Doktorat terapii zajęciowej

Informacje ogólne

Opis programu

W ramach tego programu studiów oferowanego przez College of Pharmacy & Health Sciences możesz uzyskać tytuł doktora terapii zajęciowej (OTD) w zaledwie trzy lata po spełnieniu wymagań wstępnych.

Terapeuci zajęciowi koncentrują się na zwiększaniu niezależności, uczestnictwa i zaangażowania w codzienne czynności życiowe jednostek, grup i populacji. Terapeuci zajęciowi umożliwiają osobom w każdym wieku pełne życie poprzez promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Terapeuci zajęciowi pomagają ludziom rozwijać się, regenerować, dostosowywać, ulepszać, uczyć i doskonalić umiejętności potrzebne do realizacji ich celów i marzeń.

Przewiduje się, że zatrudnienie terapeutów zajęciowych wzrośnie o 18 procent od 2018 do 2028 roku, znacznie szybciej niż średnia dla większości zawodów (Bureau of Labor Statistics, 2019). Terapia zajęciowa będzie nadal ważną częścią leczenia osób z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami. Terapeuci zajęciowi pracują z ludźmi w każdym wieku, którzy borykają się z wyzwaniami życiowymi spowodowanymi chorobami, chorobami, urazami, stresem psychologicznym, urazami i innymi trudnościami. Promują zdrowie i dobre samopoczucie różnych populacji.

Co wyróżnia program OTD Drake'a?

Praktyczne doświadczenia

Rozpoczniesz pracę z klientami w pierwszym roku, co pozwoli Ci poszerzyć swoją bazę wiedzy poprzez praktyczne zaangażowanie.

Zajęcia całoroczne

Rozpoczynając od studiów doktoranckich, ukończysz swój dyplom w ciągu trzech lat ze względu na całoroczną ofertę programu.

Spersonalizowane doświadczenie

Otrzymasz indywidualną opiekę ze strony wykładowców i personelu, aby zbudować mentorów na całe życie i połączeń w zawodzie terapii zajęciowej.

Połączenia w Kapitolu

Jako jedyny program terapii zajęciowej w Des Moines będziesz miał wiele możliwości zdobycia unikalnych praktycznych doświadczeń i dostępu do działań legislacyjnych związanych z opieką zdrowotną i terapią zajęciową. Drake znajduje się w stolicy stanu Iowa, co pozwala ci angażować się w działania rzecznicze i zostać aktywnym członkiem Iowa Occupational Therapy Association.

Profesjonalne przygotowanie

Drake współpracuje z licznymi klinikami, szpitalami, ośrodkami specjalnej opieki i prywatnymi gabinetami w Des Moines. Rozległa lokalna i krajowa sieć praktyków Drake'a oferuje szanse na obserwację, mentoring i doświadczenie zawodowe. Ponadto Wyższa Szkoła Farmacji i Nauk o Zdrowiu ma oddany personel ds. Rozwoju kariery, który będzie z Tobą współpracował, aby osiągnąć Twoje cele zawodowe.

AKREDYTOWANY PROGRAM TERAPII ZAWODOWEJ NA POZIOMIE LEKARZA

Program studiów doktoranckich z zakresu terapii zajęciowej na poziomie podstawowym jest akredytowany przez Radę Akredytacyjną Edukacji Terapii Zajęciowej (ACOTE) Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej (AOTA), z siedzibą pod adresem 6116 Executive Boulevard, Suite 200, North Bethesda, MD 20852-4929. Numer telefonu ACOTE c / o AOTA to (301) 652-AOTA, a jej adres internetowy to www.acoteonline.org. Absolwenci programu będą uprawnieni do przystąpienia do krajowego egzaminu certyfikacyjnego dla terapeuty zajęciowego, prowadzonego przez Krajową Radę Certyfikacji Terapii Zajęciowej (NBCOT). Po pomyślnym zdaniu tego egzaminu, osoba będzie zarejestrowana jako Terapeuta Zajęciowy (OTR). Ponadto wszystkie stany wymagają licencji w celu wykonywania zawodu; jednakże licencje stanowe są zwykle oparte na wynikach egzaminu certyfikacyjnego NBCOT. Należy pamiętać, że wyrok za przestępstwo może wpłynąć na zdolność absolwenta do przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego NBCOT lub uzyskania licencji państwowej. Studenci muszą wypełnić zadania terenowe na poziomie II i wymagania dotyczące doświadczenia w ciągu 24 miesięcy od zakończenia części dydaktycznej programu.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Vision and Mission The Vision for the College: A diverse community of learners leading the way to a healthy world. College Mission Statement: Preparing today's learners to be tomorrow's health care le ... Czytaj więcej

Vision and Mission The Vision for the College: A diverse community of learners leading the way to a healthy world. College Mission Statement: Preparing today's learners to be tomorrow's health care leaders. Pokaż mniej