Podsumowanie programu

Carleton's Bachelor of Health Sciences (BHSc) to szeroko zakrojony program ukierunkowany na karierę, który zapewni umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w szybko zmieniających się światach medycyny, badaniach biomedycznych i badaniach w dziedzinie opieki zdrowotnej. Zyskasz solidne podstawy w wiedzy naukowej i metodach związanych z badaniem zdrowia ludzkiego, a także zdolność do angażowania się w szersze multidyscyplinarne, wielosektorowe i wielokulturowe podejście do znajdowania rozwiązań dla niektórych z najważniejszych problemów zdrowotnych naszej czas.

Zaleta Carleton

Program BHSc odzwierciedla mocne strony Carletona w takich dziedzinach, jak nauka, globalne i międzynarodowe studia, dziennikarstwo i praktyki oparte na dowodach i polityka, a także architektura i środowisko zbudowane. Ten nacisk na interdyscyplinarność zapewni ci szeroki zakres wiedzy i doświadczenia, których szukają szkoły medyczne i pracodawcy.

Zaleta kapitałowa

Lokalizacja Carleton w stolicy kraju umożliwiła uniwersytetowi tworzenie partnerstw w dziedzinie zdrowia zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym. Istnieje wiele organizacji, agencji, instytutów badawczych i szpitali w regionie, które razem stanowią bazę wiedzy unikalną dla Ottawy.

Program

Program BHSc oferuje interdyscyplinarne podstawy w naukach o zdrowiu, które mogą przygotować Cię do studiów podyplomowych w zakresie badań biomedycznych i dziedzin zawodowych, takich jak medycyna, stomatologia czy medycyna weterynaryjna, a także do kariery w dziedzinach związanych ze zdrowiem, takich jak zdrowie publiczne, globalne i środowiskowe prawo zdrowotne i polityka, a także usługi zdrowotne i społeczna opieka zdrowotna.

Program BHSc oferuje pięć stężeń, które można łączyć w unikalny i pouczający sposób:

  • nauki biomedyczne
  • Globalne zdrowie
  • Środowisko i zdrowie
  • Zdrowie przez całe życie
  • Niepełnosprawność i choroba przewlekła

Praktyczne podejście

Wszystkie koncentracje w programie BHSc zapewniają praktyczne podejście obejmujące laboratoria, warsztaty i seminaria, rozpoczynające się w pierwszym roku. Studenci mogą skorzystać z programów oferowanych w Carleton, które obejmują letnie staże badawcze, program wolontariatu międzyszkolnego i międzynarodowe alternatywne możliwości przerw. Czwarty rok programu zapewnia doświadczenie z różnych opcji i praktycznych doświadczeń do wyboru (w oczekiwaniu na spełnienie wymagań akademickich), które mogą podnieść twoje osobiste i zawodowe cele.

Opcja podwójnej koncentracji

Dla tych, którzy chcieliby połączyć dwa obszary studiów, można przyjąć podwójną koncentrację. Na przykład Nauk Biomedycznych można łączyć z Global Health, jeśli chcesz zająć się nowymi i pojawiającymi się chorobami. Podobnie, możesz chcieć połączyć koncentracje w zdrowiu przez cały okres życia oraz w niepełnosprawności i chorobie przewlekłej, aby skupić się na kwestiach związanych ze starzeniem się w dobrym zdrowiu. Podjęcie podwójnej koncentracji może zwiększyć wartość twojego wykształcenia, gdy wchodzisz na rynek pracy lub gdy starasz się o przyjęcie na studia zawodowe lub studia podyplomowe.

Przyszłe możliwości

Miejsce pracy

Istnieje duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników w sektorze opieki zdrowotnej w Kanadzie. Stężenia w programie BHSc mają na celu przygotowanie cię do różnorodnych zajęć zdrowotnych, ale również zapewniają doskonałe przygotowanie do szkoły medycznej i innych szkoleń zawodowych.

Profesjonalne programy

Wiele profesjonalnych programów, takich jak nauczanie, medycyna i dziennikarstwo, jest zainteresowanych przyciągnięciem dobrze zaokrąglonych kandydatów z różnych środowisk. Bachelor of Health Sciences zapewnia solidne podstawy dla takich programów.

Odkryj naukę o zdrowiu na Uniwersytecie Carleton

Program prowadzony przez:
  • Język angielski
Ostatnia aktualizacja Luty 9, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
4 lat
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Data końcowa
Kwi 30, 2023
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Kwi 30, 2023