zadań kredytowych.

Wydział

Master posiada międzynarodowy wydział doskonałości, składający się z profesjonalistów i od naukowców z instytucji takich jak Harvard-Beth Israel Deaconess Medical Center, Narodowe Centrum Badań Raka (CNIO), MD Anderson Cancer Center, Najwyższej Rady Badań Naukowych (CSIC) , Vall d'Hebron Research Institute, między innymi.

3

moduły

Moduł I: biologii molekularnej i komórkowej raka (Wrzesień 2016 - grudzień 2016) Moduł ten pozwala na zdobycie podstawowej wiedzy na temat biologii komórki, mechanizmy regulacji genów oraz zmian spowodowanych przez transformację nowotworową.

procesów molekularnych są ponownie geny kontrolujące proliferację komórek i aktywność biologiczną proto-onkogenów i genów supresorowych guza głównych i skutki zmian. znaczenie naprawy uszkodzeń genetycznych i modyfikujące trasy w kancerogenezy są również badane. znaczenie i podstawy procesów starzenia się, apoptozy i unieśmiertelniania komórek, angiogenezy i limfangiogenezy i immunologii nowotworów jest analizowany.

bloki:

 • Komórki, geny i regulacja ekspresji genów.
 • Protoonkogenów i onkogenów.
 • geny supresorowe.
 • procesy komórkowe biorące udział w powstawaniu raka.

Moduł II: Molecular Pathology (Styczeń 2017 - marzec 2017) W tym module nowoczesnych technik patologii molekularnej są weryfikowane w celu zrozumienia ich potencjał i kliniczną użyteczność. Podstawowym i praktyczna wiedza na temat niektórych z nich, a na projektowaniu, zarządzaniu i perspektywy "bioczipy" genu w farmakogenomika, diagnostyka i leczenie są nabywane. nowoczesny design i zarządzanie bankami nowotworowych i nowych perspektyw oferowanych przez epidemiologii molekularnej jest omawiany.

bloki:

 • Immunohistochemiczne.
 • Cytogenetyka.
 • Genom raka.
 • Regulacja i analiza ekspresji. Transkryptomika. MiRNA.
 • Proteomiki.
 • Epigenetyka.

Moduł III: Molecular Oncology (kwiecień 2017 - czerwiec 2017) Moduł ten ma na celu poznania nowych terapii przeciwnowotworowych, umożliwiając zaktualizowaną wersję możliwości stosowania przeglądu bioinformatyka narkotyków, aktualny status poszukiwaniu leków skierowanych przeciwko celów molekularnych, proteazy i procesów angiogenezy. różne formy immunoterapii i terapii genowej są weryfikowane, omawiając wyniki badań klinicznych, problemach i perspektywach.

bloki:

 • Epidemiologia i czynniki związane z nimi.
 • Rodzinnych raków.
 • Farmakologia i przeciwnowotworowe strategie.
 • terapie uzupełniające.
 • Metodologia w badaniach klinicznych.

Moduł IV: Raport z badań

Studenci muszą wykonać badania przeprowadzone w szpitalach pamięci i / lub laboratoriów lub przeglądu literatury na temat zainteresowania. Studenci muszą zdać pamięci, aby uzyskać stopień Master in Molecular Oncology.

Warunki przyjmowania i

Kto jest kierowana

 • Specjaliści w dziedzinie onkologii
 • Specjaliści patologia
 • Specjaliści w dziedzinie hematologii
 • Specjaliści w radioterapii
 • Inne Absolwenci lub Lekarze Biosanitary obszar posiadający udział w chorobie nowotworowej

Wybór i rozrządu

W celu zbadania Master kandydaci muszą posiadać tytuł licencjata w dziedzinie biomedycyny. Musisz wysłać swoje CV zaktualizowane, w celu dokonania oceny przez Zarząd Akademickiego.

wstęp

Wyślij CV na adres: mefcamara@ceb.edu.es~~pobj Eugenia Fernández Kameralnych

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Biosanitary Studies Center (CEB) is a company dedicated to consulting work practice, management consulting and teaching projects, research and development in the field of experimental sciences and hea ... Czytaj więcej

Biosanitary Studies Center (CEB) is a company dedicated to consulting work practice, management consulting and teaching projects, research and development in the field of experimental sciences and health sciences. Pokaż mniej