MPharm (Hons) w aptece

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Nowoczesna opieka zdrowotna jest świadczona przez interdyscyplinarny zespół, a coraz więcej farmaceutów zapewnia ulepszone i nowe usługi kliniczne w różnych placówkach opieki zdrowotnej. Nasz stopień farmacji rozpoznaje te nowe i zaawansowane role oraz integruje nauki i praktykę, aby przygotować studentów do sprostania wyzwaniom zmieniającego się oblicza farmacji.

Podczas czteroletniego zintegrowanego programu magisterskiego (MPharm) w farmacji będziesz postępować zgodnie z programem nauczania odzwierciedlającym sposób, w jaki farmaceuci podchodzą do pacjentów i jak pacjenci przedstawiają się farmaceutom. Łączymy podstawowe i złożone zasady naukowe z ich stosowaniem, aby dać ci jasne zrozumienie praktyki farmaceutycznej.

Wraz z silnym naciskiem na umiejętności kliniczne i komunikacyjne oraz technologię cyfrową, rozwiniesz akademickie, praktyczne i osobiste cechy, aby kompetentnie i pewnie praktykować aptekę.

Dlaczego apteka w Swansea

Apteka w Swansea opiera się na mocnych stronach Szkoły Medycznej, przyjmując podejście interdyscyplinarne. Uznajemy, że farmaceuci, lekarze i pielęgniarki pracują razem w warunkach klinicznych, dlatego edukacja i szkolenia powinny to odzwierciedlać. Skorzystasz z naszego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej w dziedzinie nauk klinicznych i przyrodniczych, badań, szkoleń i praktyki, które pomogą Ci rozwinąć praktykę farmaceutyczną, naukę i wiedzę.

Szkoła medyczna ma godną pozazdroszczenia reputację, znajdując się w pierwszej piątce w Wielkiej Brytanii i w Walii w dziedzinie medycyny. Zajmuje również 1. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem środowiska badawczego i 2. miejsce pod względem jakości badań.

To właśnie te mocne strony oraz uznanie potrzeby naukowej dyscypliny i zrozumienia w połączeniu z silnym naciskiem na opiekę nad pacjentem i jego wyniki pozwalają szkole medycznej na opracowanie wysokiej jakości pracowników służby zdrowia, spełniających potrzeby NHS i pacjentów.

Twoje doświadczenie apteczne w Swansea

Przez cały kurs będziesz mieć wysoki poziom zorganizowanego kontaktu klinicznego, wykładu i nauczania w laboratorium. Studenci poznają 7 ogólnych tematów, które zostały dostosowane z Indykatywnego programu nauczania General Pharmaceutical Council (GPhC):

 • Farmaceutyka
 • Chemia farmaceutyczna
 • Farmakologia
 • Biologia i biochemia
 • Anatomia i fizjologia
 • Apteka kliniczna
 • Praktyka farmaceutyczna

Możliwości zatrudnienia w aptece

98% absolwentów farmacji pracuje lub kontynuuje naukę 6 miesięcy po ukończeniu studiów. Wynagrodzenia początkowe dla farmaceutów różnią się w zależności od obszaru farmacji, w którym zdecydujesz się pracować, jednak badania przeprowadzone przez Royal Pharmacy Society sugerują, że równowartość wynagrodzenia początkowego wynosi 20 000–30 000 GBP, a po 10 latach wzrośnie do 35 000–60 000 GBP.

Jako farmaceuta znajdziesz szereg ról opieki zdrowotnej dostępnych jako ceniony członek zespołu klinicznego, od apteki lokalnej i apteki szpitalnej po opiekę podstawową, aptekę przemysłową i akademię.

Więcej informacji na temat ścieżek kariery dla farmaceutów można znaleźć w The Royal Pharmaceutical Society.

Kariera i zdolność do zatrudnienia

Swansea Employability Academy (SEA) będzie wspierać cię na każdym etapie kariery, pomagając budować świetlaną przyszłość.

Nasze usługi wsparcia kariery obejmują:

 • Warsztaty dotyczące zatrudnienia, rozmowy pracodawców, indywidualne wydarzenia i targi pracy.
 • Indywidualne porady i wskazówki profesjonalnie wykwalifikowanych doradców zawodowych.
 • Pomoc w znalezieniu pracy, stażu, stażu pracy i możliwości wolontariatu.
 • Dostęp do zasobów informacyjnych na szeroki zakres tematów związanych z zarządzaniem karierą.
 • Porady i wskazówki na temat studiów podyplomowych i finansowania.
 • Finansowanie w celu wspierania praktyk studenckich i wydarzeń studenckich / klubowych.

Zapewniamy również pomoc i porady dla absolwentów Swansea University do dwóch lat po ukończeniu studiów.

Twoja kariera jako farmaceuty

Wynagrodzenia początkowe dla farmaceutów różnią się w zależności od obszaru farmacji, w którym zdecydujesz się pracować, jednak badania przeprowadzone przez Royal Pharmacy Society sugerują, że równowartość wynagrodzenia początkowego wynosi od 20 000 do 30 000 GBP, a po 10 latach wzrośnie do 35 000 - 60 000 GBP.

Jako farmaceuta zauważysz, że istnieje wiele ról opieki zdrowotnej dostępnych jako ceniony członek zespołu klinicznego, od apteki wspólnotowej, apteki szpitalnej, apteki przemysłowej i akademii.

1225-DJI_0003Swansea University","author_url":"","source":""}" />

Swansea University został uznany za Uniwersytet Roku w konkursie Whatuni Student Choice Awards 2019 po raz drugi od pięciu lat. Swansea University został nie tylko uznany za Uniwersytet Roku, ale także zajął pierwsze miejsce w kategorii International i znalazł się w pierwszej trójce w kategoriach Postgraduate, Course i Lecturers. Nagrody Whatuni Student Choice Awards są w całości wybierane przez studentów, z ponad 41 000 recenzji i komentarzy przesłanych przez ponad 160 brytyjskich instytucji.

W prestiżowym przewodniku Guardian University Guide 2021 zajmujemy 24. miejsce w Wielkiej Brytanii i po raz drugi od trzech lat zdobyliśmy tytuł Welsh University of the Year, umacniając naszą pozycję wiodącej uczelni wyższej w Walii.

W centrum wszystkiego stawiamy naszych uczniów. W rezultacie uzyskaliśmy złoty wynik, najwyższą możliwą ocenę, w krajowym Teaching Excellence and Student Outstanding Framework (TEF) i zajęliśmy 6. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem satysfakcji uczniów w National Student Survey for 2020.

Nasze wspaniałe kampusy na nabrzeżu sprawiają, że jesteśmy pożądaną lokalizacją dla studentów i pracowników z całego świata, a nasza społeczność wielokulturowa zapewnia globalną perspektywę, umożliwiając tym, którzy dołączają do nas, rozwijanie umiejętności i wiedzy, które pozwolą im osiągnąć sukces i wzbogacić kariery.

Ostatnia aktualizacja Gru 2020

Informacje o uczelni

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent t ... Czytaj więcej

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent teaching and research, matched by an enviable quality of life. Pokaż mniej