MBChB w medycynie i chirurgii

Informacje ogólne

Opis programu

Test University of Birmingham daje możliwość pierwszej klasy trzeba rozwijać umiejętności, aby stać się lekarz ci.

Akademicko stanie z naturalnej zdolności do nauki, będziesz miał duże zainteresowanie sprawami człowieka, troskę o dobro innych, talent do komunikacji i chęć uczynienia prawdziwej różnicy. Trzeba także wiele dysku, aby zakończyć ten wymagający kierunek studiów. Przez cały swój czas z nami, będziesz traktowany jako osoba fizyczna, a my zachęcamy do rozwijania i odkrywania własnych interesów zawodowych.

Z pięciu i pół miliona ludzi w regionie West Midlands, będziesz się uczyć w największym kraju regionu opieki zdrowotnej, oferując różnorodne praktyki klinicznej. Jednym z nich jest Szpital Królowej Elżbiety w Birmingham, obok drzwi do Medical School, który został otwarty w 2010 roku i ma state-of-the-art zakładach opieki zdrowotnej. Oznacza to, że mają wiele możliwości, aby zdobyć doświadczenie w różnorodnych dziedzin medycyny, nauki, jak zarządzać szeroką gamę pacjentów z różnych środowisk i kultur. Od samego początku, będziesz doświadczać praktykę opieki zdrowotnej w społeczności z dwutygodnika przywiązanie do powszechnej praktyki, dzięki czemu można zobaczyć, jak badania przekładają się na praktykę kliniczną.

Twoje szkolenie w szpitalach i ogólnych praktyk odbywa się w wysoce zorganizowanej strukturze Academy. Szefowie Akademii są starsi konsultanci i lekarze, którzy są odpowiedzialni do Szkoły Medycznej dla zapewnienia, że ​​otrzymujesz wysokiej jakości szkolenia w każdej specjalności.

Będziesz mieć również możliwość wyboru spośród kilku opcjonalnych programów interkalujace, które można podjąć po drugim, trzecim lub czwartym roku studiów. Pozwalają one na prowadzenie nowego laboratoryjny lub opartej na wspólnocie prac badawczych w obu podstawowych lub stosowanych badań medycznych.

W 2016 roku, wyniki National Student Survey (NSS) wykazały, że 93% naszych uczniów byli zadowoleni z nauki na tym kursie.

Test Oczywiście Birmingham Medycyna i chirurgia Jest to zintegrowany program oparty modułowy zaprojektowany, aby zapewnić niezbędną wiedzę i tło zacząć działać na rzecz własnych celów zawodowych.

Wynik kursu

Szkolenie Podyplomowe fundamentem i poza nią

Pod koniec programu studiów będziesz otrzymywać MBBS (lub równoważny) stopień, który jest podstawowym kwalifikacje medyczne (PMQ). Holding pMQ uprawnia do tymczasowej rejestracji w General Medical Council, z zastrzeżeniem jedynie do jego przyjęcia, że ​​nie ma do fitness Praktykuj obawy, które wymagają rozważenia. Tymczasowa rejestracja jest ograniczone w czasie do maksymalnie trzech lat i 30 dni (1125 dni w sumie). Po tym czasie swoją tymczasową rejestrację zwykle wygasa.

Tymczasowo zarejestrowani lekarze mogą praktykować wyłącznie w zatwierdzonych Fundacja rok 1 wypowiedzi: prawo nie pozwala tymczasowo zarejestrowanych lekarzy do podejmowania innego rodzaju pracy. Aby uzyskać Rok założenia 1 post trzeba będzie zastosować w ostatnim roku swojego programu studiów poprzez wybór programu Fundacja UK Office Program, który rozdziela te posty absolwentom na zasadach konkurencyjnych. Wszystkie odpowiednio wykwalifikowani absolwenci brytyjskie znalazły się na 1 Rok założenia programu, ale to nie może być zagwarantowane, na przykład jeśli miały być zwiększona liczba konkurencyjnych wniosków od absolwentów spoza Wielkiej Brytanii.

Pomyślne zakończenie programu Fundacja rok 1 uzyskuje się zwykle w ciągu 12 miesięcy i jest oznaczony przez przyznanie świadectwo doświadczenia. Będziesz wtedy ubiegać się o pełnej rejestracji w General Medical Council. Trzeba pełną rejestrację licencji na wykonywanie zawodu w praktyce bez opieki medycznej w ramach NHS lub prywatnej praktyki w Wielkiej Brytanii.

Choć informacja ta jest obecnie poprawna, studenci muszą mieć świadomość, że regulacje w tym obszarze może się zmieniać od czasu do czasu.

