Magister medycyny laboratoryjnej

Informacje ogólne

Opis programu

Aktualizacja koronawirusa (COVID-19): ucz się online teraz, a później na kampusie.

W RMIT nie chcemy, aby nasi studenci przegapili semestr lub rok studiów, jeśli możemy im pomóc. Zaktualizowaliśmy setki kursów z opcjami uczenia się online , nie tracąc przy tym na jakości edukacji i wyników uczniów. Dowiedz się, jak pomagamy Ci kontynuować naukę na uniwersytecie podczas COVID-19 dzięki naszemu badaniu online .

Twoja kariera w medycynie laboratoryjnej

Absolwenci są zatrudnieni jako naukowcy medyczni w dziedzinie patologii diagnostycznej, jako badacze medyczni lub jako badacze kliniczni.

Co będziesz studiować

Będziesz specjalizować się w dwóch dyscyplinach patologii klinicznej. Po ukończeniu studiów będziesz posiadał wysoki poziom umiejętności w zakresie analizy i integracji wiedzy związanej z twoim obszarem specjalizacji.

Detale

Zakwalifikuj się do kariery w patologii diagnostycznej i badaniach medycznych. Ten program jest odpowiedni dla absolwentów kierunków biologicznych lub biomedycznych.

Będziesz specjalizować się w dwóch dyscyplinach patologii klinicznej z następujących opcji:

 • Patologia anatomiczna
 • Biochemia kliniczna
 • Hematologia
 • Mikrobiologia medyczna
 • Nauka o transfuzjach i przeszczepach

Po ukończeniu studiów będziesz posiadał wysoki poziom umiejętności w zakresie analizy i integracji wiedzy związanej z twoim obszarem specjalizacji.

Jak się nauczysz

RMIT oferuje różnorodne metody nauczania i nauczania, w tym wykłady.

Ocena trwająca przez cały semestr obejmuje egzaminy, eseje, raporty laboratoryjne, zajęcia ustne, prezentacje, projekty grupowe, projekty badawcze, projekty laboratoryjne i zadania praktyczne.

W końcowym semestrze studiów uprawnieni studenci mogą odbyć jeden pełny semestr nadzorowanej praktyki w laboratorium medycznym lub laboratorium patologii diagnostycznej.

Połączenia branżowe

Szkoła Zdrowia i Nauk Biomedycznych ma szerokie powiązania z przemysłem za pośrednictwem ich komitetów doradczych (IAC) oraz projektów badawczych i konsultacji.

Pracodawcy i specjaliści z branży są członkami komitetów doradczych ds. Programu i przyczynili się do początkowego rozwoju i ciągłego doskonalenia tego programu. Ich zaangażowanie gwarantuje, że program pozostaje dostosowany do Twoich potrzeb jako absolwent i do potrzeb absolwentów.

Wielu pracowników dydaktycznych w ramach programu to (lub było) praktykujących profesjonalistów z branży z dużym doświadczeniem branżowym i sieciami kontaktów. To doświadczenie, gdy jest zintegrowane z praktyką uczenia się i nauczania, wzbogaca twoje środowisko uczenia się.

Electives i struktura programu

Program składa się z 192 punktów kredytowych. Po ukończeniu 96 punktów kredytowych zatwierdzonych przez kierownika programu, możesz zakończyć z dyplomem absolwenta.

Głównym spożyciem tego programu jest semestr 2 (lipiec).

Rozpoczęcie semestru 2

Osoby, które nie ukończyły studiów licencjackich w zakresie medycyny laboratoryjnej, powinny zgłosić się na semestr 2 (lipiec).

Jeśli studiujesz program w pełnym wymiarze godzin, w pierwszym semestrze ukończysz 4-rdzeniowe kursy. W drugim semestrze wybierzesz dwa kursy zaawansowane z 24 punktami kredytowymi. (Uwaga: tylko studenci z doświadczeniem w mikrobiologii medycznej mogą wybrać mikrobiologię).

W trzecim semestrze ukończysz kurs Advanced Laboratory Medicine, który obejmuje projekt laboratoryjny i podstawowy kurs z biostatystyki, a także dodatkowy kurs podstawowy z 12 punktami.

Na ostatni semestr możesz wybrać między podjęciem praktyki zawodowej lub projektem badawczym (w zależności od dostępności).

Rozpoczęcie semestru 1

Studenci z licencjatem w dziedzinie medycyny laboratoryjnej mogą składać wnioski o rozpoczęcie w semestrze 1 (luty / marzec).

Studenci z licencjatem w dziedzinie nauk ścisłych lub biomedycyny, posiadający silne doświadczenie w zakresie trzeciego roku specjalizacji z biochemii lub mikrobiologii, mogą ubiegać się o przyjęcie w semestrze 1.

Jeśli studiujesz program w pełnym wymiarze godzin, w pierwszym semestrze ukończysz jeden zaawansowany kurs 24 punktów kredytowych i dwa 12 punktów kredytowych.

W drugim semestrze podejmiesz kurs Advanced Laboratory Medicine, który obejmuje projekt laboratoryjny i dwa przedmioty obieralne z 12 punktami kredytowymi.

W trzecim semestrze ukończycie jeden zaawansowany kurs 24 punktów kredytowych, Biostatistics i jeden obieralny kurs 12 punktów.

Na ostatni semestr możesz wybrać między podjęciem praktyki zawodowej lub projektem badawczym (w zależności od dostępności).

Rekrutacja

 • Australijski tytuł licencjata lub równoważny w pokrewnej dyscyplinie (medycyna laboratoryjna, nauki biomedyczne lub biologiczne lub medycyna) z minimalną średnią ocen 2,0 z 4,0
  LUB
 • Australijski tytuł licencjata lub równoważny w pokrewnej dyscyplinie (medycyna laboratoryjna, nauki biomedyczne lub biologiczne lub medycyna) z co najmniej pięcioletnim odpowiednim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie patologii diagnostycznej.

Uwaga: kandydaci zostaną wybrani w sposób konkurencyjny na podstawie ocen z licencjackich i / lub podyplomowych lub ocen licencjackich i / lub podyplomowych w połączeniu z odpowiednim doświadczeniem zawodowym.

Głównym spożyciem tego programu jest semestr 2 (lipiec).

Osoby, które nie ukończyły studiów licencjackich w zakresie medycyny laboratoryjnej, powinny zgłosić się na semestr 2 (lipiec).

Studenci z licencjatem w dziedzinie medycyny laboratoryjnej mogą składać wnioski o rozpoczęcie w semestrze 1 (luty / marzec).

Studenci z licencjatem w dziedzinie nauk ścisłych lub biomedycyny, posiadający silne doświadczenie w zakresie trzeciego roku specjalizacji z biochemii lub mikrobiologii, mogą ubiegać się o przyjęcie w semestrze 1.

Kariera

Naukowcy medyczni pracują w:

 • laboratoria szpitalne
 • prywatne laboratoria patologiczne
 • państwowe laboratoria zdrowia
 • uniwersytety
 • jako specjaliści wsparcia technicznego w spółkach handlowych

Oczekuje się, że zatrudnienie w Medical Laboratory Scientists do listopada 2020 r. Będzie umiarkowane.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

One of Australia's original tertiary institutions, RMIT University enjoys an international reputation for excellence in professional and vocational education, applied research, and engagement with the ... Czytaj więcej

One of Australia's original tertiary institutions, RMIT University enjoys an international reputation for excellence in professional and vocational education, applied research, and engagement with the needs of industry and the community. Pokaż mniej