MBChB w medycynie i chirurgii

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

University of Birmingham daje pierwszorzędną okazję, której potrzebujesz, aby rozwinąć umiejętności, aby zostać lekarzem.

Będąc zdolnym do nauki z naturalną zdolnością do nauki, będziesz silnie interesował się sprawami ludzkimi, troską o dobro innych, talentem do komunikacji i chęcią dokonania prawdziwej zmiany. Będziesz także potrzebował dużo napędu, aby ukończyć ten wymagający stopień naukowy. Przez cały czas spędzony z nami będziesz traktowany jako osoba fizyczna, a my zachęcamy Cię do rozwijania i odkrywania własnych zainteresowań zawodowych.

Z pięcioma i pół milionami ludzi w regionie West Midlands będziesz studiować w największym w kraju regionie opieki zdrowotnej, oferując różnorodne staże kliniczne. Jednym z nich jest Queen Elizabeth Hospital Birmingham, zlokalizowany obok szkoły medycznej, która została otwarta w 2010 roku i ma najnowocześniejsze placówki opieki zdrowotnej. Oznacza to, że będziesz miał wiele okazji do zdobycia doświadczenia w różnorodnych dyscyplinach medycznych, ucząc się, jak zarządzać szeroką gamą pacjentów z różnych środowisk i kultur. Od samego początku będziesz doświadczać praktyki opieki zdrowotnej w społeczności z dwutygodniowym przywiązaniem do ogólnej praktyki, co pozwoli ci zobaczyć, jak twoje badania przekładają się na praktykę kliniczną.

Twoje szkolenie w szpitalach i ogólnych praktykach odbywa się w ramach wysoce zorganizowanej struktury akademii. Kierownicy akademii są starszymi konsultantami i lekarzami pierwszego kontaktu odpowiedzialnymi przed szkołą medyczną za zapewnienie wysokiej jakości szkolenia w każdej specjalności.

Będziesz także mieć możliwość wyboru spośród kilku opcjonalnych programów interkalacyjnych, które będziesz brać po drugim, trzecim lub czwartym roku studiów. Umożliwiają one zaangażowanie się w nowatorską pracę badawczą w laboratorium lub w społeczności w ramach podstawowych lub stosowanych badań medycznych.

W 2016 r. Wyniki National Student Survey (NSS) wykazały, że 93% naszych studentów było zadowolonych z nauczania tego kursu.

Kurs Medycyny i Chirurgii w Birmingham jest zintegrowanym programem modułowym zaprojektowanym, aby zapewnić niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby rozpocząć pracę nad osiągnięciem własnych celów zawodowych.

Wynik kursu

Kształcenie podyplomowe i nie tylko

Pod koniec programu licencjackiego otrzymasz stopień MBBS (lub równoważny), który jest podstawową kwalifikacją medyczną (PMQ). Posiadanie PMQ uprawnia cię do tymczasowej rejestracji w General Medical Council, pod warunkiem, że zaakceptujesz, że nie ma wątpliwości co do sprawności, którą należy rozważyć. Tymczasowa rejestracja jest ograniczona czasowo do maksymalnie trzech lat i 30 dni (łącznie 1125 dni). Po upływie tego okresu tymczasowa rejestracja zwykle wygasa.

Tymczasowo zarejestrowani lekarze mogą ćwiczyć tylko na zatwierdzonych stanowiskach na Rok Podstawowy 1: prawo nie zezwala na tymczasowo zarejestrowanych lekarzy na wykonywanie jakichkolwiek innych prac. Aby uzyskać stanowisko Foundation Year 1, musisz złożyć podanie w ostatnim roku studiów licencjackich w ramach programu selekcji Office Foundation Program Office, który przydziela te stanowiska absolwentom na zasadach konkurencyjnych. Wszyscy odpowiednio wykwalifikowani absolwenci z Wielkiej Brytanii znaleźli miejsce w programie pierwszego roku Fundacji, ale nie można tego zagwarantować, na przykład, jeśli miałaby zostać zwiększona liczba konkurencyjnych wniosków od absolwentów spoza Wielkiej Brytanii.

Pomyślne zakończenie programu 1. roku fundacji jest zwykle osiągane w ciągu 12 miesięcy i jest oznaczane przyznaniem certyfikatu doświadczenia. Będziesz wtedy mógł ubiegać się o pełną rejestrację w General Medical Council. Musisz mieć pełną rejestrację z licencją na wykonywanie praktyki lekarskiej bez nadzoru w NHS lub prywatnej praktyce w Wielkiej Brytanii.

