Doctor of Medicine (MD)

Informacje ogólne

Opis programu

Absolwent Szkoły Medycznej Perdana University (alt = "PUGSOM") oferuje pierwszy i jedyny program studiów podyplomowych w Malezji, który jest programem w stylu amerykańskim i przygotowuje studenta do odbycia amerykańskiego egzaminu licencjonowania medycznego (USLME).

Warunkiem wstępnym jest uzyskanie stopnia licencjata w dowolnej dziedzinie nauk, takich jak: Nauki Biomedyczne, Biochemia, Biotechnologia, Immunologia, Genetyka, Immunogenetyka, Odżywianie lub Apteka z minimalną CGPA 3,5.

Program MD pod adresem alt = "PUGSOM został opracowany w celu spełnienia zarówno malezyjskich potrzeb, jak i międzynarodowych oczekiwań.W celu osiągnięcia efektów uczenia się programu wykorzystuje się różne metody nauczania-uczenia się, w tym wykłady, samouczki, dyskusje w małych grupach, uczenie się w zespole projekty badawcze, sesje kliniczne ze standardowymi / symulowanymi pacjentami, sesje kliniczne z rzeczywistymi pacjentami w szpitalach.

Nauczanie-uczenie się w pierwszych dwóch latach czteroletniego programu MD jest skierowane do studentów posiadających silne podstawy w podstawowych naukach medycznych, przy jednoczesnym zapewnieniu wczesnej ekspozycji klinicznej. Ostatnie dwa lata są realizowane przez szereg klinicznych zadań w różnych dziedzinach medycyny i chirurgii. Kursy interseksualne prowadzone są przez cztery lata szkoły medycznej.

Nasze zajęcia wykorzystują internetową platformę Moodle, która zapewnia uczniowi nasz wyjątkowy program nauczania i bezpośredni dostęp do naszego cenionego panelu wykładowców, dostarczając liczne pytania egzaminacyjne i quizowe, a także oferując każdemu uczniowi wyjątkowo dopasowany plan krok po kroku i ekskluzywny strategie testowania ich sukcesu.

Wyjątkowe połączenie naszej wyjątkowej zawartości, a także swoboda studentów, elastyczność, pełny dostęp i wsparcie ze strony naszego panelu ekspertów to coś, co odróżnia program alt = "PUGSOM MD od innych, co daje naszym uczniom ogromną przewagę na drodze do sukcesu na egzaminie i podczas meczu, jeśli chcą być dopasowani do rezydencji, nasze osiągnięcia odnoszą się nie tylko do liczby sukcesów studenckich, które zgromadziliśmy w ciągu ostatnich trzech lat, ale także do wskaźnik sukcesu studentów powyżej 95% w pierwszej kohorcie absolwenta i ponad 80% wskaźnika sukcesu w drugiej kohorcie absolwenta, dla USMLE, zarówno dla Krok 1 i Krok 2 CK i Krok 2 CS. Nasza trzecia kohorta ukończyła szkołę w 2017 roku.

Bierzemy każdego ucznia i oceniamy go dokładnie od pierwszego tygodnia ich programu lekarskiego, upewniając się, że ich obszary zainteresowania są natychmiast rozwiązywane, co pozwala nam kierować naszymi uczniami, zarówno jako całość, jak i indywidualnie. Nasz program obejmuje wszystkie aspekty "testowalnego" materiału opracowanego przez organizację USMLE i uczy uczniów, co powinni wiedzieć, aby opanować dokładne umiejętności i strategie wymagane do zdania egzaminu. Poprzez celowe utrzymywanie małych rozmiarów klas, zapewniamy każdemu uczniowi pełne zanurzenie w różnych scenariuszach klinicznych, które przedstawiamy dla maksymalnego budowania umiejętności i sukcesu na rzeczywistym egzaminie z etapu 2 CS.

Struktura programu nauczania

Program MD na alt = "PUGSOM został opracowany w celu zaspokojenia malezyjskich potrzeb i oczekiwań międzynarodowych Studenci będą akademicko przygotowani do zasiadania w United States Medical Licensing Examination (USLME).

Do osiągnięcia efektów uczenia się programu wykorzystywane są różne metody nauczania i uczenia się. Metody nauczania obejmują wykłady, samouczki, dyskusje w małych grupach, uczenie się w zespole, projekty badawcze, sesje kliniczne ze standardowymi / symulowanymi pacjentami, sesje kliniczne z rzeczywistymi pacjentami w klinice oraz w warunkach szpitalnych.

Nauczanie-uczenie się w pierwszych dwóch latach czteroletniego programu GEM na poziomie alt = "PUGSOM jest skierowany do studentów posiadających silną pozycję w naukach biomedycznych i medycznych, a jednocześnie zapewnia im wczesną ekspozycję kliniczną od pierwszego semestru w pierwszym roku szkoły medycznej.

W ostatnich dwóch latach w szkole medycznej nauczanie odbywa się poprzez szereg klinicznych zadań w różnych dziedzinach medycyny i chirurgii. Kursy interseksualne prowadzone są przez cztery lata szkoły medycznej.

Pod koniec programu MD uczniowie będą mogli ćwiczyć medycynę w sposób kompetentny i sprawny.

Pathway kariery

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Perdana University, an initiative between Academic Medical Centre Sdn Bhd and the Public-Private Partnership Unit in the Prime Minister’s Department, was officially launched in 2011. The current Prime ... Czytaj więcej

Perdana University, an initiative between Academic Medical Centre Sdn Bhd and the Public-Private Partnership Unit in the Prime Minister’s Department, was officially launched in 2011. The current Prime Minister of Malaysia, Tun Dr Mahathir Mohamad was the Founding Chancellor of the University. This strong partnership with the Malaysian government means that we are committed to delivering programmes of exceptional quality. Pokaż mniej