Dyplom fitoterapii

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

  • Bezpośrednie wydanie: od września 2018 r. Do czerwca 2019 r
  • Wersja online: od października 2018 r. Do lipca 2019 r
  • Czas trwania: 10 miesięcy

W Hiszpanii mamy dwa duże targi sektora naturalnych terapii, takie jak Expo EcoSalud i BioCultura; jak również Infarma w Madrycie i Barcelonie. Z roku na rok rośnie liczba wystawców jako wystawców ze względu na rosnące zainteresowanie młodych ludzi i rodzin zdrowszą dietą i zdrowszą opieką zdrowotną przy mniejszej ilości narkotyków. Dowodem tego jest rosnąca liczba firm z branży spożywczej, naturystycznej i farmaceutycznej, które oferują rynkowi produkty współistniejące z tą nową filozofią zdrowego i zdrowego życia, a jednocześnie hiszpańskie sieci telewizyjne nadają programy promujące życie zdrowy

W Hiszpanii widzimy, że coraz więcej aptek, lekarzy i innych pracowników służby zdrowia i parasititariów promuje stosowanie roślin leczniczych jako uzupełnienia lub, w niektórych przypadkach, substytutów konwencjonalnych leków na podstawie badań empirycznych, które wykazują w wielu przypadkach zmniejszenie skutków zabezpieczenie zdrowotne, które może powodować inne komplementarne problemy. Już teraz bardzo często można znaleźć w aptekach i centrach handlowych takie rośliny, jak kozłek lekarski, oset mleczny, mięta, kurkuma, mniszek lekarski itp. dzięki kapsułkom, naparom lub przyprawom można je stosować do codziennego użytku. Coraz częściej można znaleźć programy uniwersyteckie oferowane przez hiszpańskie uniwersytety, takie jak Uniwersytet w Barcelonie, między innymi.

Rośliny lecznicze stanowią rynek o ogromnym znaczeniu, ponieważ ich spożycie jest wysokie, a produkowana sprzedaż jest tak wysoka, że ​​wymagają rynku pracy specjalistów, którzy kierują swoje wysiłki ku większej wiedzy o roślinach leczniczych i, oczywiście, o informowaniu korzyści i ryzyko, które mogą wynikać z ich konsumpcji. Według danych z 2002 roku w Hiszpanii, Apteka stanowi około 40% sprzedaży produktów fitoterapeutycznych. Sprzedaż ta rośnie o 8 do 10% rok do roku, podczas gdy te odpowiadające zielarzom / dużym sklepom zmniejszają się lub pozostają stabilne, zgodnie z danymi o rozwoju IMS w Europie.

W pozostałej części Europy, gdzie rynek roślin leczniczych jest znacznie bardziej rozwinięty, wzrost sprzedaży szacuje się na około 3% rok do roku. Niemcy są krajem o największej liczbie sprzedaży produktów fitoterapeutycznych (33% całkowitej sprzedaży OTC), a najniższy odsetek (14%) odpowiada Belgii. (Źródło: Generalna Rada Oficjalnych Stowarzyszeń Farmaceutów).

Możesz ubiegać się o zatwierdzenie punktów dla swojego Mistrza w dziedzinie Naturopatii i Parafarmacji (60 ECTS) lub o stopień eksperta w zakresie dietoterapii naturopatycznej i ziołolecznictwa (30 ECTS) oraz o stopień specjalisty w dziedzinie fitoterapii (24). ECTS); o ile spełnione są warunki przyjęcia każdego tytułu.

Warunki przyjęcia

a) Studenci z wykształceniem wyższym (dyplom, licencjat lub stopień w dowolnej dziedzinie wiedzy): dostarczają uwierzytelnioną kserokopię tytułu lub, w przypadku jej braku, uwierzytelnioną lub oryginalną kserokopię uiszczenia opłat za wydanie dyplomu. W przypadku studentów pochodzących z kraju, który nie jest członkiem traktatu bolońskiego, muszą oni podać tytuł lub świadectwo ukończenia studiów wraz z apostille buka.

b) Studenci nieposiadający dyplomu uniwersyteckiego: profil kandydata zostanie oceniony przez komisję akademicką w celu podjęcia decyzji o przyjęciu studenta do programu.

adresowane do

Ten program akademicki jest skierowany do osób zainteresowanych włączeniem naturalnych terapii jako narzędzia pracy w konsultacji.

Skierowany do absolwentów wyższych uczelni w dziedzinie nauk o zdrowiu (medycyna, farmacja, fizjoterapia, pielęgniarstwo, psychologia, żywienie i dietetyka, między innymi); jak również inni absolwenci studiów wyższych, którzy chcą wprowadzić wiedzę o roślinach leczniczych jako uzupełnienie ich umiejętności, jak to może być w przypadku absolwentów nauk o sporcie.

Skierowany jest również do profesjonalistów z cykli szkoleniowych średniego i wyższego poziomu w zakresie dietetyki i żywienia oraz obszaru zdrowia. Skierowany również do osób, które nie mogą akredytować regulowanych, oficjalnych badań i które poprzez poprzedni wywiad z opiekunem studiów oceniają możliwość opracowania programu tak, aby ostatecznie uniwersytet otrzymał ostateczne rozwiązanie.

kariera

Praca w ośrodkach terapii naturalnej, poliklinika z pracownikami służby zdrowia, centra odnowy biologicznej, centra rehabilitacyjne, spa, siłownie, spa, tour operatorzy, takie jak statki wycieczkowe, hotele. W klinikach estetycznych, w rezydencjach lub ośrodkach dziennych dla osób starszych. Przemysł spożywczy. Firmy konsultingowo-konsultingowe w zakresie żywności, żywienia i dietetyki. Kolektywne stołówki, usługi gastronomiczne, hotele, świetlice, szkoły, rezydencje dla osób starszych. Siłownie i kliniki estetyczne oraz wizerunek osobisty. Ośrodki zapobiegania i leczenia zaburzeń odżywiania (jadłowstręt psychiczny, żarłoczność psychiatryczna, upijanie się ...). W parafarmakach, aptekach i placówkach dietetycznych, oprócz dużych powierzchni.

Cele i kompetencje

Wejdź do wspaniałego świata botaniki, aby poznać terapeutyczną przydatność roślin i odróżnić te o toksycznym charakterze, a także ich formę podania w ramach prawidłowego programu zdrowotnego, dostosowanego do każdej organicznej przeróbki i indywidualności osoby.

Przygotuj studenta z głęboką i szczegółową wiedzą na temat roślin leczniczych, w oparciu o najnowsze naukowe zatwierdzenia, jak również empiryczne zastosowanie terapeutyczne.

Zbadaj zastosowanie, stopień toksyczności oraz pozytywne i negatywne synergie między tymi samymi roślinami i innymi technikami, aby móc korzystnie wykorzystać lek roślinny do stymulowania, wspierania i regulowania jakości życia z holistycznego podejścia naturopatycznego.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

«Si te gusta el sector de la salud, asistir a personas para prevenir y tratar patologías, la investigación o cualquier actividad relacionada con las terapias naturales, debes formarte en una escuela q ... Czytaj więcej

«Si te gusta el sector de la salud, asistir a personas para prevenir y tratar patologías, la investigación o cualquier actividad relacionada con las terapias naturales, debes formarte en una escuela que te ofrezca una sólida formación para tu futuro profesional.» Pokaż mniej
Barcelona , Hiszpania online + 1 Więcej Mniej