Kurs Zrozumienie lęk, depresja i CBT

FutureLearn

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Kurs Zrozumienie lęk, depresja i CBT

FutureLearn

Dlaczego warto dołączyć do kursu?

Uczucie smutku lub lęk w pewnym momencie swojego życia jest bardzo normalne i często mogą być rozwiązane za pomocą przyjaciółmi lub rodziną. Ale czasami te uczucia mogą przekształcić się w bardziej długotrwałe problemy ze zdrowiem psychicznym, w tym lęku i depresji. Około jedna czwarta ludności są bezpośrednio dotknięte corocznie przez psychicznymi trudnościami w których potrzebna jest bardziej specjalistyczna pomoc i wsparcie. Kurs ten oferuje wgląd w dwóch z najczęściej diagnozowanych problemów ze zdrowiem psychicznym: lęk i depresja.

To pięć tygodni Oczywiście poprawi zrozumienie i wiedzę wokół depresji i lęku, rozwiać kilka mitów na temat tych zaburzeń, a wprowadzenie do czołowego, skutecznego leczenia dla obu zaburzeń, zwany Terapia poznawczo behawioralna (lub "CBT" w skrócie).

Zrozumienie depresji i lęku

Pierwsze uporać się z depresją i lękiem jest podróżą nauki. W celu pełnego zrozumienia tych trudności musimy najpierw zrozumieć, w jaki sposób przetwarzać i sensu świata wokół nas, i jak nasz stan emocjonalny może odgrywać aktywną rolę w tym procesie. W pierwszym tygodniu zbadamy to bardziej szczegółowo i nie będzie możliwości, aby skonsolidować swoje nauki z wielu istotnych działań praktycznych.

Będziemy wtedy patrzeć na depresję i niepokój po kolei, i rozważy: jak zaburzenia te różnią się od "normalnych" stanów emocjonalnych, zaznacz związany objawów przedmiotowych i podmiotowych i zbadać niektóre z czynników, które mogą być odpowiedzialne za utrzymanie tych trudności przy użyciu poznawczo behawioralna struktura.

Ostatnie dwa tygodnie będą poświęcone ilustrujący jak CBT może być stosowany w leczeniu depresji i lęku. Każdego tygodnia będziesz miał możliwość zaangażowania się w działania, które pomogą Ci zastosować wiedzę zyskać na czasie. Nie będzie pobrać informacje i wywiady z ekspertami i pacjentów, aby pomóc Ci zrozumieć więcej o tych typowych zaburzeń i jeden ze sposobów, w których mogą być skutecznie leczone.

Ważne jest, aby podkreślić, że ten kurs nie jest przeznaczony do być samopomocy "przetwarzanie" dla każdego, kto doświadcza lęku lub depresji, ani też informacje w nim zostać wykorzystana do formalnego "zdiagnozować" samodzielnie lub objawów lęku ktoś wystawianie lub depresja. Jeśli obawiasz się o siebie lub kogoś innego, należy w pierwszej kolejności skonsultować się z podstawowej służby zdrowia. Jeśli czujesz się niskim lub samobójczych, lub po prostu potrzebują kogoś do rozmowy, można skontaktować Samarytanie - 24 godzinny serwis nasłuchuje na 08457 90 90 90 lub www.samaritans.org. Jeśli tego kursu z zewnątrz Brytanii i Irlandii, a następnie można skontaktować Befrienders Worldwide (www.befrienders.org), którzy oferują wsparcie emocjonalne na całym świecie.

Co można osiągnąć?

 • Opisać główne objawy depresji i określić, w jaki sposób zaburzenia depresyjne różni się od po prostu czuje się niskim lub w dół
 • Należy opisać, w jaki sposób rozpoznaje się zaburzenia depresyjne i zidentyfikować odpowiedniego narzędzia oceny
 • Opisać główne objawy najczęściej występujących zaburzeń lękowych i określić, jak zaburzenia lękowe różnią prostu uczucie martwi lub nerwowy
 • Opisać, jak zaburzenia lękowe są diagnozowane i zidentyfikować odpowiedniego narzędzia oceny
 • Najczęściej spotykane stereotypy otaczające lęku i depresji i oceniać ich na podstawie aktualnej wiedzy
 • Opisać sposób poznawczo behawioralna terapia może być dostarczone i identyfikacji rodzajów trudności, które może pomóc w
 • Podsumuj, jak to, co wiemy na temat postrzegania (sensu świata wokół nas) może nam pomóc zrozumieć podejście CBT lepiej
 • Zidentyfikować kluczowe komponenty Cognitive Behavioral podejścia do rozumienia stanów lękowych i depresji
 • Opisać, jak specyficzne rodzaje zachowań i wzorca myślowego mogła utrzymać trudności w lęku i depresji oraz określenie kluczowych technik CBT, które są wykorzystywane w celu rozwiązania ich w terapii

Kto jest kurs?

Oczywiście początkujących skierowany jest do każdego, kto ma interes w chorobę psychiczną w ogóle, a lęku i depresji w szczególności. Mogą to być:

 • tych, którzy przeżywają obecnie lub wcześniej doświadczył trudności emocjonalne,
 • Rodzina i przyjaciele tych, którzy mają trudności emocjonalne,
 • pierwotne (lub inne), pracownicy służby zdrowia, którzy mają pierwszoplanową rolę w wykrywaniu problemy ze zdrowiem psychicznym i oferując odpowiednie wsparcie i poradnictwo dla osób dotkniętych chorobą.

Różne

 • BEZPŁATNY kurs online
 • Czas trwania: 5 tygodni
 • 3 godziny pw
 • Dostępne certyfikaty
Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
FutureLearn
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Online
Start Date
Data rozpoczęcia
Otwarta rekrutacja
Duration
Czas trwania
5 tygodnie
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
Za darmo
Darmowy kurs on-line
Locations
Wielka Brytania - UK Online
Data rozpoczęcia : Otwarta rekrutacja
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Otwarta rekrutacja
Wielka Brytania - UK Online
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą