Master in Dental Public Health (MDPH)

University of Dundee

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Master in Dental Public Health (MDPH)

University of Dundee

Kurs MDPH Dundee może prowadzić do praktycznej lub akademickiej kariery wspierającej rozwój Dental Public Health i zmniejszając nierówności w zakresie zdrowia zębów.

Ten kurs jest wyjątkowy dla Szkocji i jest wspólnym przedsięwzięciem między znaną na całym świecie jednostką badawczą Dental Health Services Research (DHSRU) w School of Dentistry a School of Medicine, University of Dundee .

Korzystając z nagłówka Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - "myśl globalnego działania lokalnego" - kurs zapewni ci niezbędną wiedzę, zrozumienie i umiejętności potrzebne do rozwoju kariery w rządowych i krajowych programach Dental Public Health.

Program ten koncentruje się również na stomatologii opartej na dowodach, z udziałem Dereka Richardsa, dyrektora Centrum stomatologii opartej na dowodach oraz profesora Jana Clarksona, redaktora koordynującego Cochrane Oral Health Group.

Kto powinien uczyć się tego kursu?

Masters in Dental Public Health (MDPH) jest idealnym kierunkiem dla tych, którzy są pasjonatami zmniejszania nierówności w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Przeznaczony jest dla lekarzy dentystów, pracowników służby zdrowia dentystycznego i pracowników akademickich zainteresowanych Dental Public Health.

W szczególności istnieje wsparcie dla tych, którzy podejmują ten kurs podczas szkolenia, aby zostać specjalistami lub konsultantami w Dental Public Health w Tayside i innych miejscach.

Kariera

Absolwenci MDPH prowadzą karierę w planowaniu służby zdrowia, urzędach państwowych, krajowych i międzynarodowych placówkach zdrowotnych oraz w środowisku akademickim.

Dodatkowo, program ten wzbogaci obecne kariery stomatologiczne o umiejętności badawcze i wiedzę oraz zapewni szeroką bazę wiedzy na temat zdrowia zębów, stosowanej w innych dziedzinach stomatologii zdrowotnej.

Roquiyah Alsomali ukończyła kurs Dental Public Health w 2015 roku. Współpracuje z UNFPA (United National Populations Fund) w Somalii jako trener ds. Somalijskiego badania demograficznego w zakresie zdrowia.

Zaświadczenie

Uwielbiam ten program, ponieważ mamy bardzo bliską grupę ludzi w klasie i niesamowite interakcje z profesorami. Po drugie, mamy jednostkę badawczą Dental Public Health, która współpracuje z WHO, więc przez cały czas trwa niesamowita współpraca.

Więc jeśli chcesz pracować, aby poprawić jakość społeczności, to jest to miejsce i to jest ten kierunek!

ZAINAB KIDWAI, obecny student

Wymagania wstępne

Kandydaci są zwykle zobowiązani do posiadania pierwszego lub drugiego stopnia wyższej klasy w tematyce związanej ze zdrowiem i / lub w przedmiotach obejmujących stomatologię, terapię stomatologiczną / higienę, nauki społeczne i medycynę. Wnioski będą również rozpatrywane przez osoby, które, choć nie są absolwentami, są wyjątkowo dobrze wykwalifikowane pod względem stażu pracy i doświadczenia.

Wymaganie w języku angielskim

IELTS Ogólnie
Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski


Ostatnia aktualizacja March 5, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
7,950 GBP
rocznie, studenci z Wielkiej Brytanii / UE. 19 900 £ rocznie na studia, studenci spoza UE.
Locations
Wielka Brytania - Dundee, Scotland
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Wielka Brytania - Dundee, Scotland
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą