Magister biologii systemów ze specjalizacją w bioinformatyce

Informacje ogólne

Opis programu

Ostatnie postępy w biotechnologii zrewolucjonizowały naszą zdolność rozumienia systemów biologicznych w wielu warstwach molekularnych. Otwiera to potężne możliwości badania mechanizmów leżących u podstaw zdrowia i chorób. Bioinformatyka i biologia systemów zapewnia kompetencje potrzebne do przełożenia danych biologicznych na dużą skalę na nową wiedzę.

Informacje o programie

Biologia systemów ze specjalizacją w bioinformatyce to interdyscyplinarny program magisterski, który łączy dziedziny biologii, informatyki i statystyki. Program zapewnia wiedzę i umiejętności potrzebne do sprawnego rozwiązywania problemów związanych z analizą danych w nowoczesnych badaniach biomedycznych i biologicznych.

Skup się na swoich badaniach

Program magisterski trwa dwa lata i obejmuje dogłębne kursy zorientowane na badania z zakresu biologii systemów i bioinformatyki. W pierwszej części programu będziesz studiować zaawansowane kursy z zakresu bioinformatyki, programowania, projektowania eksperymentalnego i aktualnych tematów badawczych. W drugiej części będziesz kontynuować zaawansowane kursy z zakresu statystyki wielowymiarowej, analizy danych ekspresji, analizy sieci i biologii systemów. Podczas trzeciej części programu będziesz studiować analizę danych sekwencjonowania nowej generacji, przygotowanie biblioteki i kontrolę jakości. Razem daje to solidne podstawy w metodologiach badawczych stosowanych w bioinformatyce i biologii systemów.

Program kończy się projektem magisterskim (45 punktów) w drugim roku. W tym projekcie sformułujesz i rozwiążesz odpowiedni problem badawczy, umożliwiając połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi. Praca nad projektem dyplomowym jest wykonywana niezależnie pod kierunkiem wykwalifikowanego opiekuna z University of Skövde . Praca może być wykonywana na uczelni, w jednej z naszych firm partnerskich lub innych uczelniach, firmach lub instytutach badawczych.

Biologia systemów ze specjalizacją w bioinformatyce to program międzynarodowy, a kursy prowadzone są w języku angielskim.

Po zakończeniu studiów

Obecnie brakuje bioinformatyków i biologów systemowych, a na rynku pracy masz szerokie możliwości. Rośnie zapotrzebowanie na ekspertów, którzy mogą analizować dane biologiczne na dużą skalę i opracowywać nowe narzędzia i metody do takich analiz. Po studiach możesz pracować w branży life science, na przykład w firmach biotechnologicznych lub farmaceutycznych lub w laboratoriach badawczych sektora publicznego. Będziesz także dobrze przygotowany do kontynuowania studiów doktoranckich.

143005_pexels-photo-4491454.jpeg

Warunki przyjęć

Aby kwalifikować się do programu, wymagany jest tytuł licencjata (równoważny szwedzkiemu tytułowi licencjata) ze specjalizacją w dziedzinie biologii lub medycyny. Obszar biologiczny można zdefiniować jako np. Biologię molekularną, biochemię, mikrobiologię lub fizjologię. Obszar medyczny jest tu zdefiniowany jako biomedycyna. Kolejnym wymaganiem jest potwierdzenie umiejętności w języku angielskim odpowiednikiem studiów na poziomie średnim II stopnia w Szwecji, zwanym kursem języka angielskiego 6 / kursem języka angielskiego B. Zwykle potwierdza się to za pomocą uznawanego na całym świecie testu, np. IELTS lub TOEFL lub równoważnego.

Wybór

Przyznane kredyty.

Język

Kursy prowadzone są w języku angielskim.

Podanie

  • 16 października 2020-15 stycznia 2021
  • Kod aplikacji HS-41276 na universityadmissions.se

Gdy? Gdzie? W jaki sposób?

  • Okres studiów: 30 sierpnia 2021 - 4 czerwca 2023
  • Lokalizacja: Skövde, kampus
  • Tempo nauki: 100%
Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for makin ... Czytaj więcej

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for making sure that the agency performs according to official decisions. Pokaż mniej