MBChB Oczywiście wpis Absolwent medycyny i chirurgii

Informacje ogólne

Opis programu

Oprócz naszego pięcioletniego programu medycyny i chirurgii MBChB mamy MBChB cztery lata dla absolwentów z pierwszego stopnia w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Weźmiemy pod uwagę tylko te osoby ubiegające się o ten program, który klasyfikuje się jako Home / UE.

Oferujemy również program szkoleniowy trzyletni wykwalifikowanych stomatologów, którzy chcą rozpocząć karierę w chirurgia szczękowo-twarzowa. Dalsze informacje znajdują się w zakładce Szczegóły kursu (następnie wybierz "warunków wjazdu").

Ten czteroletni program studiów został zaprojektowany specjalnie dla absolwentów i jest doskonałą okazją do rozwijania umiejętności potrzebne, aby stać się lekarzem. Od samego początku, będziesz doświadczać praktykę opieki zdrowotnej w społeczności z przystawką do powszechnej praktyki, dzięki czemu można zobaczyć, jak badania przekładają się na praktykę kliniczną.

Akademicko stanie z naturalnej zdolności do nauki, będziesz miał duże zainteresowanie sprawami człowieka, troskę o dobro innych, talent do komunikacji i chęć uczynienia prawdziwej różnicy. Trzeba także wiele dysku, aby zakończyć ten wymagający kierunek studiów. Przez cały swój czas z nami, będziesz traktowany jako osoba fizyczna, a my zachęcamy do rozwijania i odkrywania własnych interesów zawodowych.

W 2016 roku, wyniki National Student Survey (NSS) wykazały, że 96% naszych uczniów byli zadowoleni z ogólnej jakości tego kursu.

Informacje dla kandydatów Pod koniec studiów kursu otrzymasz MB CHB (lub równoważny) stopień, który jest podstawowym medyczne kwalifikacje (PMQ). Holding pMQ uprawnia do tymczasowej rejestracji w General Medical Council, z zastrzeżeniem jedynie do jego przyjęcia, że ​​nie ma do fitness Praktykuj obawy, które wymagają rozważenia. Tymczasowa rejestracja jest ograniczone w czasie do maksymalnie trzech lat i 30 dni (1125 dni w sumie). Po tym czasie swoją tymczasową rejestrację zwykle wygasa.

Tymczasowo zarejestrowani lekarze mogą praktykować wyłącznie w zatwierdzonych Fundacja rok 1 wypowiedzi: prawo nie pozwala tymczasowo zarejestrowanych lekarzy do podejmowania innego rodzaju pracy. Aby uzyskać Rok założenia 1 post trzeba będzie zastosować w ostatnim roku swojego licencjackich oczywiście przez schemat selekcji Foundation UK Office Program, który rozdziela te posty absolwentom na zasadach konkurencyjnych. Jak dotąd, wszystkie odpowiednio wykwalifikowani absolwenci brytyjskie znalazły się na 1 Rok założenia programu, ale to nie może być zagwarantowane, na przykład jeśli miały być zwiększona liczba konkurencyjnych wniosków od absolwentów spoza Wielkiej Brytanii.

Pomyślne zakończenie programu Fundacja rok 1 uzyskuje się zwykle w ciągu 12 miesięcy i jest oznaczony przez przyznanie świadectwo doświadczenia. Będziesz wtedy ubiegać się o pełnej rejestracji w General Medical Council. Trzeba pełną rejestrację licencji na wykonywanie zawodu w praktyce bez opieki medycznej w ramach NHS lub prywatnej praktyki w Wielkiej Brytanii.

Choć informacja ta jest obecnie poprawna, studenci muszą mieć świadomość, że regulacje w tym obszarze może się zmieniać od czasu do czasu.

Istnieje pewna dyskusja na temat tego, czy usunąć tymczasową rejestrację dla nowo wykwalifikowanych lekarzy. Jeśli tak się zdarzy, to absolwenci UK otrzyma pełną rejestrację tak szybko, jak zostały one pomyślnie ukończyli MB ChB (lub równoważny) stopnia. Należy zauważyć, że jest to bardzo prawdopodobne, że absolwenci UK nadal będą musiały ubiegać się o program szkolenia podobny do obecnego programu Fundacji i miejsca na tego programu nie może być zagwarantowane dla każdego absolwenta w Wielkiej Brytanii.

