Bachelor of Paramedicine

Informacje ogólne

Opis programu

Podejmij działanie i rozpocznij karierę medyczną

Bachelor of Paramedicine USQ zapewni ci specyficzne umiejętności, które są wyjątkowe dla bycia ratownikiem, a będziesz szkolony w zakresie oceny, analizy, podejmowania decyzji i pracy w trudnych sytuacjach.

Od pierwszego roku i przez cały okres studiów będziesz wypełniać praktyki kliniczne z usługą pogotowia ratunkowego Queensland oraz w innych placówkach opieki zdrowotnej - w celu zdobycia praktycznego doświadczenia.

Jako ratownik medyczny będziesz miał szansę poprawić swoje umiejętności w naszych symulowanych laboratoriach ambulansu i szkolenia w nagłych wypadkach.

Nasz Bachelor of Paramedicine został zaprojektowany przez wiodącą kadrę medyczną i ratowników medycznych, którzy rozumieją rzeczywisty stan przedszpitalnej pomocy doraźnej.

Profesjonalna akredytacja

Nie ma obowiązkowej profesjonalnej akredytacji w zakresie nagród w dziedzinie ratownictwa medycznego.

USQ uzyskał tymczasową akredytację od Council of Ambulance Authorities (CAA). Wniosek o pełną akredytację zostanie złożony w 2019 r., Gdy USQ ma kohortę absolwentów (zgodnie z kryteriami CAA).

Po ukończeniu studiów studenci mogą ubiegać się o członkostwo w Paramedics Australasia.

Wyniki kariery

Stopień ochrony medycznej umożliwia absolwentom zatrudnienie w wielu dziedzinach, takich jak: pogotowie ratunkowe, intensywna opieka medyczna, zarządzanie kryzysowe i awaryjne, ratownictwo lotnicze lub edukacja społeczna. Absolwenci Bachelor of Paramedicine będą mogli ubiegać się o stanowiska sanitarne w ambulansie na poziomie podstawowym z Australasianem pogotowia ratunkowego.

Struktura programu

Uwaga: Bachelor of Paramedicine składa się z 24 kursów obowiązkowych (24 jednostki) przebadanych w ciągu trzech lat. Studenci są zobowiązani do ukończenia w sumie 676 godzin praktycznych praktyk, które składają się z czterech praktycznych praktyk, które muszą zostać pomyślnie zakończone.

Doświadczenie kliniczne

Oprócz kursów wymienionych poniżej, należy również dokończyć doświadczenie kliniczne, w którym podejmowane są interaktywne ćwiczenia praktyczne, takie jak eksperymenty i wykorzystanie specjalistycznego sprzętu.

Wszyscy studenci muszą być w stanie spełnić fizyczne i inne zawodowe wymagania praktyki klinicznej / zawodowej w ramach tego programu.

Kursy do studiowania

  • Kursy podstawowe (w tym 676 godzin praktycznych praktyk) - 24 jednostki

Ile to będzie kosztować?

Szacunkowe roczne koszty za pierwszy rok studiów (8 jednostek) w tym programie to:

Tryb badania / koszt

  • Obsługa wspólnoty: 9352 AUD
  • Krajowa pełna opłata: 20000 AUD

Pożyczka, która pomoże ci uiścić opłaty

Może nie być konieczne uiszczenie opłat za kurs (z góry). HECS-HELP i FEE-HELP pozwala odroczyć twoje honoraria, dopóki twój dochód nie osiągnie określonego poziomu.

Możesz również kwalifikować się do otrzymania wsparcia finansowego z Centrelink.

Stypendia i pomoc finansowa

Możesz ubiegać się o stypendia, aby pomóc w pokryciu kosztów studiów.

Wymagania wstępne

  • Temat wstępny: angielski (4, SA) lub równoważny
  • Zalecane badania: jedna z biologii, chemii lub fizyki lub odpowiednik.

Wszyscy studenci będą zobowiązani do zakupu munduru, posiadają aktualną ważną Niebieską Kartę, aktualne starsze świadectwo pierwszej pomocy i dostarczą dowodu odporności na WZW typu B.

Praktyki kliniczne są obowiązkowe w ramach Bachelor of Paramedicine, a staże z Queensland Ambulance Service (QAS) będą wymagane do:

  • Badanie medyczne QAS (Fit Slip)
  • Szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
  • Raport rozliczeniowy historii kryminalnej
  • Indukcja kliniczna u studentów uniwersytetu.

Wymagania języka angielskiego

Musisz spełniać odpowiednie wymagania w języku angielskim. Ten program wymaga minimum IELTS 6.5 lub odpowiednika.

Jeśli nie spełniasz wymagań w zakresie języka angielskiego, możesz ubiegać się o przyjęcie do programu nauczania języka angielskiego zatwierdzonego przez Uniwersytet.

Pathways wstępu

Dostępnych jest również wiele innych Pathways jeśli nie byłeś w stanie uczyć się wcześniej lub nie spełniasz wymagań dotyczących wejścia w program zainteresowania.

* Dalsze informacje o przyjęciu

Dostosowana ranga selekcji jest wynikiem łączenia dodatkowych rang w ramach specjalnych programów wejścia do przyjęcia.

Specjalne programy przyjęć na rekrutację mogą pomóc ci w znalezieniu się w wybranym przez Ciebie programie, zwiększając swoją Rangę Selekcji, poprzez przydzielanie dodatkowych rang w pewnych okolicznościach.

Jak złożyć wniosek

Terminy zamknięcia

Zastosowanie bezpośrednio do USQ:

  • Wnioski o semestr 1, 2019 zostaną zamknięte w poniedziałek, 11 lutego 2019 r.

Zaliczenie za wcześniejsze studia lub doświadczenie zawodowe

Możesz być uprawniony do uzyskania kredytu, jeśli wcześniej studiowałeś lub masz odpowiednie doświadczenie zawodowe. Pomoże to zmniejszyć liczbę kursów, które należy studiować, aby ukończyć program.

Ostatnia aktualizacja Sie 2018

Informacje o uczelni

Are you thinking about studying in Australia? The University of Southern Queensland (USQ) prides itself on providing the best support possible to help you reach your study and career goals. USQ studen ... Czytaj więcej

Are you thinking about studying in Australia? The University of Southern Queensland (USQ) prides itself on providing the best support possible to help you reach your study and career goals. USQ students enjoy small class-sizes, collaborative learning spaces, and a suite of support services to enhance your study experience. With students from more than 80 countries and internationally accredited degrees and programs, you can choose to study on campus, external or online. Pokaż mniej
Toowoomba , Springfield , Brisbane , Australia Online + 3 Więcej Mniej