Kurs zdrowia publicznego społeczności w Tanzanii

Edu Africa

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Kurs zdrowia publicznego społeczności w Tanzanii

Edu Africa

Czterotygodniowy program studiów podyplomowych na temat zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii , we współpracy z kilkoma placówkami medycznymi i organizacjami pozarządowymi, bada i przestrzega praktyk i wyzwań związanych z opieką nad matkami i dziećmi w Północnej Tanzanii.

Studenci zdobywają wielki wgląd w kultury reprezentowane w Tanzanii, w tym w subkulturę Masajów, które stanowią rdzeń stabilnego demokratycznego i tolerancyjnego narodu. Tanzania, jeden z najbezpieczniejszych krajów w Afryce, ma populację ponad 50 milionów ludzi. Arusha, stolica i centrum gospodarcze regionu Arusha, jest siedzibą wielu szpitali rządowych, prywatnych i misyjnych, a także dziesiątek klinik i przychodni.

Warunki wstępne

Dobra znajomość języka angielskiego jest niezbędna do wzięcia udziału w tym programie, ponieważ wszystkie wykłady i ćwiczenia będą prowadzone w języku angielskim. Osoby zapisujące się do tego programu będą miały zapewnione doświadczenie w pielęgniarstwie, położnictwie, medycynie, pokrewnym zdrowiu, biologii lub innych pokrewnych dziedzinach. Aby dobrze się rozwijać i móc doświadczyć pełnych korzyści z tego programu, uczestnicy powinni być świadomi kulturowo i otwarci.

Lokalizacja

Program ten opiera się w przeważającej części w Aruszy, stolicy regionu Arusha w północnej Tanzanii. Arusha siedzi w cieniu Mt. Meru, na skraju wschodniego oddziału Wielkiej Afrykańskiej Doliny Ryftowej i pełni funkcję bardzo ważnego węzła dla Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej, Afrykańskiego Trybunału Praw Człowieka i Ludów oraz tanzańskiego przemysłu turystycznego.

Arusha, miasto zróżnicowane kulturowo z większością mieszkańców Tanzanii, z różnych środowisk (w tym rdzennych afrykańskich, arabsko-tanzańskich i indyjsko-tanzańskich), zapewnia doskonałą lokalizację i środowisko dla tego programu studiów za granicą. Główne religie reprezentowane w regionie to chrześcijaństwo, islam i hinduizm.

Strategiczne położenie miasta pozwala na łatwy dostęp do najsłynniejszych parków narodowych Tanzanii, takich jak Parki Narodowe Ngorongoro, Serengeti, Tarangire i Lake Manyara oraz Mt. Kilimandżaro. Wyjazdy terenowe zostaną wykonane w regionach Manyara i Ngorongoro. W cenę wliczono wycieczki do doliny Rift i wyżyny Ngorongoro.

Zakwaterowanie wliczone w cenę jest bardzo wygodne i bezpieczne, i zapewnia doskonałe podstawy "domu z dala od domu" do programu. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę. Obfite posiłki, gorące prysznice i sale konferencyjne są również przewidziane. W naszej Aruszy zakwaterowanie, darmowa sieć WIFI jest dostępna w miejscach publicznych.

Wyniki programu

Studenci są wyposażeni w:

 • Zrozumienie norm i praktyk medycznych w placówkach opieki pediatrycznej, macierzyńskiej i położniczej w Tanzanii
 • Narażenie na działanie organizacji zajmującej się zmniejszaniem umieralności niemowląt z powodu przetoki położniczej
 • Międzykulturowe umiejętności nauczania i komunikacji poprzez tworzenie i dostarczanie warsztatów opieki zdrowotnej dla członków kobiecego schroniska i kobiet z tradycyjnej społeczności Masajów
 • Większy wgląd w kulturowe postrzeganie medycyny i opieki medycznej w Tanzanii
 • Bardziej dogłębne zrozumienie medycznych wyzwań stojących przed najuboższymi społecznościami Tanzanii, zwłaszcza kobietami, dziećmi i osobami niepełnosprawnymi
 • Rozszerzony światopogląd dzięki autentycznej, codziennej interakcji międzykulturowej z profesjonalistami i pacjentami w społecznościach, z którymi się angażujesz

Kluczowe tematy badań

 • Położnictwo, opieka matczyna i pediatryczna w krajach rozwijających się
 • Zdrowie społeczności
 • Kobiety
 • Wpływ kultury na opiekę zdrowotną

Ćwiczenia

 • Wykłady
 • Placówki szpitalne i kliniczne
 • Warsztaty poświęcone zdrowiu dla słabszych
 • Warsztaty dotyczące praw kobiet
 • Indywidualne prezentacje
 • Indywidualne opracowanie projektu oparte na temacie własnego wyboru, zaprojektowane wokół wytycznych przedstawionych przez koordynatora programu

Możliwe ścieżki kariery

Program ten jest interesujący dla osób, które kontynuują karierę w medycynie, w szczególności w zakresie położnictwa, opieki macierzyńskiej, opieki pediatrycznej, pielęgniarstwa, edukacji zdrowotnej i wielu innych dziedzin. Możliwości są tak szerokie, ponieważ program i wstępne studium tła ma na celu wyposażenie studentów w umiejętność dobrej interakcji w różnych środowiskach i wspierania krytycznego myślenia.

Kredyt

Pomożemy Ci, dostarczając Ci całą niezbędną dokumentację i informacje pomocnicze, których będziesz potrzebować do ubiegania się o kredyt za pośrednictwem uczelni macierzystej lub szkoły wyższej.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja March 14, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Lipiec 2019
Duration
Czas trwania
4 tygodnie
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
4,450 USD
Locations
Tanzania - Arusha, Arusha Region
Data rozpoczęcia : Lipiec 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Lipiec 2019
Tanzania - Arusha, Arusha Region
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
HT