Stopień doktora w tradycyjnej medycyny chińskiej

Irish College of Traditional Chinese Medicine

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Stopień doktora w tradycyjnej medycyny chińskiej

Irish College of Traditional Chinese Medicine

doktorat w tradycyjnej medycyny chińskiej

Lekarz medycyny chińskiej specjalizuje się w:

 • Akupunktura
 • Medyczny Qigong lub
 • Chinese Herbal Medicine

Cele

Jak stwierdzono w Umowie między Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej i irlandzkim Kolegium Tradycyjnej Medycyny Chińskiej:

 • Aby wspierać rozwój szkolnictwa wyższego w dziedzinie medycyny chińskiej
 • W celu zapewnienia wysokiej jakości usług medycznych, TCM ludziom w wielu różnych miejscach, wychowując specjaliści TCM doktoranckich studiów magisterskich lub

Kurs ma na celu umożliwienie specjalistów TCM, aby uzyskać w pełni uznane magistra lub stopień doktora z Uniwersytetu Medycyny Chińskiej wiodącego w Chinach, podczas gdy przede wszystkim pracy i życia w Irlandii / Europie w większości programów podyplomowych studiów.

Jest to rzadka okazja do podjęcia wysokiego poziomu studiów podyplomowych w medycynie chińskiej od europejskiej bazy tylko minimalną liczbę niezbędnych wizyt w Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej w Chinach.

Po pomyślnym zakończeniu wszystkich aspektów programu, GUCM będą wydawać świadectwa ukończenia szkoły i mistrzów akademickich lub świadectw doktoranckie uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Chińskiej Republice Ludowej, a więc uznane przez wszystkie kraje o Wzajemne uznawanie umowy kwalifikacji stopniu z Chińska Republika Ludowa.

Streszczenie

 • 3 lata
 • W niepełnym wymiarze godzin - dla przeszkolonych profesjonalnych praktyków pracy TCM i życia w Europie
 • Prowadzi do stopnia doktora medycyny chińskiej przyznanego przez Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej i Wydziału Edukacji chińskiej
 • Studenci będą rejestrowane zarówno Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej (GUCM) i irlandzkiej Kolegium TCM, powiązaną TCM Kolegium GUCM w Irlandii.
 • W pierwszym roku studenci będą uczyć się wymaganą liczbę obowiązkowych modułów nauczania (około 6).
 • Studenci będą iść do Guangzhou na początku pierwszego roku zapisać się na programie z Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej, a także zarejestrować się w Wydziale Edukacji w Chinach.
 • Będą wypełnić 2 lub 3 z modułów nauczania podczas tej wizyty w Kantonie.
 • Pozostałe moduły będą głównie nauczane w Irish College of TCM (ICTCM) w Dublinie przez nauczycieli akademickich z GUCM lub podczas następnej wizyty w Guangzhou w drugim roku.
 • Każdy student będzie miał opiekuna pracy magisterskiej specjalista od GUCM
 • Studenci zaproponuje temat ich pracy i przeprowadzić przegląd literatury.
 • Drugi i trzeci rok będzie poświęcony głównie tekstowych, kliniczne lub laboratoryjne badania oparte na podstawie których praca / praca dyplomowa będzie napisane.
 • Studenci mogą prowadzić swoje badania w Irlandii (i innych sąsiednich krajach europejskich, w stosownych przypadkach) w placówkach klinicznych i badawczych zatwierdzonych przez GUCM.
 • Alternatywnie mogą one iść do Guangzhou, jeśli chcą, w drugim roku i / lub trzecim roku i prowadzą tam swoje badania.
 • Wszystkie Studenci będą bronić swojej tezy w Guangzhou na koniec ostatniego roku.
 • Kurs będzie prowadzone w języku angielskim. (W niektórych przypadkach może być przedmiotem nauczania w Chinach z tłumaczeniem na język angielski.) Wszystko technicznej terminologii TCM jest w języku chińskim Pinyin.

Zajęcia dydaktyczne

Dokładna prowadzone kursy, które podejmie student będzie zależne od ich TCM specjalizacji. Jednak Kursy będą zazwyczaj pochodzą z:

 • Kursy w metodologii badań naukowych w tym statystyki medycznej, medyczne aplikacji komputerowych i literatury pobieranie i wykorzystanie
 • Kursy w fundamentów TCM tym: Fundamenty Klinicznych TCM TCM, Onkologii Sytuacji Nadzwyczajnych, TCM-procesu (na), diagnostyce klinicznej (w-procesie) i Basic i Badań Klinicznych w Akupunktura i Moxibustion
 • Kursy dla zarówno lekarza, studiów magisterskich: Wewnętrznego (Nei Jing klasycznym), kanonika Trudnych (Nan Jing), Badań Chorób (gorączką), Wen Bing Wprowadzenie do przypadków medycznych z różnych szkół, a badania TCM Postęp TCM Diagnostics.
 • Kursy w wybranej specjalizacji z Akupunktura Moxibustion, albo Medical Qigong lub chińskiej medycynie, jak wymagane przez organ nadzoru klinicznego.