Ponadto GMC obecnie rozważa wprowadzenie formalnej oceny, że wszyscy lekarze musieliby przekazać w celu uzyskania pozwolenia na pełną rejestrację. Chociaż żadne przedsiębiorstwo została podjęta decyzja o tym, czy, kiedy zostaną wprowadzone takie egzaminu kandydaci powinni mieć świadomość, że GMC przewiduje, że przyszłe kohorty studentów medycyny będzie musiał zdać części nowej oceny Licensing UK Medical przed GMC będzie ich przyznania Rejestracja z licencji na Ćwicz.

Pierwszy rok - Faza 1 Orientacja kliniczna

Ta faza rozpoczyna się program obejmujący Nauk Biologicznych, anatomii i medycyny w społeczeństwie, ponieważ trzeba będzie pokryta niewiele z nich w porównaniu z wiedzy innych przedmiotów ścisłych życia. Będziesz pracować nad studiami przypadków problemowych oparte jako część grupy pod nadzorem opiekuna około ośmiu studentów, z każdym z was, obejmujące wszystkie aspekty studiów przypadków. Problemy są podzielone na cztery sześć tygodni bloków tematycznych obejmujących podstawowe nauki, anatomia (włącznie prosection), etyki, medycyny i nauki w społeczeństwie zachowań, o wszystkie te elementy zintegrowane z każdym z case studies.

Drugi rok - Faza 2 Doświadczenie kliniczne

Będziesz się opierać na tych samych Teaching Hospital ufa, że ​​obecnie uczą przebieg trzeciego roku dla studentów w pięcioletnim MBChB, wydając pierwszy semestr w jednej zaufania nauczania i obracając do drugiego w drugim. Będziesz także połączyć nasze pięcioletnie studentów MBChB w ich klinicznych naukowych wykładów, nauczania farmakologii i specjalnych modułów badań w dziedzinie zdrowia publicznego i epidemiologii. Ponadto, jako student GEC będziesz kontynuować małego elementu uczenia przypadku opartego do dalszego swoje podstawowe i behawioralnych szkolenia nauki.

Studenci na temat programu szkolenia Chirurgia szczękowo rozpoczną naukę na tym etapie.

Rok trzeci i czwarty

Będziesz teraz przenieść się na klinicznych załączników z załącznikami w medycynie, chirurgii i innych przedmiotów specjalistycznych, takich jak: kardiologii, neurologii, psychiatrii, choroby kości i stawów, Onkologii, ucha, nosa i gardła i okołooperacyjnej opieki. Będzie też zrobić załączników w położnictwie i ginekologii, pediatrii i powszechna praktyka. W ciągu ostatniego roku, będzie w stanie przynieść wszystkie swoje umiejętności uczenia się i razem poprzez przywiązanie pacjenta ostrej Ill, jak przygotować się do zostania lekarzem.

Dlaczego warto studiować ten kurs

Z pięciu i pół miliona ludzi w regionie West Midlands, będziesz się uczyć w największym kraju regionu zdrowia. Wybierając Birmingham, można również korzystać z interdyscyplinarnego programu prowadzone przez wybitnych naukowców, których wiedza obejmuje pełną szerokość medycyny. Znajdziesz tu doskonałe zasobów edukacyjnych i student-centered, uczestniczącej styl uczenia się, wraz z możliwością skupienia swoje badania na wybrane zainteresowań i celów zawodowych.

Lek i programów Chirurgia korzyści znacznie od bardzo aktywnego środowiska badawczego w Birmingham. Kolegium Medycznego i stomatologii, którego Medical School jest częścią, ma dochody badawczej przekraczającej 50 £ mln rocznie, z kilku głównych ośrodków skupiających się na obszarach, które są na czele nauk medycznych, w tym raka, cukrzycy, macierzyste biologia komórki, odporności i choroby zapalne, infekcje, nauki i starzenia się układu sercowo-naczyniowego.

