Read the Official Description

doktorat w tradycyjnej medycyny chińskiej

Lekarz medycyny chińskiej specjalizuje się w:

 • Akupunktura
 • Medyczny Qigong lub
 • Chinese Herbal Medicine

Cele

Jak stwierdzono w Umowie między Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej i irlandzkim Kolegium Tradycyjnej Medycyny Chińskiej:

 • Aby wspierać rozwój szkolnictwa wyższego w dziedzinie medycyny chińskiej
 • W celu zapewnienia wysokiej jakości usług medycznych, TCM ludziom w wielu różnych miejscach, wychowując specjaliści TCM doktoranckich studiów magisterskich lub

Kurs ma na celu umożliwienie specjalistów TCM, aby uzyskać w pełni uznane magistra lub stopień doktora z Uniwersytetu Medycyny Chińskiej wiodącego w Chinach, podczas gdy przede wszystkim pracy i życia w Irlandii / Europie w większości programów podyplomowych studiów.

Jest to rzadka okazja do podjęcia wysokiego poziomu studiów podyplomowych w medycynie chińskiej od europejskiej bazy tylko minimalną liczbę niezbędnych wizyt w Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej w Chinach.

Po pomyślnym zakończeniu wszystkich aspektów programu, GUCM będą wydawać świadectwa ukończenia szkoły i mistrzów akademickich lub świadectw doktoranckie uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Chińskiej Republice Ludowej, a więc uznane przez wszystkie kraje o Wzajemne uznawanie umowy kwalifikacji stopniu z Chińska Republika Ludowa.

Streszczenie

 • 3 lata
 • W niepełnym wymiarze godzin - dla przeszkolonych profesjonalnych praktyków pracy TCM i życia w Europie
 • Prowadzi do stopnia doktora medycyny chińskiej przyznanego przez Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej i Wydziału Edukacji chińskiej
 • Studenci będą rejestrowane zarówno Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej (GUCM) i irlandzkiej Kolegium TCM, powiązaną TCM Kolegium GUCM w Irlandii.
 • W pierwszym roku studenci będą uczyć się wymaganą liczbę obowiązkowych modułów nauczania (około 6).
 • Studenci będą iść do Guangzhou na początku pierwszego roku zapisać się na programie z Guangzhou Uniwersytetu Medycyny Chińskiej, a także zarejestrować się w Wydziale Edukacji w Chinach.
 • Będą wypełnić 2 lub 3 z modułów nauczania podczas tej wizyty w Kantonie.
 • Pozostałe moduły będą głównie nauczane w Irish College of TCM (ICTCM) w Dublinie przez nauczycieli akademickich z GUCM lub podczas następnej wizyty w Guangzhou w drugim roku.
 • Każdy student będzie miał opiekuna pracy magisterskiej specjalista od GUCM
 • Studenci zaproponuje temat ich pracy i przeprowadzić przegląd literatury.
 • Drugi i trzeci rok będzie poświęcony głównie tekstowych, kliniczne lub laboratoryjne badania oparte na podstawie których praca / praca dyplomowa będzie napisane.
 • Studenci mogą prowadzić swoje badania w Irlandii (i innych sąsiednich krajach europejskich, w stosownych przypadkach) w placówkach klinicznych i badawczych zatwierdzonych przez GUCM.
 • Alternatywnie mogą one iść do Guangzhou, jeśli chcą, w drugim roku i / lub trzecim roku i prowadzą tam swoje badania.
 • Wszystkie Studenci będą bronić swojej tezy w Guangzhou na koniec ostatniego roku.
 • Kurs będzie prowadzone w języku angielskim. (W niektórych przypadkach może być przedmiotem nauczania w Chinach z tłumaczeniem na język angielski.) Wszystko technicznej terminologii TCM jest w języku chińskim Pinyin.

Zajęcia dydaktyczne

Dokładna prowadzone kursy, które podejmie student będzie zależne od ich TCM specjalizacji. Jednak Kursy będą zazwyczaj pochodzą z:

 • Kursy w metodologii badań naukowych w tym statystyki medycznej, medyczne aplikacji komputerowych i literatury pobieranie i wykorzystanie
 • Kursy w fundamentów TCM tym: Fundamenty Klinicznych TCM TCM, Onkologii Sytuacji Nadzwyczajnych, TCM-procesu (na), diagnostyce klinicznej (w-procesie) i Basic i Badań Klinicznych w Akupunktura i Moxibustion
 • Kursy dla zarówno lekarza, studiów magisterskich: Wewnętrznego (Nei Jing klasycznym), kanonika Trudnych (Nan Jing), Badań Chorób (gorączką), Wen Bing Wprowadzenie do przypadków medycznych z różnych szkół, a badania TCM Postęp TCM Diagnostics.
 • Kursy w wybranej specjalizacji z Akupunktura Moxibustion, albo Medical Qigong lub chińskiej medycynie, jak wymagane przez organ nadzoru klinicznego.