Istnieje pewna dyskusja na temat tego, czy usunąć tymczasową rejestrację dla nowo wykwalifikowanych lekarzy. Jeśli tak się zdarzy, to absolwenci UK otrzyma pełną rejestrację tak szybko jak one sukcesem zakończyła MBBS (lub równoważny) stopnia. Należy zauważyć, że jest to bardzo prawdopodobne, że absolwenci UK nadal będą musiały ubiegać się o program szkolenia podobny do obecnego programu Fundacji i miejsca na tego programu nie może być zagwarantowane dla każdego absolwenta w Wielkiej Brytanii.

GMC rozważa obecnie wprowadzenie formalnej oceny, że brytyjskie absolwenci medycyny musiałby przejść w celu uzyskania pozwolenia na rejestrację z licencją na wykonywanie zawodu. Choć ostateczna decyzja nie została podjęta, czy i kiedy zostaną wprowadzone takie egzaminu kandydaci powinni mieć świadomość, że GMC przewiduje, że przyszłe kohorty studentów medycyny może trzeba przekazać elementy oceny licencyjnej medycznego przed GMC przyzna im rejestrację prawo wykonywania zawodu.

Pierwszy i drugi rok

Dwóch pierwszych lat są w dużym stopniu uwzględniona w moduły na strukturę i funkcję organizmu ludzkiego. Dowiesz się, jak każdy system jest kontrolowany i jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby codziennego życia i jak są one dotknięte chorobą i zabiegów medycznych. Znaczna część anatomii uczy się podczas sesji w małych grupach, w tym znacznego doświadczenia prosection.

Dowiesz się o psychologii i socjologii zdrowia i choroby oraz sposobu, jak również poszczególnych pacjentów, ocenia się stan zdrowia całych populacjach. Zostanie także wprowadzona do niektórych kluczowych zagadnień etyki biomedycznej, na przykład inżynierii genetycznej.

W każdym roku, można spędzić dziesięć dni we wspólnocie z lekarzami i pacjentami, łącząc naukę teoretyczną biologiczne i behawioralne do rzeczywistych sytuacjach klinicznych pacjentów. Plus, będziesz miał możliwość wyboru obszarów badań dla siebie, dzięki czemu można realizować tematy, które Cię interesują.

Trzeci rok

Będziesz mieć siedzibę w naszym partnerem dydaktyczne szpitalne Zaufania do dalszego rozwijania swoich podstawowych umiejętności kliniczne w podjęciu dobrej historii klinicznej i badania pacjentów, jak również badanie umiejętności komunikacyjne niezbędne do skutecznych relacji pacjent-lekarz. Dowiesz się również o powszechnych chorób i sposobów diagnozowania i zarządzać nimi, i kontynuować swoją pracę teoretyczną na patologii, farmakologii, zdrowia publicznego i epidemiologii. Nasza doskonała Community-Based Medicine nici trwa i można zwiększyć swoją wiedzę o tym, jak pacjenci są zarządzane w praktyce lekarza rodzinnego.

Czwarty i piąty rok

Będziesz teraz przenieść się na klinicznych załącznikami w medycynie, chirurgii i innych specjalności, takich jak: kardiologii, neurologii, psychiatrii, choroby kości i stawów, Onkologii, ucha, nosa i gardła i okołooperacyjnej opieki. Będzie też zrobić dodatkowe załączniki w położnictwie i ginekologii, pediatrii i powszechna praktyka. W ciągu roku Końcowego, będzie w stanie przynieść wszystkie swoje umiejętności uczenia się i razem poprzez przywiązanie pacjenta ostrej Ill, jak przygotować się do zostania lekarzem.

Badania do wyboru: dwa miesiące na wiosnę czwartego roku zostały przydzielone studiów stacjonarnych z własnego wyboru, albo w wydziale Szkoły Medycznej lub w innym ośrodku w Wielkiej Brytanii lub, tak jak większość studentów wybiera do zrobienia, za granicą , Możesz wybrać, aby umocnić swoją wiedzę w dziedzinie, już studia, zdobyć doświadczenie w praktyce klinicznej, a może podejmować własne kliniczne projektu badawczego.

Są to wybór różnych miejscach, że nasi uczniowie odwiedzili w ramach swoich zajęć.

Szkolenie w zakresie badań

Jako lekarz będzie oczekiwać, aby utrzymać się na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie medycyny, ale musimy klinicystów do podjęcia wiodącej roli w doprowadzeniu ich temat. Ten kurs daje możliwość poznania umiejętności badawcze, które można wykorzystać w swojej karierze do umacniania i rozwijania praktyki klinicznej ci. Możesz rozwijać te umiejętności w znacznej głębokości podczas interkalowanego programu.

Programy wtrącone

Jeśli osiągniesz dobry standard w badaniach może chcesz skorzystać z doskonałej szerokości badań międzynarodowo konkurencyjnej w Medical School w drodze pogłębionej analizy wybranych tematów przez okres jednego roku. Kilka różnych programów interkalujace okazją do angażowania się w nowej pracy badawczej w obu podstawowych lub stosowanych badań medycznych. Może się to zdarzyć po drugim, trzecim lub czwartym roku studiów. Programy dostępne obejmują zarówno laboratoryjnie lub wspólnotowym oparte badań. Nauczysz się analizować i interpretować dane lekarza badania i, co ważniejsze, zobowiązują się swoją własną powieść i znaczący projekt badawczy. Umiejętności, które zdobędziesz pozwoli przyczynić się do rozwoju opartej na dowodach praktyki klinicznej. Następnie powrót do realizacji programu MBChB.

Dlaczego warto studiować ten kurs

Największy region opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii objęte jednej szkoły medycznej: Z pięciu i pół miliona ludzi w okolicy West Midlands, będziesz się uczyć w największym kraju regionu zdrowia, obok Queen Elizabeth Hospital Birmingham, co oznacza, że ​​będziesz miał mnóstwo okazji, aby zdobyć doświadczenie w różnorodność dyscyplin medycznych i leczenia szerokiego zakresu pacjentów z różnych środowisk i kultur.

Wczesne kliniczne i cierpliwy kontakt: W każdym z pierwszych dwóch lat od kursu można spędzić 10 dni w społeczności z lekarzami i pacjentami, łącząc naukę teoretyczną biologiczne i behawioralne do rzeczywistych sytuacjach klinicznych pacjentów. Zwiększa to w ostatnich trzech latach, w których można spędzić długie okresy na praktyki klinicznej w naszych szpitalach partnerskich.

Opcjonalnie intercalation: Będziesz mieć możliwość wyboru spośród kilku opcjonalnych programów interkalujace podczas studiów. Stanowią one okazję do zaangażowania się w nowej pracy badawczej w obu podstawowych i stosowanych badań medycznych, które mogą się zdarzyć po drugim, trzecim lub czwartym roku studiów. Programy dostępne obejmują zarówno laboratoryjnie lub wspólnotowym oparte badań.

Przygotowanie do praktyki klinicznej: Twoje szkolenie w szpitalach i ogólnych praktyk odbywa się w wysoce zorganizowanej strukturze Academy. Szefowie Akademii są starsi konsultanci i lekarze, którzy są odpowiedzialni do Szkoły Medycznej dla zapewnienia, że ​​wszyscy studenci otrzymują doskonałe szkolenie w każdej innej specjalności.

Znakomite Alumni: Wiele MBChB medycyny i chirurgii absolwenci przeszli są liderami w swoich dziedzinach. Jesteśmy dumni, że nasi wybitni absolwenci i godne uwagi są:

 • Charles George (MBChB, 1965) Przewodniczący, Stowarzyszenie Stroke
 • Jane Collins (MBChB, 1978; MD 1988) Chief Executive Marie Curie Cancer Care
 • Richard Horton (MBChB, 1986; BSc, 1983; MD, 2008), redaktor, The Lancet
 • Rowan Hillson (MBChB, 1974) Krajowy Dyrektor kliniczny cukrzycy, Departament Zdrowia
 • Steve Field (MBChB, 1982), przewodniczący Royal College of General Practitioners
 • Peter Weissberg (MBChB, 1976), Dyrektor Medyczny, Brytyjska Fundacja Serca
 • David Haslam (MBChB, 1972), przewodniczący Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego

Aktywny MedSoc: Na Uniwersytecie w Birmingham uważamy, że życie studenckie nie powinny być wszystkie prace i jest dużo, aby wziąć udział zarówno w College i University poza studiów. Uczelnia posiada własne stowarzyszenia znanego jako MedSoc. MedSoc jest organizacją patronacką dla szerokiego zakresu działań, w tym sportowych, muzycznych i społeczną, charytatywną - znajdzie się coś dla każdego.

Wymagania wstępne

 • Ilość wymaganego poziomu: 3
 • Typowe oferty: A * AA. Kandydaci powinni przewidzieć AAA tym Biologii i Chemii (NB. Biologia Człowieka jest dopuszczalne jako alternatywa dla Biology).
 • Badania ogólne: nie są akceptowane. Krytyczne myślenie nie jest również przyjęta. Inne nietypowe przedmioty nie mogą być zaakceptowane. Prosimy o kontakt w celu uzyskania porady.

