Magister sztuki w dziedzinie zdrowia integracji i uzdrawiania

The Graduate Institute

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Magister sztuki w dziedzinie zdrowia integracji i uzdrawiania

The Graduate Institute

Przegląd

Magister Sztuki w Integrative Health and Healing jest 36-kredyt program studiów, który analizuje zdrowie, wellness i choroby z holistycznego punktu widzenia. Podejście to polega na porównaniu, łączeniu i integrowaniu konwencjonalnych, alternatywnych i uzupełniających się podejść do promowania zdrowia i dobrego samopoczucia, a także do zapobiegania i leczenia.

Ten program oferuje wyjątkową i niezwykłą okazję do nauki najlepszych medycyny wschodniej i zachodniej w psychoterapii praktycznej, interaktywnej, zapewniającej nie tylko aktualną wiedzę naukową, ale także doświadczenie i praktykę wielu technik diagnozowania i leczenia ukierunkowanych na traktując całą osobę. Pozwala to studentom, którzy są już pracownikami służby zdrowia, nauczyć się i stosować modele integrujące i metodologie, które dotyczą promocji zdrowia i wellness oraz / lub leczenia. Ponadto program ma również na celu poszerzenie wiedzy o niemedycznych "świeckich uczniach", którzy zdecydują się zapisać do programu w celu lepszego zrozumienia modeli i terapii integracyjnych, alternatywnych i uzupełniających oraz sposobów ich wyboru i zarządzania do konkretnych przypadków i potrzeb.

Program Master of Arts Degree składa się z trzech głównych elementów:

Pierwszy komponent:

Studenci są zapoznani z historycznym pochodzeniem i teoretycznymi i metodycznymi fundamentami całościowego podejścia do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Szczególny nacisk położony jest na podstawowe holistyczne założenia, które:

a) Człowiek jest złożonym systemem, składającym się z kilku wzajemnie powiązanych pod-układów umysłowych i fizycznych (poznawczych, emocjonalnych, nerwowych, endokrynologicznych, odpornościowych itp.). Jednocześnie ludzie są objęci supra-systemami społecznymi i naturalnymi (rodzina, społeczeństwo, ekosystem itp.), Które wpływają na funkcjonowanie podsystemów, a następnie na nie wpływa;

b) Fizyczne, umysłowe i społeczne samopoczucie nie są odrębnymi czynnikami, ale wręcz przeciwnie - są współzależne.

Drugi składnik:

Studenci poznają szeroką gamę wschodnich i zachodnich koncepcji medycznych i psychologicznych, teorii i narzędzi. W tej części programu niektóre z podejść, które badamy to:

 • Medycyna Umysłu-Medycyna
 • Chińska Medycyna Tradycyjna
 • Medycyna Ajurwedyjska
 • Akupunktura
 • Homeopatia
 • Integracja psychoterapii
 • Metodologie oparte na wiedzy
 • Pozycje Yoga
 • Pranayama Techniki oddychania
 • i wiele innych.

Badania podkreślają potrzebę zdobycia wiedzy w różnych formach, zintegrowania różnorodnych perspektyw funkcjonowania organizmu oraz opracowania holistycznego modelu medycznego w celu osiągnięcia zdrowia i dobrego samopoczucia. Program zawiera również wyjaśnienia, doświadczenia i praktyki licznych technik diagnozowania i leczenia ukierunkowanych na leczenie całej osoby, umożliwiając studentom projektowanie i stosowanie spersonalizowanych modeli zdrowia, odnowy biologicznej i (ostatecznie) gojenia.

Trzeci komponent:

W trzecim części programu uczniowie dowiadują się, dlaczego i jak kompleksowe podejście do zdrowia i uzdrawiania rozprzestrzenia się w całej naszej społeczności, zarówno ze względu na jego skuteczność (w wielu przypadkach znacznie wyższą niż podejście tradycyjne) i sposób zarządzania relacjami z pacjentów (przy zastosowaniu bardziej ludzkiego i empatycznego podejścia zamiast konwencjonalnego podejścia bezosobowego). Jeśli chodzi o skuteczność, uczniowie dowiedzą się, że lecząc zdrowie całego pacjenta - fizyczne, psychiczne, interpersonalne i transpersonalne / duchowe, a nie tylko bezpośrednie objawy konkretnego narządu lub wymiaru - skuteczność zintegrowanych zabiegów holistycznych jest bardziej trwała i przy niższej regresji. Jeśli chodzi o relacje między pracownikami służby zdrowia a pacjentami, uczniowie dowiedzą się, że oficjalny model biomedyczny - biorąc pod uwagę ciało, umysł, ducha, społeczeństwo i środowisko jako oddzielne czynniki - powierza opiekę nad ciałem lekarzom, opiece nad umysłem i emocjami doradców i psychologów oraz dbałości o ducha wobec ministrów i księży. W rezultacie nikt nie zajmuje się całą osobą, a przeciwnie uważa pacjenta za maszynę bez duszy. Dzisiaj coraz więcej osób jest zmęczonych uznaniem za ciało oddzielone od umysłów oddzielonych od ducha i mówią o tym, że ich podstawowe prawa zostały im odmówione, gdy tylko wejdą do szpitala. Zamiast tego chcą być uważani za całych istot ludzkich i traktowani jako takie. W tej klasie uczniowie poznają praktyczne narzędzia psycho-społeczne do zarządzania komunikacją i relacjami z klientami / pacjentami.

Warto zauważyć, że wiele holistycznych i naturalnych zabiegów, które tradycyjnie uważano za niewykorzystane wydatki z kieszonkowe, obecnie oferowane jest w ramach tradycyjnych placówek medycznych w ramach ich ogólnej strategii opieki. Podejście integracyjne niekoniecznie oznacza wyższy koszt finansowy związany z udzielaniem lub otrzymywaniem opieki, ale otwiera przed lekarzami i pacjentami możliwość zbadania wszelkich sposobów, które mogą im przynieść korzyści.

Magister medycyny integracyjnej i uzdrowienia jest:

 • Kobiety i mężczyźni, którzy szukają szerszej koncepcji zdrowia, odnowy biologicznej i uzdrawiania, zarówno w celach zawodowych, jak i osobistych.
 • Specjaliści z dziedziny ochrony zdrowia i opieki zdrowotnej (lekarze, pielęgniarki, psychiatrzy, psycholodzy, doradcy, kręgarzy, lekarze alternatywni, trenerzy zdrowia i wellness itp.), Którzy chcą rozszerzyć granice swojej wiedzy i umiejętności zawodowych.
 • Trenerzy życiowi, liderzy biznesu, deweloperzy organizacji, którzy pragną wzmocnić swój zawód dzięki wszechstronnym holistycznym teorii integracji i narzędziom.
 • Nauczyciele i pedagodzy, którzy mają holistyczną koncepcję edukacji i chcieliby pomóc uczniom rozwijać nie tylko wiedzę, ale także całą swoją osobę, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zajęcia odbywają się na jeden weekend w tygodniu (w piątki od 5 do 21 i soboty od 9:00 do 17:00, a czasem także w niedzielę). Stopień jest ukończony w ciągu 24 miesięcy.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
The Graduate Institute
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Paźdz. 2019
Duration
Czas trwania
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
15,943 USD
Information
Deadline
Contact school
Locations
Stany Zjednoczone - Bethany, Connecticut
Data rozpoczęcia : Paźdz. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Contact school
Data zakończenia Contact school
Dates
Paźdz. 2019
Stany Zjednoczone - Bethany, Connecticut
Termin nadsyłania zgłoszeń Contact school
Data zakończenia Contact school