Podwójnego stopnia lekarz i mistrz tradycyjnej medycyny chińskiej

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

Nowa podwójnego stopień Doctor i Master Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (DTCM / MTCM) Program jest jednym Czteroletni absolwentka profesjonalnych studiów obejmujący 3435 godzin, w sumie 195,5 jednostek. Studenci zdobyć doktorat i podano tytuł magistra, który jest wymagany do zasiadania stanem i krajowych licencji i certyfikacji egzaminów. Program uczy się na podstawie trymestrze ciąży. Program podwójnego stopnia jest również nauczany w języku chińskim.

Cele DTCM / MTCM edukacyjne

Cele edukacyjne programu DTCM / MTCM dostarczenie wytycznych dotyczących rozwoju programów nauczania, oceny jakości programu i sukcesu i pomiaru osiągnięć naszych absolwentów.

Po zakończeniu programu nasi absolwenci będą:

  • Wysoko wykwalifikowanych lekarzy klinicznych, którzy TCM pomagają w zapobieganiu i leczeniu chorób i skutecznie diagnozować, przepisujący i zapewnić pomoc medyczną w ramach parametrów tradycyjnej medycyny chińskiej i medycyny integracyjnej.
  • Podstawowej opieki zdrowotnej świadczące o gruntownej wiedzy i umiejętności "pięciu oddziałów" z tradycyjnej medycyny chińskiej (akupunktura, zielarstwa, Tuina Energetyki, masaż, odżywki, medycyna chińska) oraz integracyjnych składników medycyny zachodniej.
  • Kompetentny w ocenie pacjentów i kwalifikacje rozpoznać choroby, które wymagają skierowania pacjentów do innych świadczeniodawców.
  • Wykwalifikowani pracownicy ochrony zdrowia, który rozumie znaczenie uniwersalnych i przestrzeganie etyki medycznej, zawodowej i społecznej odpowiedzialności zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej dla publiczności.
  • W stanie osiągnąć wysokie wyniki na-przechodząc certyfikacji narodowej pokładzie i California State Akupunktura egzaminów licencyjnych wymaganych, aby stać się licencjonowanym akupunktury (L.Ac.).
  • Zdolne do zakładania i managinga praktyka prywatna i pracuje jako integralna część profesjonalny zespół świadczeniodawcami.

Informacje o programie

Prowadzone przez bardzo utalentowany wydziału edukacji TCM, The DTCM / MTCM nauczania isoffered przez osiem wydziałów akademickich i klinicznych, dostarczając kompleksowe instrukcje i praktyczne doświadczenie kliniczne w "pięciu oddziałów" tradycyjnej medycyny chińskiej (akupunktura, zielarstwa, Tuina masaż, Energetyki i chińskim dietetyczne Medycyna). Program podkreśla intensywne szkolenia klinicznego, integracyjne medycyny zachodniej, a najnowsze badania TCM.

Teoria TCM

TCM Teoria Program zapewnia Państwu gruntownej znajomości języka i teorii TCM unikalnej, ale uniwersalne podejście do rozumienia zdrowia i leczenia choroby. Czerpiąc zarówno z klasycznych i współczesnych tekstów, program tworzy solidne ramy dla stosowania metod klinicznych, w tym akupunktury i ziołolecznictwa.

TCM Akupunktura

TCM Akupunktura program nauczania jest podzielony na sekcje, dydaktycznych i laboratoryjnych, podkreślając zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty akupunktury. Akupunktura kursy TCM dostarczyć dokładnej wiedzy tradycyjnej i nowoczesnej teorii południka, w tym miejscu punkt, funkcji, wskazań i planowania leczenia. Program obejmuje kompleksowe szkolenie w moxibustion, Bańki, Guasha i elektrycznej stymulacji. Laboratoria kliniczne koncentrują się na dokładności, metod igłowania, techniki i środki ostrożności.

TCM ziołolecznictwa

Chiński ziołolecznictwa jest najbardziej zaawansowanym systemem medycznym na świecie ziołowe. TCM ziołolecznictwa Program obejmuje intensywne szkolenia w zakresie identyfikacji, kategoryzacji i kliniczne zastosowanie tradycyjnych chińskich ziół farmakopei. Sześć trymestr studiów ziołolecznictwa dogłębnej zapewnić Państwu solidną wiedzę w zakresie ponad 500 pojedynczych ziół i ponad 350 klasycznych i nowoczesnych wzorów. Kursy zaawansowane pouczyć, jak zmodyfikować i poprawić wzory klasyczne w odpowiedzi na konkretne warianty w rozpoznanym stanu pacjenta. Wszystkie kursy prowadzone są z wykorzystaniem ziół nazwy Pinyin ziół.

TCM medycynie klinicznej

Kursy w TCM teorii, Akupunktura i zielarstwa nauczyć się podstawowych zasad medycyny chińskiej różnicowania i leczenia wzór, w tym badania funkcji i wskazań zioła, formuły i punktów akupunktury. Jednak sama wiedza nie wystarczy, aby w pełni zdiagnozować i leczyć choroby. TCM medycynie klinicznej Program rozszerza się na tej wiedzy, umożliwiając korzystanie z zaawansowanych umiejętności w rozpoznawaniu i leczeniu choroby w specjalistycznych dziedzinach medycyny, medycyny wewnętrznej TCM zewnętrznego, ginekologii, pediatrii, ortopedii i traumatologii. Szkolenie zawiera szczegółowe instrukcje i ziołowych akupunktury planów leczenia w obu chorób wspólnych i złożonych. Kursy te podwaliny dla praktyki klinicznej.

Medycyna zachodnia

Nowoczesne praktyków TCM musi mieć podstawową wiedzę na temat medycyny zachodniej, aby skutecznie komunikować się z lekarzy i innych pracowników służby zdrowia. Badania medycyny zachodniej są integralną częścią programu nauczania, zapewniając wiedzę Zachodniej, diagnostyki i leków niezbędnych do dokonania odpowiednich skierowań, oraz zapewnienie jak najlepszej opieki dla swoich pacjentów. W podstawowych metod diagnozy Zachodniej, dowiesz się podstawowe słownictwo używane w analizach diagnostycznych i metod klinicznych metod stosowanych w zachodnich medycznych do choroby. Dzięki tej wiedzy, możesz stać się aktywną częścią dzisiejszym dynamicznym sieci opieki zdrowotnej.

Nasz dział medycyny zachodniej jest wzmocniona przez naszego wychowawczej i klinicznej relacji z Uniwersytetu Stanforda i doktoranckie na pobyt mamy w szpitalu Stanford i O'Connor. Te profesjonalne relacje nie tylko korzyści Ciebie jako student, ale również przyczynić się do lepszego zrozumienia i akceptacji TCM na Zachodzie.

Szkolenie kliniczne TCM

Dogłębne szkolenie kliniczne obejmuje około jednej trzeciej Masters / doktoranckie nauczania, przygotowanie do praktyki wiedzę teoretyczną zdobytą jesteś w klasie. W całym programie, począwszy od pierwszego semestru, będziesz obserwować diagnozowanie wydziału-lekarza i pacjentów prowadzącego. W ostatnim roku, będzie diagnozowania i leczenia pacjentów z akupunktury, chińskich ziół i innych metod pięciu oddziałów, pod bezpośrednim nadzorem członka wydziału. Pięciu oddziałów ośrodków medycznych w Santa Cruz i San Jose pomóc ponad 160 pacjentów dziennie, co pozwala na pracę z wysoko wykwalifikowanych wykładowców w ruchliwym środowisku klinicznym oraz zdobyć praktyczne doświadczenie z pacjentami. Pod koniec szkolenia klinicznego, trzeba będzie wykonywana co najmniej 350 zabiegów pacjentów, podstawowy wymóg ukończenia studiów.

Badania uzupełniające

Badania uzupełniające wzbogacić i uzupełnić twój profesjonalne szkolenia TCM. Badania uzupełniające Program obejmuje Energetyki kursy, wprowadzając do starożytnych chińskich praktyk Qigong i Tai Chi i kursy rozwoju zawodowego, aby przygotować się do praktyki TCM profesjonalnie, etycznie i skutecznie.

Przegląd i ocena

Pod koniec każdego semestru, będziesz miał możliwość przejrzenia materiałów zostały poznane i otrzymane oceny swoich postępów. Ocena ta pomaga w rozwoju dobrych studiów i zdawania testów umiejętności, zapewnienie pełnego zrozumienia kursów i możliwość przekazywania krajowej certyfikacji i licencjonowania egzaminów Kalifornii.

Certyfikacja specjalne

Jako student MTCM, możesz otrzymać certyfikaty specjalnych w Sports Medicine, Medical Qigong, Pięciu Elementów Akupunktura i masaż Tuina w celu wzmocnienia i wyróżnić swoją praktykę TCM.

Externships

Do 25% swoich klinicznych godzin szkoleniowych może być wykonywane poprzez externship. Różnorodne externships oferujemy pozwalają stać się narażone na różnych populacjach pacjentów, w leczeniu wielu różnych warunkach, a także poszukiwać nowych obszarów specjalizacji. Wiele externships Zamiejscowy oferowane są przez praktyków TCM prywatną praktykę w całym obszarze Bay, a także są dostępne w klinice Społeczność Ustawienia- leczących seniorów, weteranów wojennych, zdrowia chorych psychicznie i tych, zmagając się z uzależnień. Można również zdecydować się na studia za granicę, aby doświadczyć autentycznej praktyki TCM zintegrowany z nowoczesnej medycyny zachodniej. Nasza relacja z pięciu uniwersytetów w Chinach, Korei i Tajwanu zapewnić Państwu możliwość poznania TCM z dużej wiedzy lekarzy i ekspertów klinicznych, do szkoleń w warunkach szpitalnych, a także odkrywać piękno i różnorodność Azji.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Points of Excellence For over 30 years, Five Branches University, Graduate School of Traditional Chinese Medicine has set the standards for excellence in Traditional Chinese Medicine (TCM) education a ... Czytaj więcej

Points of Excellence For over 30 years, Five Branches University, Graduate School of Traditional Chinese Medicine has set the standards for excellence in Traditional Chinese Medicine (TCM) education and healthcare. Respected University Pokaż mniej
Santa Cruz , San Jose + 1 Więcej Mniej