Podyplomowe Studium Anatomii i Rozwarstwienia Kończyny Dolnej

Informacje ogólne

Opis programu

Powody, dla których warto przejść kurs

 • Jest to kurs podyplomowy z dużą liczbą godzin praktycznych, które zostaną opracowane w laboratorium anatomicznym. Będzie działać w małych grupach.
 • Wszyscy studenci będą mieli wzory do praktyki rozbioru według planów w każdym z regionów badań.
 • Studenci będą mieli preparaty anatomiczne, które służą jako przewodnik do sekcji, a także wsparcie opiekunów specjalizujących się w anatomii człowieka.Ankle and Ligaments Nino Liverani / Unsplash

Dla kogo?

 • Wewnętrzni rezydenci medyczni (od pierwszego roku) specjalności chirurgicznych zainteresowani pogłębieniem wiedzy anatomicznej stosowanej w chirurgii kończyn dolnych i rozwijaniem umiejętności rozwarstwienia: chirurgii ortopedycznej i traumatologicznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, chirurgii naczyniowej.
 • Specjaliści medyczni tych specjalizacji chirurgicznych, którzy chcą poprawić swoją wiedzę anatomiczną i technikę sekcji.
 • Inne dyscypliny nauk o zdrowiu mające na celu poprawę wiedzy anatomicznej i techniki sekcji kończyny dolnej.

wymagania wstępne

 • Absolwenci lub absolwenci medycyny.
 • Mieszkańcy i specjaliści z: chirurgii ortopedycznej i traumatologicznej, chirurgii plastycznej i odtwórczej oraz chirurgii naczyniowej.
 • Inne stopnie nauk przyrodniczych z zawodowym zainteresowaniem anatomią i rozwarstwieniem kończyny dolnej: fizjoterapia, osteopatia, chiropraktyka.

prezentacja

Podyplomowe Studium Anatomii i Rozwarstwienia Kończyny Dolnej przeznaczone jest na uzupełniające i specyficzne szkolenie, przydatne zarówno w praktyce zawodowej niektórych specjalizacji chirurgicznych, jak i do doskonalenia praktyki i niezbędnego szkolenia technicznego w niektórych zawodach naukowych zdrowie, w którym wymagana jest dogłębna wiedza i zrozumienie anatomii oraz relacji topograficznych.

Kurs ma na celu poprawę i przyspieszenie krzywej uczenia się specjalizacji chirurgicznych, które wymagają dogłębnej wiedzy o ludzkiej anatomii kończyny dolnej, takich jak chirurgia ortopedyczna i traumatologia, chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna oraz chirurgia naczyniowa. Podobnie, ma to na celu zapewnienie możliwości ciągłego szkolenia w anatomii dla zawodów, w których z jednej strony wiedza ta jest niezbędna w praktyce zawodowej, az drugiej strony nie mają oni tego rodzaju praktycznego i stosowanego szkolenia, takiego jak fizjoterapia, osteopatia lub chiropraktyka.

Niezwykle praktyczny kurs jest prowadzony pod kierunkiem anatomoklinicznym kadrowych profesorów specjalizujących się w anatomii człowieka. Uwzględniono sesje teoretyczne, które poprowadzą ucznia w rozpoznawaniu i lokalizacji struktur anatomicznych, które powinny działać podczas sesji. Ma on odpowiedzieć na zapotrzebowanie na ciągłe szkolenie, które w dziedzinie anatomii chirurgicznej i anatomii stosowanej w dalszym ciągu wymaga zarówno specjalizacji medycznych i chirurgicznych, jak i innych zawodów medycznych, zarówno z naszej służby zdrowia, jak i innych krajów wokół nas. .

cele

 • Popraw znajomość regionalnej i topograficznej anatomii kończyny dolnej.
 • Pogłęb dokładną wiedzę na temat anatomii topograficznej i związków naczynioopornych w różnych obszarach topograficznych kończyny dolnej za pomocą techniki anatomicznej sekcji.
 • Rozwijaj przydatne umiejętności praktyczne w zakresie technik chirurgicznych kończyny dolnej.
 • Rozwijaj umiejętności techniki anatomicznego rozwarstwienia kończyny dolnej.

kariera

 • Większość studentów uczestniczących w tym szkoleniu będzie miała dostęp do zajęć szkoleniowych, które powinny poprawić krzywą uczenia się technik chirurgicznych, które następnie stosują w swojej praktyce zawodowej. Kurs uzupełni uzupełnienie ich specjalistycznego szkolenia i umożliwi studentom zmierzenie się z różnymi operacjami i technikami, które należy codziennie stosować w sali operacyjnej.
 • Studenci innych niechirurgicznych specjalizacji zdobędą bardzo przydatną wiedzę do zrozumienia patologii kończyny dolnej oraz do rozwoju umiejętności i umiejętności praktycznych, które poprawią wyniki ich praktyki zawodowej.
 • W przypadku studentów spoza państwa ten rodzaj szkolenia z anatomii stosowanej cieszy się dużym uznaniem w ich systemach opieki zdrowotnej.

program

 • Sesja 1: 01/16/2020: Wycięcie splotu lędźwiowego, tylnej ściany brzucha, dołu biodrowego, stawu krzyżowo-biodrowego i zewnętrznej osi naczynia biodrowego.
 • Sesja 2: 01/23/2020: Wycięcie obszaru pośladkowego, przestrzeni nadrębu i infrapiriformu, górny i dolny pakiet naczyniowo-naczyniowy pośladkowy; nerw kulszowy Wycięcie tylnej części uda.
 • Sesja 3: 01/30/2020: Wycięcie regionu pachwinowego i trójkąta kości udowej. Przednie i środkowe przedziały ud. Nerw udowy i obturator. Oś naczyniowa kości udowej
 • Sesja 4: 06/02/2020: Wycięcie stawu biodrowego.
 • Sesja 5: 02/13/2020: Region podkolanowy. Podkolanowa oś naczyniowa. Nerw piszczelowy Wspólny nerw strzałkowy
 • Sesja 6: 02/20/2020: Staw kolanowy.
 • Sesja 7: 02/27/2020: Przedni i boczny aspekt nogi. Prostownik retinaculum i peroneum. Przednia oś naczyniowa piszczeli. Głęboki nerw strzałkowy
 • Sesja 8: 03/05/2020: Tylna strona nogi. Retinaculum zginacza Tylna oś naczyniowa piszczeli. Nerw piszczelowy
 • Sesja 9: 03.12.2020: Od strony grzbietowej stopy, stawu skokowego i stawu pod pachą.
 • Sesja 10: 19.03.2020: Podeszwa twarzy stopy. Komórki podeszwowe. Osie naczyniowo-naczyniowe boczny i przyśrodkowy podeszwowy.

miareczkowanie

Podyplomowe szkolenie z anatomii i rozwarstwienia kończyny dolnej przez Uniwersytet w Gironie

Nie obejmuje opłaty za wydanie tytułu UdG

metodologia

Działania edukacyjne zostaną opracowane w 85% na podstawie praktycznych działań anatomicznego wycinania próbek na ludziach.

15% sesji będzie miało charakter teoretyczny i zostanie zastosowane do badania każdego z obszarów anatomicznych, które później uczeń będzie pracował w części praktycznej. Podczas tych sesji nauczyciele podkreślą relacje i struktury anatomiczne, które uczeń musi rozpoznać i zlokalizować w każdym regionie, aby uzyskać odpowiedni stopień wiedzy anatomiczno-chirurgicznej.

System oceny

Nauczyciele ocenią pracę wykonaną podczas sesji praktycznych, kontynuację kursu, a także obecność na nim, która powinna wynosić co najmniej 80%.

Ostatnia aktualizacja Listopad 2019

Informacje o uczelni

La Fundació Universitat de Girona: Innovació i Formació (FUdGIF) es la institución creada por la Universitat de Girona (UdG) para fomentar la investigación científica y la docencia en todos los ámbito ... Czytaj więcej

La Fundació Universitat de Girona: Innovació i Formació (FUdGIF) es la institución creada por la Universitat de Girona (UdG) para fomentar la investigación científica y la docencia en todos los ámbitos de la Universitat de Girona, y estar al servicio de la sociedad de la que forma parte. Pokaż mniej