W ostatnim Research Assessment Exercise (RAE 2008) wiele z tych badań została oceniona jako międzynarodowo doskonała i wiodących, a większość pozostałej są uznawane na całym świecie. Warto zauważyć, Birmingham ma pierwszy Cancer Research UK Centre, i został nazwany jako wiodącego centrum badań nad rakiem poza Londynem, ustępując jedynie Instytutu Badań nad Rakiem (RAE 2008).

Wymagania wstępne

Zastanowimy się, zazwyczaj, w przypadku wnioskodawców, którzy ukończyli studia life science w momencie składania wniosku. Będziemy rankingu kandydatów w zależności od jakości ich wyniku stopni, dając pierwszeństwo do tych z 1 znakiem klasy, ale oczekujemy również do rozważenia tych, którzy osiągnęli wynik w górnej części 2: Zakres 1.

Wtórne kwalifikacje szkolne służą do nierównego traktowania wnioskodawców. W szczególności oczekujemy bardzo dobrych wyników w nauce języka angielskiego i matematyki. Jako wskazówkę nasze wymagania progowe poziom A są BBB, chociaż te gatunki mogą być podnoszone przez konkurencję. Solidną wiedzą w dziedzinie chemii jest istotne, zarówno z poziomu lub innych badań pre-uniwersyteckich, lub treści studiów. Gdzie najwyższe kwalifikacje w języku angielskim lub matematyki jest GCSE, zwykle wymagane jest stopień A.

BTEC: Rozszerzony Dyplom BTEC, Dyplom i Zależna Dyplom nieakceptowane Chcemy, aby nasi studenci, aby rozpocząć kurs z dobrą znajomością procesów biologicznych funkcji komórkowych i interakcji komórkowych. Stopnie uważamy za ogólnie korzystne są:

 • Biochemia / Biochemia Medyczna
 • nauki biomedyczne
 • stomatologia
 • Human Biology / Fizjologia / Farmakologia
 • Apteka
 • Fizjoterapia
 • Psychologia (British Psychological Society akredytację programu)

Wiele innych stopni mogą być odpowiednie, ale różnice pomiędzy różnymi programami studiów będą wymagać od każdego programu, należy potraktować indywidualnie (tzn syllabus oceniana). Obejmują one:

 • Większość stopni nauk biologicznych
 • pielęgniarstwo
 • Nauka Sport / Sport Studia

Program MBChB jamy ustnej i chirurgii szczękowo-twarzowej Wnioskodawców

Oferujemy około pięć lub sześć miejsc na trzyletnią szkolenia wykwalifikowanych stomatologów, którzy chcą rozpocząć karierę w chirurgia szczękowo-twarzowa i którzy osiągnęli lub oczekuje się osiągnąć MJDF lub urządzeń wielofunkcyjnych. W przeciwieństwie do pełnego kursu absolwent wjazdu wnioskodawcy międzynarodowe mogą być uznane, ale preferowane będą kandydaci, którzy oferują znaczne dowody praktyki klinicznej w Wielkiej Brytanii po ukończeniu studiów. Ważne jest, aby zademonstrować przywiązanie do kariery w chirurgia szczękowo-twarzowa.

Wnioskodawcy muszą ubiegać się o rok 2 wejścia na przebieg Absolwent wjazdu (A101), które muszą być podane na aplikacji UCAS. Liczba miejsc na ten program będzie zależała od dostępności miejsc docelowych klinicznych.

Dodatkowe informacje:

Nie używamy żadnych dodatkowych testów przyjęć takich jak UKCAT lub GAMSAT.

Wnioskodawcy powinni wpisać dane wszystkich swoich kwalifikacji na właściwej części formularza UCAS. Niekompletne wnioski nie mogą być brane pod uwagę.

Kandydaci podejmujący wyższe stopnie oczekuje się ukończyć wszystkie elementy procesu oceny (w tym otrzymaniu formalnego zatwierdzenia poprawek dla pracy doktorskiej) przed rozpoczęciem kursu.

Wyższy stopień lub drugiego stopnia nie zastępuje powyższe wymagania. Gdzie badano więcej niż jeden program licencjat, wynik za pierwsze będzie głównym motywem (nawet jeśli jest w nie odpowiednim obiektem).