Badania i Praca / Praca dyplomowa

Szczegółowe informacje na temat składnika Badań i wymagań pracy doktorskiej zostaną dostarczone do studentów, przez GUCM, gdy ich wniosek został zatwierdzony.

Rozprawa lub praca będzie w języku angielskim, a uczniowie są odpowiedzialni za tłumaczenia streszczenia na język chiński i płacenia opłaty wynikające z tłumaczenia w stosownych przypadkach.

Kto może się ubiegać

Kandydaci muszą posiadać tytuł magistra w medycynie chińskiej, zachodniej medycyny lub innych pokrewnych dyscyplin.

Ponieważ stopień doktora medycyny chińskiej jest specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy są już kwalifikacje i praktykę w dziedzinie TCM, wnioskodawca musi normalnie już być przeszkoleni w ich specjalistycznego chińskiej medycynie. W następujący sposób:

 • Ci, którzy chcą wybrać Akupunktura Moxibustion jako ich specjalizacji będą musiały być w pełni wykwalifikowanych specjalistów akupunktury TCM z -equivalent magisterskich lub magisterskich w temacie.
 • Ci, którzy chcą wybrać Medyczny Qigong ich specjalizacja musi posiadać stosowny stopień naukowy, medyczne lub pokrewne z TCM-Medical Qigong umiejętności w równoważnych lub podobnych do Post-Graduate Certificate w MQG.
 • Ci, którzy chcą wybrać chiński lek ziołowy, jak ich specjalizacja będzie trzeba mieć odpowiednie TCM, naukową, dyplom lekarza lub chiński lek ziołowy z umiejętności klinicznych i pod-przypinanie wiedzy chińskiej medycynie równowartość co najmniej pierwszego roku Podyplomowego Dyplom CHM.

Kandydaci z magisterskich w zachodniej medycyny i innych nauk pokrewnych, którzy nie są wyszkolonych specjalistów w dziedzinie TCM, musi wykazać, że będą w stanie przeprowadzić skuteczne badania w dziedzinie medycyny chińskiej.

Oczekuje się, że studenci w niepełnym wymiarze godzin, aby normalnie mieszkają w Irlandii lub w innych częściach Europy dla większości studiów podyplomowych. Wizy studyjne dla studentów pełnych czasu nie są dostępne dla tego programu w niepełnym wymiarze godzin.

Jak stosować

Kandydaci, którzy chcą ubiegać się o studia doktoranckie muszą wypełnić formularz Podyplomowe udostępnianą przez Internet lub sekretarz Kolegium jako plik pdf. To musi być wypełniony i wysłany, z pismem przewodnim, kopie wcześniejszych kwalifikacji i zdjęcie paszportowe, Kolegium sekretarza ICTCM. Opłata wpisowa, jeśli to konieczne, należy dołączyć do wniosku.

Referencje akademickie zostanie podjęta przez wszystkich wnioskodawców i będzie wymagane potwierdzenie wcześniejszych kwalifikacji i doświadczenia.

Dobry standard zarówno w mowie i piśmie języka angielskiego jest podstawowym wymogiem dla wszystkich kandydatów. Badanie język angielski, lub wywiad w języku angielskim, muszą być podjęte, jeżeli zażądał.

GUCM wymaga od wszystkich wnioskodawców siedzieć swój egzamin wstępny przed rozpoczęciem programu. Wnioskodawcy z Hong Kongu, Makao i Tajwanu będą musieli zdawać egzamin wstępny w Guangzhou w normalnej wyznaczonej porze roku (około marca / kwietnia każdego roku), a ich zastosowanie musi zostać przyjęty przez października poprzedniego roku.

Opłata będzie pobierana opłata za badania GUCM (i dla każdego dodatkowo-wyznaczonym egzaminem z języka angielskiego).

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
3 lat
W niepełnym wymiarze czasu
Locations
Chiny - Guangzhou, Guangdong
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
IIrlandia - Dublin, County Dublin
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Lipiec 17, 2020
Dates
Wrześ. 2019
IIrlandia - Dublin, County Dublin
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Lipiec 17, 2020
Chiny - Guangzhou, Guangdong
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą