Magister zrównoważonej przemysłowej biotechnologii farmaceutycznej

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

APLIKUJ TERAZ!

Innowacje i zrównoważony rozwój

Wydział Doskonałości Biotechnologii Chemii i Farmacji Uniwersytetu w Sienie to zupełnie nowy tytuł magistra drugiego stopnia w zakresie zrównoważonej przemysłowej biotechnologii farmaceutycznej (SIPhaB).

Koncentrujemy się na sektorze biotechnologii przemysłowej, gdzie Włochy zajmują pierwsze miejsce w Europie pod względem eksportu i produkcji, a także pierwsze na świecie pod względem innowacyjnych kontraktów.

Aby utrzymać przewagę konkurencyjną, konieczna jest paradygmatyczna zmiana w edukacji, w której kluczowe elementy muszą zostać uwzględnione w zrównoważeniu społeczno-środowiskowo-gospodarczym, a także w głębokiej cyfrowej transformacji zdrowia i przemysłu 4.0.

SIPhaB to unikalny nowatorski program edukacyjny łączący bio-chemię z wiedzą na temat zarządzania i zrównoważonego rozwoju.

Powieściopisarz

Naszą ambicją jest kształcenie nowatorskich, wielowartościowych, wszechstronnych, przekrojowych profesjonalistów pełniących role odpowiedzialne za sektor biotechnologiczny i farmaceutyczny.

Student SIPhaB zdobędzie zatem wysoce wieloczynnikową i multidyscyplinarną wiedzę na solidnych, zaawansowanych biologicznie molekularnych podstawach naukowych w oparciu o najbardziej innowacyjny i zrównoważony ekologiczny scenariusz dotyczący bio-przemysłu.

Absolwent posiadający międzynarodowe kompetencje w zakresie zarządzania i regulacji związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Wreszcie absolwent posiadający 10 najlepszych umiejętności wskazanych w trzecim Światowym Forum Ekonomicznym.

Nowy model edukacyjny

Aby skutecznie łączyć wiedzę i know-how, zaprojektowaliśmy SIPhaB z humanistycznymi i ekonomicznymi wydziałami uniwersytetów oraz głównie z naszymi partnerami przemysłowymi.

Program SIPhaB zapewnia szeroki czas edukacyjny na etapy, seminaria i seminaria internetowe we współpracy ze światem akademickim i przemysłowym na tematy, które nie zostałyby ujawnione w żadnym innym programie uniwersyteckim.

Przyjmujemy innowacyjne i wciągające metody nauczania, wykorzystując przemysłowe laboratoria terytorialne, sprzyjając rozwojowi pasji, zainteresowania, ciekawości, zrozumienia emocjonalnego, umiejętności pracy zespołowej w porównaniu z tradycyjnie indywidualnymi programami uniwersyteckimi.

Proponujemy nowatorski zintegrowany i elastyczny model edukacyjny.

APLIKUJ TERAZ!

Wymagania wstępne

Kandydaci muszą posiadać trzyletni tytuł licencjata / licencjata (lub wyższy).

(BA) na jednym z następujących kierunków:

 • Biotechnologia
 • Nauki biologiczne
 • Rolnictwo i leśnictwo
 • Nauki i technologie rolnicze
 • Nauki i technologie chemiczne
 • Nauka i technologie farmaceutyczne
 • Nauki fizyczne i technologie

Przyjmowanie studentów z zagranicy zostanie ocenione przez KE poprzez Transkrypcję i Program Nauczania, ewentualnie zintegrowane przez wywiad online.

Akceptacja przed rejestracją

Komitet SIPhaB ocenia transkrypt i program nauczania każdego kandydata.

Selektywny test oceniający

Kandydaci, którzy zostali pomyślnie oceniani, uczestniczą w obowiązkowej selektywnej ocenie.

Po ocenie

Po przejściu oceny selektywnej kandydat otrzyma oficjalny list akceptacyjny z University of Siena który jest niezbędny do złożenia wniosku o wizę, jeżeli jest to wymagane.

APLIKUJ TERAZ!

Archiwum zdjęć Università di Siena / Shutterstock

APLIKUJ TERAZ!

