Bachelor of Health Sciences

Informacje ogólne

Opis programu

Podsumowanie programu

Carleton's Bachelor of Health Sciences (BHSc) to szeroko zakrojony program ukierunkowany na karierę, który zapewni umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w szybko zmieniających się światach medycyny, badaniach biomedycznych i badaniach w dziedzinie opieki zdrowotnej. Zyskasz solidne podstawy w wiedzy naukowej i metodach związanych z badaniem zdrowia ludzkiego, a także zdolność do angażowania się w szersze multidyscyplinarne, wielosektorowe i wielokulturowe podejście do znajdowania rozwiązań dla niektórych z najważniejszych problemów zdrowotnych naszej czas.

Zaleta Carleton

Program BHSc odzwierciedla mocne strony Carletona w takich dziedzinach, jak nauka, globalne i międzynarodowe studia, dziennikarstwo i praktyki oparte na dowodach i polityka, a także architektura i środowisko zbudowane. Ten nacisk na interdyscyplinarność zapewni ci szeroki zakres wiedzy i doświadczenia, których szukają szkoły medyczne i pracodawcy.

Zaleta kapitałowa

Lokalizacja Carleton w stolicy kraju umożliwiła uniwersytetowi tworzenie partnerstw w dziedzinie zdrowia zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym. Istnieje wiele organizacji, agencji, instytutów badawczych i szpitali w regionie, które razem stanowią bazę wiedzy unikalną dla Ottawy.

Program

Program BHSc oferuje interdyscyplinarne podstawy w naukach o zdrowiu, które mogą przygotować Cię do studiów podyplomowych w zakresie badań biomedycznych i dziedzin zawodowych, takich jak medycyna, stomatologia czy medycyna weterynaryjna, a także do kariery w dziedzinach związanych ze zdrowiem, takich jak zdrowie publiczne, globalne i środowiskowe prawo zdrowotne i polityka, a także usługi zdrowotne i społeczna opieka zdrowotna.

Program BHSc oferuje pięć stężeń, które można łączyć w unikalny i pouczający sposób:

  • nauki biomedyczne
  • Globalne zdrowie
  • Środowisko i zdrowie
  • Zdrowie przez całe życie
  • Niepełnosprawność i choroba przewlekła

Praktyczne podejście

Wszystkie koncentracje w programie BHSc zapewniają praktyczne podejście obejmujące laboratoria, warsztaty i seminaria, rozpoczynające się w pierwszym roku. Studenci mogą skorzystać z programów oferowanych w Carleton, które obejmują letnie staże badawcze, program wolontariatu międzyszkolnego i międzynarodowe alternatywne możliwości przerw. Czwarty rok programu zapewnia doświadczenie z różnych opcji i praktycznych doświadczeń do wyboru (w oczekiwaniu na spełnienie wymagań akademickich), które mogą podnieść twoje osobiste i zawodowe cele.

Opcja podwójnej koncentracji

Dla tych, którzy chcieliby połączyć dwa obszary studiów, można przyjąć podwójną koncentrację. Na przykład Nauk Biomedycznych można łączyć z Global Health, jeśli chcesz zająć się nowymi i pojawiającymi się chorobami. Podobnie, możesz chcieć połączyć koncentracje w zdrowiu przez cały okres życia oraz w niepełnosprawności i chorobie przewlekłej, aby skupić się na kwestiach związanych ze starzeniem się w dobrym zdrowiu. Podjęcie podwójnej koncentracji może zwiększyć wartość twojego wykształcenia, gdy wchodzisz na rynek pracy lub gdy starasz się o przyjęcie na studia zawodowe lub studia podyplomowe.

Przyszłe możliwości

Miejsce pracy

Istnieje duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników w sektorze opieki zdrowotnej w Kanadzie. Stężenia w programie BHSc mają na celu przygotowanie cię do różnorodnych zajęć zdrowotnych, ale również zapewniają doskonałe przygotowanie do szkoły medycznej i innych szkoleń zawodowych.

Profesjonalne programy

Wiele profesjonalnych programów, takich jak nauczanie, medycyna i dziennikarstwo, jest zainteresowanych przyciągnięciem dobrze zaokrąglonych kandydatów z różnych środowisk. Bachelor of Health Sciences zapewnia solidne podstawy dla takich programów.

Odkryj naukę o zdrowiu na Uniwersytecie Carleton

Ostatnia aktualizacja Lut 2019

Informacje o uczelni

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada ... Czytaj więcej

Carleton University is a community of talented, committed and enthusiastic faculty and staff, dedicated to excellence and to supporting the education and research that distinguishes Carleton as Canada’s Capital University. We know that it is our people that are key to Carleton’s success. Pokaż mniej