Chociaż informacje te są obecnie poprawne, uczniowie muszą mieć świadomość, że przepisy w tym zakresie mogą się zmieniać od czasu do czasu.

Trwają dyskusje, czy należy usunąć tymczasową rejestrację dla nowo wykwalifikowanych lekarzy. W takim przypadku absolwenci z Wielkiej Brytanii otrzymają pełną rejestrację, gdy tylko ukończyli MBBS (lub równoważny). Należy zauważyć, że jest bardzo prawdopodobne, że absolwenci z Wielkiej Brytanii będą nadal musieli ubiegać się o program szkoleniowy podobny do obecnego programu Fundacji i że miejsca w tym programie mogą nie być gwarantowane dla każdego absolwenta z Wielkiej Brytanii.

GMC rozważa obecnie wprowadzenie formalnej oceny, którą musieliby ukończyć brytyjscy absolwenci medycyny, aby uzyskać rejestrację z licencją na praktykę. Chociaż nie podjęto ostatecznej decyzji, czy i kiedy taki egzamin zostanie wprowadzony, wnioskodawcy powinni mieć świadomość, że GMC przewiduje, że przyszłe kohorty studentów medycyny mogą potrzebować zdania części oceny licencji medycznej, zanim GMC wyda im rejestrację z licencja na praktykę.

Pierwszy i drugi rok

Pierwsze dwa lata są w dużej mierze zajmowane przez moduły dotyczące struktury i funkcji ludzkiego ciała. Dowiesz się, w jaki sposób każdy system jest kontrolowany i jest w stanie odpowiedzieć na wymagania codziennego życia oraz w jaki sposób wpływa na nie choroba i leczenie. Wiele anatomii uczy się podczas sesji w małych grupach, w tym duże doświadczenie w prozie.

Dowiesz się o psychologii i socjologii zdrowia i choroby oraz o tym, jak ocenia się zdrowie całych populacji, a także poszczególnych pacjentów. Zostaniesz także zapoznany z niektórymi kluczowymi zagadnieniami z zakresu etyki biomedycznej, na przykład inżynierii genetycznej.

Każdego roku spędzisz dziesięć dni w społeczności z lekarzami rodzinnymi i pacjentami, łącząc naukę teoretyczną i biologiczną z sytuacjami klinicznymi z prawdziwymi pacjentami. Ponadto będziesz mieć możliwość samodzielnego wyboru obszarów studiów, aby móc realizować interesujące Cię tematy.

Trzeci rok

Będziesz pracował w naszym partnerskim Teaching Hospital Trusts, aby dalej rozwijać swoje podstawowe umiejętności kliniczne w przeprowadzaniu dobrej historii klinicznej i badaniu pacjentów, a także studiowaniu umiejętności komunikacyjnych niezbędnych do skutecznych relacji pacjent-lekarz. Dowiesz się również o typowych chorobach oraz o tym, jak je diagnozować i jak nimi zarządzać, i będziesz kontynuować teoretyczne prace z zakresu patologii, farmakologii, zdrowia publicznego i epidemiologii. Nasza doskonała część Medycyny opartej na społeczności nadal trwa, a Ty zwiększysz swoje zrozumienie tego, jak pacjenci są zarządzani w ramach praktyki ogólnej.

Czwarty i piąty rok

Teraz przejdziesz na przystawki kliniczne w zakresie specjalizacji medycznych, chirurgicznych i innych, takich jak kardiologia, neurologia, psychiatria, choroba kości i stawów, onkologia, ucho, nos i gardło oraz opieka okołooperacyjna. Będziesz także robić dalsze załączniki w położnictwie i ginekologii, pediatrii i praktyce ogólnej. W ostatnim roku będziesz w stanie połączyć wszystkie swoje umiejętności uczenia się i umiejętności w ramach programu „Ciężko chory pacjent”, przygotowując się do zostania lekarzem.

Studia do wyboru: dwa miesiące na wiosnę czwartego roku są przeznaczone na studia stacjonarne według własnego wyboru, albo na wydziale Medical School, albo w innym ośrodku w Wielkiej Brytanii, lub, jak zdecyduje większość studentów, za granicą . Możesz skonsolidować swoją wiedzę na temat, który już studiowałeś, zdobyć dalsze doświadczenie w praktyce klinicznej lub podjąć własny projekt badań klinicznych.

Oto wybrane miejsca, które odwiedzili nasi uczniowie w ramach swoich zajęć do wyboru.

Szkolenie w zakresie badań

Jako lekarz będziesz musiał być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w medycynie, ale potrzebujemy klinicystów, aby odgrywali wiodącą rolę w ich realizacji. Ten kurs daje ci możliwość zdobycia umiejętności badawczych, które możesz wykorzystać w swojej karierze, aby ulepszyć i rozwinąć praktykę kliniczną. Możesz rozwinąć te umiejętności dogłębnie podczas interkalowanego programu.

Programy interkalowane

Jeśli uzyskasz dobry standard w egzaminach, możesz skorzystać z doskonałego zasięgu badań konkurencyjnych na arenie międzynarodowej w ramach Szkoły Medycznej poprzez dogłębne studium wybranych tematów przez okres jednego roku. Kilka różnych interkalujących programów daje możliwość angażowania się w nowatorskie prace badawcze w zakresie podstawowych lub stosowanych badań medycznych. Może się to zdarzyć po drugim, trzecim lub czwartym roku studiów. Dostępne programy obejmują badania laboratoryjne lub społecznościowe. Nauczysz się analizować i interpretować dane z badań medycznych oraz, co ważne, podejmować własne nowatorskie i znaczące projekty badawcze. Zdobyte umiejętności pozwolą ci przyczynić się do rozwoju praktyki klinicznej opartej na dowodach. Następnie wróć, aby ukończyć program MBChB.

Po co studiować ten kurs?

Największy region opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii objęty jedną szkołą medyczną: Z półtora miliona osób w regionie West Midlands będziesz studiować w największym w kraju regionie zdrowia, obok Queen Elizabeth Hospital Birmingham, który oznacza, że będziesz miał wiele okazji do zdobycia doświadczenia w różnych dyscyplinach medycznych i leczenia szerokiego grona pacjentów z różnych środowisk i kultur.

Wczesny kontakt kliniczny i kontakt z pacjentem: W każdym z pierwszych dwóch lat kursu spędzisz 10 dni w społeczności z lekarzami rodzinnymi i pacjentami, łącząc naukę biologiczną i behawioralną z sytuacjami klinicznymi z prawdziwymi pacjentami. Zwiększa się to w ostatnich trzech latach, kiedy będziesz spędzać długie okresy na stażach klinicznych w naszych szpitalach partnerskich.

Opcjonalna interkalacja: Podczas studiów będziesz mieć możliwość wyboru spośród kilku opcjonalnych programów interkalacyjnych. Zapewniają one możliwość zaangażowania się w nowe prace badawcze w podstawowych lub stosowanych badaniach medycznych, które mogą się zdarzyć po drugim, trzecim lub czwartym roku studiów. Dostępne programy obejmują badania laboratoryjne lub społecznościowe.

Przygotowanie do praktyki klinicznej: szkolenie w szpitalach i praktykach ogólnych odbywa się w ramach wysoce zorganizowanej struktury akademii. Kierownicy akademii są starszymi konsultantami i lekarzami pierwszego kontaktu odpowiedzialnymi przed szkołą medyczną za zapewnienie, że wszyscy studenci przechodzą doskonałe szkolenie w każdej specjalności.

Wybitni absolwenci: wielu absolwentów medycyny i chirurgii MBChB stało się liderami w swoich dziedzinach. Z dumą możemy powiedzieć, że do naszych wyróżniających się i godnych uwagi absolwentów należą:

 • Charles George (MBChB, 1965) Przewodniczący, The Stroke Association
 • Jane Collins (MBChB, 1978; MD 1988) dyrektor naczelny Marie Curie Cancer Care
 • Richard Horton (MBChB, 1986; BSc, 1983; MD, 2008), Editor, The Lancet
 • Rowan Hillson (MBChB, 1974) National Clinical Director for Diabetes, Department of Health
 • Steve Field (MBChB, 1982) Prezydent Royal College of General Practitioners
 • Peter Weissberg (MBChB, 1976), dyrektor medyczny, British Heart Foundation
 • David Haslam (MBChB, 1972) Prezes British Medical Association

Active MedSoc: Na University of Birmingham wierzymy, że życie studenckie nie powinno być pracą, i jest wiele rzeczy, z którymi możesz się zaangażować zarówno w ramach College'u, jak i uniwersytetu poza studiami. Uczelnia ma własne społeczeństwo znane jako MedSoc. MedSoc jest organizacją parasolową dla szerokiej gamy działań, w tym sportowych, społecznych, muzycznych i charytatywnych - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wymagania wstępne

 • Wymagana liczba poziomów A: 3
 • Typowa oferta: A * AA. Kandydaci powinni byli przewidzieć AAA, w tym biologię i chemię (NB. Biologia człowieka jest akceptowalna jako alternatywa dla biologii).
 • Studia ogólne: nieakceptowane. Krytyczne myślenie również nie jest akceptowane. Inne niestandardowe przedmioty mogą nie zostać zaakceptowane. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania porady.

Wszyscy kandydaci muszą:

 • oferować akceptowalne kwalifikacje akademickie (patrz poniżej) i
 • usiąść w UK Clinical Aptitude Test (UKCAT) i
 • uczestniczyć w rozmowie, jeśli zostanie zaproszony.

Informacje dla wnioskodawców międzynarodowych (w tym z UE) znajdują się w części międzynarodowej.

Wymagania dotyczące języka angielskiego

Kandydaci muszą mieć doskonałą pisaną i mówioną angielską. Należy pamiętać, że standardowe wymagania języka angielskiego obowiązujące na uniwersytecie to minimalne standardy, które można podnieść w drodze konkursu. Na przykład, IELTS w języku angielskim musi mieć na przykład 7.0 w każdym elemencie.

Wnioskodawcy z Unii Europejskiej

Istnieje szereg czynników, które określają status opłaty, ale obywateli UE można uznać za studentów „rodzimych” w celach związanych z opłatami (patrz poniżej). Ponieważ kandydaci z Wielkiej Brytanii są wybierani na podstawie wyników w każdej z dwóch krajowych kwalifikacji (na przykład poziomów A i GCSE), kandydaci z kraju / UE spoza Wielkiej Brytanii muszą oferować kwalifikacje oparte na egzaminach, które są im równoważne. Niektóre przykłady są poniżej:

Irlandzki certyfikat ukończenia

Minimum ocena A z sześciu przedmiotów, w tym biologia, chemia, angielski i matematyka, w celu włączenia oceny A1 z biologii i chemii. Ten sam standard obowiązuje w Junior Certificate.

Europejska matura

Ogólny wynik 85%, przy minimum 85% w naukach ścisłych, w tym chemia i biologia jako pełne opcje. Dowody spełnienia tego standardu muszą być dostarczone dla wyników pośrednich.

Wymagamy, aby kwalifikacje nie były szeroko zakrojone i były uzyskiwane na podstawie oceny wyników podczas formalnych egzaminów krajowych. Dla orientacji, następujące kwalifikacje nie są akceptowane same w sobie bez, na przykład, poziomów A. Należą do nich austriacka matura; Dyplom bułgarski; Matura francuska (w tym OIB); Niemiecki Abitur; Grecki (w tym cypryjski) Apolytirion; Włoski Esame Di Stato; Litewskie Atestaty Brandosowe; Holandia „Voorbereidend Wetenschappelijk Onderwijs” (VWO) Dyplom; Polska matura; Portuguese Diploma de Ensino Secundario; Maturę rumuńską; Hiszpański Título de Graduado en Educación Secundaria Obligatoria (ESO) i Título de Bachiller; Szwedzki Slutbetyg od Gymnasieskolan (świadectwo ukończenia szkoły).

International Baccalaureate

 • Wyższy poziom: 766 z chemii i biologii i jeden inny zatwierdzony przedmiot (w dowolnej kolejności)
 • Poziom pomocniczy: Przedmioty muszą obejmować język angielski i matematykę, jeśli nie są oferowane na wyższym poziomie (studia matematyczne są dopuszczalne).
 • Należy uzyskać co najmniej 32 punkty
 • Musisz podać wyniki z programu gimnazjalnego lub akceptowalnej kwalifikacji równoważnej z GCSE. Wyniki MYP będą oceniane zgodnie z następującymi równoważnikami z GCSE: 7 = A *; 6 = A; 5 = B. Minimum 5 musi być osiągnięte w nauce, języku angielskim i matematyce

Międzynarodowi wnioskodawcy

Mamy do 28 miejsc dostępnych dla studentów ocenionych jako międzynarodowe w celach związanych z opłatami. Więcej informacji na temat statusu opłat można znaleźć na stronie www.ukcisa.org.uk. Należy pamiętać, że w przypadku wątpliwości co do statusu opłaty (na przykład jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii mieszkającym poza UE), uniwersytet zbada Twój status opłaty przed rozpatrzeniem twojego wniosku o lek. Jeśli status opłaty nie może zostać określony na czas, możesz stracić możliwość rozmowy kwalifikacyjnej.

Kwalifikacje kończące szkołę muszą odpowiadać poziomom A. Postaramy się być elastyczni w stosunku do międzynarodowych kandydatów studiujących w systemie edukacyjnym bez kwalifikacji równoważnych z GCSE. Należy jednak uznać, że trudno jest skutecznie ocenić potencjał akademicki na podstawie samych przewidywanych ocen. Wyniki w szkole muszą być podane jako absolutne minimum.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Czytaj więcej

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Pokaż mniej