Kalendarz akademicki

Departamenty University of Siena przyjęły system semestralny.

Rok akademicki podzielony jest na dwie kategorie: od października do stycznia oraz od marca do maja. Pod koniec każdej kadencji planowany jest okres badania.

Jednak każdy wydział ma swój własny kalendarz akademicki, który można znaleźć na stronie departamentów (w sekcji "Didattica"): http://www.unisi.it/strutture/dipartimenti

Orientacyjny kalendarz akademicki na lata 2020–2021

Semestr jesienny (pierwszy semestr)

 • Wykład: 1 października 2020 r. - 18 stycznia 2021 r
 • Okres egzaminacyjny: 21 stycznia - 1 marca 2021 r

Termin wiosna (drugi semestr)

 • Wykład: 4 marca - 14 czerwca 2021 r
 • Okres egzaminacyjny: 17 czerwca - 31 lipca 2021 r

APLIKUJ TERAZ!

Czesne

Określenie wysokości składek

Wysokość składki należnej od każdego studenta zapisanego na studia, studia magisterskie lub studia magisterskie jednolite magisterskie oferowane przez University of Siena określa się na podstawie następujących elementów:

 • Kategoria, do której należy kurs;
 • Status ekonomiczny najbliższej rodziny studenta, ponieważ wyraża go równoważny wskaźnik sytuacji ekonomicznej (ISEE) dla roku bezpośrednio poprzedzającego rok zapisania się;
 • Rok rekrutacji;
 • Zdobyte kredyty uniwersyteckie (punkty ECTS) w ciągu dwunastu miesięcy przed 10 sierpnia.

Kurs studiów należy do jednej z trzech poniższych kategorii:

 • Nauki humanistyczne i społeczne (USA)
 • Techniczno-naukowy (TS)
 • Regulowana opieka zdrowotna w UE (UE)

Uwaga: Dla studentów, którzy są obywatelami państw członkowskich spoza UE i którzy nie są mieszkańcami Włoch oraz dla studentów, których obliczenia ISEE nie mają zastosowania w najbliższej rodzinie, można zastosować współczynnik dostosowawczy w zależności od kraju pochodzenia.

University of Siena udostępnia stronę obliczania czesnego: https://www.maprin.unisi.it/tasse19_20/index_eng.php

Archiwum zdjęć Università di Siena / Shutterstock

Silna misja międzynarodowa

W ciągu ośmiu stuleci historii University of Siena prowadził szeroki zakres badań w wielu różnych dziedzinach kultury.

Z biegiem lat University of Siena doskonalił swoją strategię internacjonalizacji, dążąc do zacieśnienia międzynarodowych relacji akademickich oraz przyciągnięcia studentów i badaczy z różnych części świata.

Na początku XXI wieku ta historyczna instytucja była w stanie stawić czoła wyzwaniom związanym z globalizacją nauki, wiedzy i badań dzięki szerokiej współpracy międzynarodowej.

Nowe umowy o współpracy międzynarodowej i projekty ustanawiane każdego roku, zwiększająca się liczba stopni i kursów prowadzonych w języku angielskim, zajmujących dobre miejsce w rankingach krajowych i międzynarodowych; to niektóre z mocnych stron University of Siena .

Witamy w Sienie

University of Siena jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie, założonym w 1240 roku.

Jego historia ewoluowała wraz z tradycjami kulturowymi Toskanii od średniowiecza do czasów współczesnych.

Siena znajduje się w samym sercu Toskanii, pośród krajobrazu łagodnych wzgórz. Zbudowane na trzech stromych wzgórzach i otoczone starożytnymi murami, jest to wyjątkowe miasto, w którym studenci mogą spędzić opłacalny okres nauki, pełen możliwości osobistego wzbogacenia się.

APLIKUJ TERAZ!

Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

The University of Siena is one of the oldest universities in Europe, having been founded in 1240. Its history has evolved alongside Tuscany’s cultural tradition from the Middle Ages to modern times.

The University of Siena is one of the oldest universities in Europe, having been founded in 1240. Its history has evolved alongside Tuscany’s cultural tradition from the Middle Ages to modern times. Pokaż mniej