Wszyscy kandydaci muszą:

 • Oferujemy dopuszczalne kwalifikacji akademickich (patrz poniżej) oraz
 • siedzieć UK kliniczna testu umiejętności (UKCAT) oraz
 • uczestniczyć w rozmowie, czy zaproszeni.

Informacje dla międzynarodowego (w tym UE) wnioskodawcy znajduje się w sekcji międzynarodowej.

Zagraniczni studenci:

Wymagania językowe

Wnioskodawcy muszą posiadać doskonałe mowie i piśmie języka angielskiego. Należy pamiętać, że standardowe wymagania w zakresie języka angielskiego uniwersytetu są minimalne standardy, które mogą być podnoszone przez konkurencję. Jako minimum, IELTS języka angielskiego, na przykład, musi być 7,0 w każdej z części.

Wnioskodawcy Unii Europejskiej

Istnieje wiele czynników, które określają stan Opłata ale Obywatele UE mogą być traktowane jako "domu" dla potrzeb studentów płacących (patrz niżej). Ponieważ skarżący UK oparte są wybierane na podstawie wyników w każdej z dwóch krajowych kwalifikacji (na przykład poziomów A i GCSE), wnioskodawcy home / UE spoza Wielkiej Brytanii muszą oferować kwalifikacje na podstawie egzaminu, które są równoważne z tymi. Niektóre przykłady są poniżej:

Irlandzki egzaminu maturalnego

Minimum klasy A w sześciu dziedzin, w tym biologii, chemii, matematyki, języka angielskiego i obejmuje klasy A1 w biologii i chemii. Ten sam standard stosuje się w Junior Certificate.

European Baccalaureate

Ogólny wynik 85%, przy czym co najmniej 85% w naukach, w celu włączenia chemii i biologii jako pełne możliwości. Dowody spełnienia tej normy muszą być przewidziane wyników okresowych.

Wymagamy, że kwalifikacje nie są szeroko zakrojone i są otrzymywane poprzez ocenę wydajności w formalnych, badań krajowych. W celu uzyskania wskazówek, następujące kwalifikacje nie są dopuszczalne na własną rękę, bez, na przykład A-levels. Należą do nich: austriackiej Matura; Bułgarski dyplomu; Francuski Baccalaureate (w tym OIB); Niemiecki matura; Grecki (w tym Cypr) apolytirion; Włoski esame di Stato; Litewscy brandos Atestats; Holandia "Voorbereidend wetenschappelijk Onderwijs" (VWO) Dyplom; Polska matura; Portugalski Dyplom de Ensino secundario; Matura Rumuński; Hiszpański Título de Graduado en Educación Secundaria obligatoria (ESO) oraz Título de Bachiller; Szwedzki Slutbetyg Od gymnasieskolan (świadectwo ukończenia szkoły).

International Baccalaureate

 • Wyższy poziom: 766 z chemii i biologii i jeden inny upoważnionego (w dowolnej kolejności)
 • Poziom Zależna: Badani muszą zawierać angielskiego i matematyki, jeśli nie są oferowane na poziomie wyższym (studia matematyki jest dopuszczalne).
 • Minimum 32 punktów musi zostać osiągnięty
 • Należy podać wyniki zarówno z Programu środku letniej lub jego dopuszczalnej GCSE równoważnej kwalifikacji. Wyniki MYP padnie według następujących equivalencies do GCSE: 7 = A *; 6 = A; 5 = B. minimum 5 musi zostać osiągnięty w nauce angielskiego i matematyki

Wnioskodawcy międzynarodowe

Mamy do 28 miejsc dostępnych dla studentów, którzy są oceniane jako międzynarodowa dla celów płacących. Aby uzyskać więcej informacji na temat statusu opłat, odwiedź www.ukcisa.org.uk. Należy pamiętać, że w przypadku wątpliwości na swój status opłat (na przykład, jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii mieszka poza UE), uniwersytet zbada stan opłat, zanim aplikacja dla medycyny jest brane pod uwagę. Jeśli stan opłata nie może być określona w czasie może stracić na okazję do rozmowy kwalifikacyjnej.

Szkoła dojrzałości kwalifikacje musi być równoznaczne z poziomów. Postaramy się być elastyczne dla tych międzynarodowych wnioskodawców studiujących w systemie edukacji bez kwalifikacji odpowiednik GCSE. Ale trzeba przyznać, że jest to trudne do przeprowadzenia skutecznej oceny potencjału naukowego w oparciu o przewidywane samych klasach. Wyniki szkolne muszą być dostarczone jako absolutne minimum.

Ostatnia aktualizacja Sie 2016

Informacje o uczelni

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Czytaj więcej

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Pokaż mniej