Preferowani będą kandydaci, którzy oferują dyplom uczelni brytyjskiej z powodu niepewności w ocenie równoważności stopni z instytucji zagranicznych.

Wszyscy kandydaci, którzy otrzymali oferty zostaną wywiady.

Dojrzałe Wnioskodawcy: Szkoła przyjmuje wnioski od kandydatów, którzy ukończyli kilka lat wcześniej, ale będzie uwzględniać długość szkolenia magisterskich i podyplomowych, które muszą zostać podjęte. Ponadto oczekujemy, że nie więcej niż cztery lata upłynął od znaczącego i odpowiednich kwalifikacji.

Okoliczności łagodzące: Możemy być elastyczni na drodze do osiągnięcia naszych wymagań akademickich, ale nie obniży progi. Będziemy rozpatrywać tylko bardzo poważne wydarzenia życiowe zachodzące w ważnym etapie kształcenia; takie jak nieobecności w edukacji przez dłuższy okres czasu z powodu choroby lub niespodziewanej śmierci bliskiego członka rodziny. Po dyskusji i składania niezależnego dowodu, że może być, na przykład, rozważmy kandydatów, którzy studiować Poziomy powyżej 3 lat. Należy pamiętać, że okoliczności łagodzące w okresach egzaminów powinny być przedstawiane właściwej rady (ów) badania w celu ich rozpatrzenia. Nie rozważy dalsze łagodzenie dotyczące wyników egzaminów poza to, co Komisja egzaminacyjna uznała za stosowne.

Aktywność Post-stopień: Dajemy pierwszeństwo wnioskodawcom, którzy ukończyli studia. Aplikacja musi opuścić nas nie ma wątpliwości, że zostaną / zostały w pełni zaangażowany w znaczącej aktywności od ukończenia szkoły. Nie oczekujemy, że wszystkie swoje doświadczenia, aby być bezpośrednio związane z medycyną, ale twoje zaangażowanie opieki zdrowotnej musi być w toku.

Powtarzać aplikację medycyny: Nie będziemy rozważać nikogo, której wniosek Birmingham szkole medycznej zostało odrzucone wcześniej po wywiadzie. W przeciwnym razie będziemy rozważać zgłaszające się na medycynie po raz drugi.

Re-sit stopnie: Nie są one uważane (z wyjątkiem, patrz okoliczności łagodzących)

Transfer z innego kierunku studiów: Nie uważamy kandydatów, którzy są obecnie w trakcie studiów lub wcześniej studiował medycynę.

Wymagania oferta nieakademickie

Wszystkie przyjęte kandydaci będą musieli wypełnić formularz deklaracji zdrowotnej, a niektóre z nich mogą się kontaktować przez lekarza medycyny pracy Zdrowia, gdzie stosowne.

Rząd Wielkiej Brytanii władze medyczne wymagają, aby wszyscy studenci medycyny muszą być sprawdzane, aby upewnić się, że nie są nosicielami wirusa zapalenia wątroby typu B. Wszyscy kandydaci, którzy akceptują ofertę musi:

 • Przeprowadzenie testu przesiewowego krwi na zapalenie wątroby typu B.
 • Jeżeli wynik jest ujemny, muszą rozpocząć bieg immunizacji.
 • Następnie dostarczali certyfikaty potwierdzające te.
 • Przyszli studenci powinni podjąć próbę krwi w odpowiednim czasie.

Rząd Wielkiej Brytanii Władze zalecają, że wszyscy studenci medycyny powinny być oferowane przesiewowe dla wielu wirusów przenoszonych przez krew (Hepatitis C i wirus HIV oraz zapalenia wątroby typu B). Należy pamiętać, że każdy pracownik służby zdrowia, który jest zainfekowany przez którykolwiek z tych wirusów (lub nie może udowodnić, że nie są one zainfekowane) nie jest w stanie podjąć narażenia podatnych procedur przy kwalifikacje (które są zdefiniowane jako "tych inwazyjnych procedur, w których istnieje niebezpieczeństwo obrażeń pracownik może spowodować narażenie otwartych tkanek pacjenta do krwi pracownika. "). Kurs MBChB w Birmingham jest zakaz ekspozycji podatnych Oczywiście procedura, więc studenci z Hep C i / lub HIV nie będzie odzwierciedlać żadnego zagrożenia dla pacjentów w trakcie. Dlatego też studenci, którzy są pozytywne czy odrzucić ofertę badanie krwi nadal będą dopuszczone do kontynuowania programu. Chociaż studenci medycyny mogą brać udział w procedurach narażenia podatnych na zasadzie dobrowolności (na przykład podczas ich elekcyjny). Jeśli jest to przypadek, studenci muszą być ekranowane.

