Bachelor in Medicine, profil Global Health

Informacje ogólne

Opis programu

Dlaczego pochodzenie etniczne jest ważne w badaniu cukrzycy? Jakie jest obecnie ryzyko gruźlicy? Co oznacza „prawo do zdrowia”? Jaki jest wpływ ubóstwa na zdrowie?

Jak radzisz sobie z różnorodnością kulturową pacjentów i współpracowników, kiedy jesteś lekarzem ogólnym w Amsterdamie (160 różnych narodowości)? Jak dostosowujesz programy leczenia i profilaktyki do konkretnych grup docelowych? Jak globalne epidemie wpływają na twoją pracę?

W społeczności edukacyjnej Global Health skupiamy się na głównych czynnikach wpływających na zdrowie osób i populacji na całym świecie. Ich potrzeb nie można rozwiązać za pomocą samej Medycyny. Dlatego program zawiera także wprowadzenie do finansów, prawa, nauk społecznych, nauk o środowisku, geopolityki oraz prac Organizacji Narodów Zjednoczonych i innych.

Grupa studentów będzie obejmować wiele narodowości. Językiem tej społeczności jest angielski. Będziesz musiał udowodnić swoją biegłość w języku niderlandzkim podczas fazy licencjackiej i być może będziesz musiał nauczyć się niderlandzkiego przed przystąpieniem do programu Master in Medicine. Większość zmian klinicznych w fazie mistrzowskiej ma miejsce w Holandii. Jednak staże badawcze i niektóre zmiany kliniczne można przeprowadzać poza Holandią.

Przygotowujemy naszych studentów medycyny do pracy jako specjaliści medyczni, badacze lub decydenci ds. Zdrowia w dowolnym miejscu na świecie.

Program

1 rok

Zadania są powiązane z tematami programu podstawowego i umieszczają wiedzę kliniczną w kontekście globalnym. Zadania w LC Global Health obejmują seminarium otwierające wprowadzające w temat, dwie sesje w małych grupach z doświadczonym facylitatorem i seminarium zamykające, w którym wyniki pracy w grupach są omawiane i dalej opracowywane przez specjalistów w tej dziedzinie. We wszystkich zadaniach studenci nabywają kompetencje, które są istotne dla późniejszego wykonywania zawodu lekarza, gdziekolwiek na świecie.

Przykładowe zadanie Anemia: Uczniowie dowiadują się o anemii (braku czerwonych krwinek) w podstawowym programie i badają przyczyny niedokrwistości, a także globalną epidemiologię. Badane są przyczyny pochodzenia genetycznego, zakażenia, odżywiania itp. W pracowniach komputerowych uczniowie pracują z modelami, aby eksperymentować ze statystykami i epidemiologią (które stanowią podstawę medycyny opartej na dowodach). Studenci uczą się, jak znaleźć i interpretować literaturę medyczną. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie są w stanie opisać w krótkim artykule, jak poważne są problemy z niedokrwistością w poszczególnych krajach oraz jakie programy zdrowotne można podjąć, aby zmniejszyć problem.

Przykładowe zadanie HIV / AIDS: Studenci analizują serię blogów według osób żyjących z HIV / AIDS. To daje im wgląd w to, w jaki sposób ludzie zachorowali na HIV i jakie wyzwania medyczne, psychiczne i społeczne napotkali, żyjąc z chorobą. Podczas seminariów eksperci od HIV z ogólnoświatowym doświadczeniem dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie opieki nad pacjentami i omawiają wyzwania związane z przestrzeganiem terapii, skutkami ubocznymi leczenia, ciążą lub relacjami osobistymi. Na podstawie nabytych umiejętności komunikacyjnych uczniowie tworzą wiadomość wideo dla osoby żyjącej z HIV / AIDS, która jest prezentowana specjalistom ds. HIV i komunikacji.

Program

Podczas studiów licencjackich studenci najpierw zapoznają się z podstawowymi dyscyplinami medycznymi, takimi jak anatomia; Biochemia; Fizjologia i neurologia. W drugim i trzecim roku koncentruje się na grupach powiązanych chorób lub stanów.

Studiować za granicą

  • Studia za granicą są opcjonalne
  • Przez średnio 10 tygodni

Wymagania wstępne

Warunki przyjęć

Specyficzne wymagania Więcej informacji
wcześniejsza edukacja Aby zagraniczni studenci kwalifikowali się do programu, musisz mieć niezbędne kwalifikacje do przyjęcia na studia licencjackie w dziedzinie medycyny we własnym kraju; wykształcenie średnie musi być porównywalne z holenderskim dyplomem VWO i obejmować kwalifikacje z biologii, chemii, fizyki, matematyki w języku angielskim.
inne wymagania wstępne Uwaga: Studielink zna tylko geneskunde (= holenderski dla medycyny). Wybierz Geneeskunde w Studielink jako stopień, o który chcesz się ubiegać. Zapytamy Cię na późniejszym stadionie, w której społeczności uczącej się chcesz uczestniczyć.

Wymagania językowe

Egzamin Minimalny wynik
Ogólny zespół IELTS 6.5
TOEFL w formie papierowej 580
Komputerowy TOEFL 237
TOEFL przez Internet 80

Numerus Fixus

Ten program ma numerus fixus z maksymalnie 120 uczestnikami rocznie.

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Rozpocznij kurs
Holenderscy studenci 15 stycznia 2020 r 01 września 2020 r
Studenci z UE / EOG 15 stycznia 2020 r 01 września 2020 r
studenci spoza UE / EOG 15 stycznia 2020 r 01 września 2020 r

Czesne

Narodowość Rok Opłata Formularz programu
UE / EOG 2019-2020 2083 EUR pełny etat
spoza UE / EOG 2019-2020 32000 EUR pełny etat
UE / EOG 2020-2021 2143 € pełny etat

Rząd holenderski zamierza zmniejszyć o połowę ustawowe opłaty za naukę dla określonych grup studentów pierwszego roku studiów licencjackich od roku akademickiego 2018/19.

Perspektywy pracy

Po otrzymaniu tytułu magistra możesz kontynuować karierę w globalnym zdrowiu lub innej dziedzinie medycyny. Możesz pracować w szpitalu, aby zostać specjalistą medycznym lub znaleźć pracę jako badacz, nauczyciel lub doradca polityczny.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Czytaj więcej

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Pokaż mniej
Groningen , Leeuwarden + 1 Więcej Mniej