Licencjat z fizjoterapii

Informacje ogólne

Opis programu

Fizjoterapia: www.hanzegroningen.eu/ip

Ochrona zdrowia przemawia do Ciebie. Kochasz pracować z ludźmi i chcesz coś znaczyć dla nich. Jesteś dobrym słuchaczem, można znaleźć łatwo postawić się w buty innych ludzi i trzeba cierpliwości. Jednak można również umyślnie zrobić podstawkę dla siebie. Wolisz utrzymując swoje opcje otwarte i tworzenia własnych możliwości. Jeśli czujesz, że to wszystko dotyczy ciebie, to fizjoterapia może być aż Twojej ulicy.

Z dyplomem fizjoterapii, masz szeroki przyszłość. W swoim ojczystym kraju, jak i za granicą, można rozpocząć w szpitalu, domu opieki, centrum rehabilitacji medycznej lub żłobku. Albo Oczywiście można założyć własną praktykę. Międzynarodowym, szkolenia holenderski jest wysoko ceniony.

Przegląd programu

nauczania oparte na kompetencjach

Fizjoterapii Program studiów jest profesjonalnym Allied program zdrowotny. W celu zagwarantowania, że ​​twoja wiedza spełnia kryteria określone przez polu zawodowym, kryteria te są przeliczane na kompetencjach. Twoja edukacja koncentruje się wokół rozwoju tych kompetencji. Przykłady tych kompetencji są:

  • działa metodycznie i zastosowanie kliniczne oparte myślenie
  • zapewnienie zainteresowanym stronom informacji na temat zapobiegania
  • przeprowadzać badanie
  • Przyjmując postawę zawodową
  • komunikowania się z innymi w swojej dziedzinie, oraz z innymi pracownikami służby zdrowia.
fizjoterapia

Siatka godzin

Program Fizjoterapia jest czteroletni program (240 WE). Każdy rok jest podzielony na dwa semestry i każdego semestru na dwa bloki. Podczas tych bloków, trzeba będzie około 17 godzin kontaktowych tygodniowo; niezależna nauka i szkolenie praktyczne wypełnić pozostałe godziny. Część teoretyczna jest oferowane w małych grupach samouczek (12 uczniów). Ocenę wykonuje się na końcu każdego bloku.

Studiowanie za granicą

Jako członek Europejskiej Sieci Fizjoterapii Wyższej Edukacji (ENPHE), program Bachelor Fizjoterapii uczestniczy w rozwoju europejskiej normy dla fizjoterapeutów. Z powodu tej sieci można nabyć perspektywy prawdziwie międzynarodową: można pomyśleć na przykład programów wymiany z zagranicznych programów licencjackich. W ten sposób będziesz miał możliwość zrobienia praktyki za granicą.

Zawód

Jako fizjoterapeuta pracy na jakość życia. Uszkodzony narządu ruchu ogranicza ludzi w ich działaniach. To wpływa na ich wolność. Czy jest to starsza pani wychodzi z operacji stawu biodrowego, pracownik budowlany z dolegliwości pleców lub sportowca, z powodu kontuzji - wszystkie z nich są utrudnione w ich możliwości. W tych przypadkach, ból często odgrywa ważną rolę. Jako fizjoterapeuta, masz wiele technik i narzędzi do Państwa dyspozycji, aby pomóc pacjentom, o których mowa ciebie przez ich lekarza ogólnego i / lub specjalisty. Czasami jesteś w stanie zaradzić skarg, czasami można je zapobiegania i czasami można pomóc ludziom optymalnie zarządzać w ramach swoich ograniczeń. Ocenić pacjentów, dokonaj fizjoterapeutyczne diagnoz, opracowują plany leczenia, udziału pacjentów i dać im informacje, na przykład dotyczące ćwiczeń i prewencji. Wszystko, co robisz skupia się na istocie ludzkiej za zaburzenie.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on t ... Czytaj więcej

If you choose to study at Hanze University of Applied Sciences, Groningen, you will be joining a learning community where we bring education, applied research and the business field together. And on top of that, you will be living in the best student city of the Netherlands. Pokaż mniej
Groningen , Groningen , Leeds , Wilno , Assen + 4 Więcej Mniej