Kolegium Nauk medycznych i stomatologicznych zwróci uczniów z trudnościami finansowymi na okres do £ 200 kosztów ich szczepień. Jeśli jesteś uprawniony do nagrody w ramach Narodowego Programu Stypendialnego (tj zakwalifikować się do co najmniej jednego ze świadczeń państwowych związanych z posiłków szkolnych Bezpłatne uprawnienia, klasyfikowanej jako Opieki Leaver lub z dochodów gospodarstwa domowego £ 16190 lub mniej), zaleca aby uzyskać wpływy na wszelkie kontrole zdrowia, które trzeba było płacić. Po rozpoczęciu studiów na Uniwersytecie w Birmingham, wtedy można ubiegać się o zwrot z Kolegium, do kosztów £ 200.

Studenci będą zobowiązani do ukończenia udanej ujawnianie i usługi zakazu (DBS) Sprawdź przed przyjęciem do programu.

Wszyscy studenci są zobowiązani do podpisania zdolności do Ćwicz Kodeks Postępowania przed wejściem, którego szczegóły zostaną przekazane z ofertą listu.

Oczekuje się, że studenci medycyny uczestniczyć cały kurs, który zawiera niektóre wieczorne i weekendowe pracy.

Szanse dla kandydatów z niepełnosprawnością

Bierzemy pozytywny obraz tego, co kandydaci z niepełnosprawnością mogą osiągnąć jako przyszłych lekarzy i poważnie potraktować nasz obowiązek dokonać odpowiednich korekt w celu zapewnienia, że ​​wszyscy studenci niepełnosprawni mogą z powodzeniem ukończyć studia. Wszyscy kandydaci zostaną ocenione włącznie wywiadu na podstawie kryteriów przedstawionych powyżej niezależnie od niepełnosprawności. Wszyscy studenci, w tym osoby niepełnosprawne, muszą być w stanie spełnić progów kompetencyjnych stawianych przez GMC. Jeśli zadeklarujesz niepełnosprawne będą zapraszamy do współpracy z nami w celu zbadania, jak najlepiej możemy wspierać swoje studia.

Zagraniczni studenci:

To pełne 4-letni kurs jest otwarty tylko dla studentów home / UE.

Wnioskodawcy muszą posiadać doskonałe mowie i piśmie języka angielskiego. Zgodnie z wymaganiami dla kandydatów z Wielkiej Brytanii, zwykle oczekujemy klasy A w języku angielskim na GCSE (lub równoważny). Należy pamiętać, że wymogi językowe Standard English Uniwersytetu są minimalne standardy, które mogą być podnoszone przez konkurencję.

W zależności od wybranego kierunku studiów, może być także zainteresowany w jednym z naszych dróg fundamentowych, które oferują programy specjalnie zorganizowanych dla studentów międzynarodowych, których kwalifikacje nie są dopuszczone do bezpośredniego wejścia do brytyjskich uniwersytetów.

Szans na zatrudnienie

Gdy ukończył z MBChB i ukończył dwa lata fundament, będziesz w stanie ubiegać się o stanowiska w swojej własnej wybranej specjalizacji. Dla większości naszych absolwentów, są szpitale i podstawowej opieki stanowisk w NHS, ale istnieją również możliwości w dziedzinach opartych laboratoryjnych, takich jak patologia, lub w badaniach naukowych. Niektórzy lekarze przenieść w bardziej komercyjnych dziedzinach takich jak przemysł farmaceutyczny, polityki, czy dziennikarstwa medycznego i mediów. Niezależnie od kierunku, w którym zdecydują się wejść, trening tutaj daje odskocznię pierwszej klasy.

Ostatnia aktualizacja Sie 2016

Informacje o uczelni

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Czytaj więcej

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Pokaż mniej