Badania i Praca / Praca dyplomowa

Szczegółowe informacje na temat składnika Badań i wymagań pracy doktorskiej zostaną dostarczone do studentów, przez GUCM, gdy ich wniosek został zatwierdzony.

Rozprawa lub praca będzie w języku angielskim, a uczniowie są odpowiedzialni za tłumaczenia streszczenia na język chiński i płacenia opłaty wynikające z tłumaczenia w stosownych przypadkach.

Kto może się ubiegać

Kandydaci muszą posiadać tytuł magistra w medycynie chińskiej, zachodniej medycyny lub innych pokrewnych dyscyplin.

Ponieważ stopień doktora medycyny chińskiej jest specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy są już kwalifikacje i praktykę w dziedzinie TCM, wnioskodawca musi normalnie już być przeszkoleni w ich specjalistycznego chińskiej medycynie. W następujący sposób:

 • Ci, którzy chcą wybrać Akupunktura Moxibustion jako ich specjalizacji będą musiały być w pełni wykwalifikowanych specjalistów akupunktury TCM z -equivalent magisterskich lub magisterskich w temacie.
 • Ci, którzy chcą wybrać Medyczny Qigong ich specjalizacja musi posiadać stosowny stopień naukowy, medyczne lub pokrewne z TCM-Medical Qigong umiejętności w równoważnych lub podobnych do Post-Graduate Certificate w MQG.
 • Ci, którzy chcą wybrać chiński lek ziołowy, jak ich specjalizacja będzie trzeba mieć odpowiednie TCM, naukową, dyplom lekarza lub chiński lek ziołowy z umiejętności klinicznych i pod-przypinanie wiedzy chińskiej medycynie równowartość co najmniej pierwszego roku Podyplomowego Dyplom CHM.

Kandydaci z magisterskich w zachodniej medycyny i innych nauk pokrewnych, którzy nie są wyszkolonych specjalistów w dziedzinie TCM, musi wykazać, że będą w stanie przeprowadzić skuteczne badania w dziedzinie medycyny chińskiej.

Oczekuje się, że studenci w niepełnym wymiarze godzin, aby normalnie mieszkają w Irlandii lub w innych częściach Europy dla większości studiów podyplomowych. Wizy studyjne dla studentów pełnych czasu nie są dostępne dla tego programu w niepełnym wymiarze godzin.

Jak stosować

Kandydaci, którzy chcą ubiegać się o studia doktoranckie muszą wypełnić formularz Podyplomowe udostępnianą przez Internet lub sekretarz Kolegium jako plik pdf. To musi być wypełniony i wysłany, z pismem przewodnim, kopie wcześniejszych kwalifikacji i zdjęcie paszportowe, Kolegium sekretarza ICTCM. Opłata wpisowa, jeśli to konieczne, należy dołączyć do wniosku.

Referencje akademickie zostanie podjęta przez wszystkich wnioskodawców i będzie wymagane potwierdzenie wcześniejszych kwalifikacji i doświadczenia.

Dobry standard zarówno w mowie i piśmie języka angielskiego jest podstawowym wymogiem dla wszystkich kandydatów. Badanie język angielski, lub wywiad w języku angielskim, muszą być podjęte, jeżeli zażądał.

GUCM wymaga od wszystkich wnioskodawców siedzieć swój egzamin wstępny przed rozpoczęciem programu. Wnioskodawcy z Hong Kongu, Makao i Tajwanu będą musieli zdawać egzamin wstępny w Guangzhou w normalnej wyznaczonej porze roku (około marca / kwietnia każdego roku), a ich zastosowanie musi zostać przyjęty przez października poprzedniego roku.

Opłata będzie pobierana opłata za badania GUCM (i dla każdego dodatkowo-wyznaczonym egzaminem z języka angielskiego).

Program taught in:
Język angielski

See 2 more programs offered by Irish College of Traditional Chinese Medicine »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
3 lat
Zaoczne
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Data końcowa
Lipiec 17, 2020
Application deadline

Wrześ. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa
Lipiec 17, 2020
Location
Application deadline
Data końcowa