Licencjat W Biomedycynie

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Czy jesteś zainteresowany funkcjami ludzkiego ciała i chcesz przyczynić się do zmniejszenia chorób i cierpienia? Czy chciałbyś znaleźć lekarstwo na choroby takie jak rak i cukrzyca? Czy chciałbyś mieć wykształcenie łączące medycynę i naukę z praktycznymi umiejętnościami i aplikacjami?

Zatem biomedycyna jest dla Ciebie . Będziesz prowadzony przez aktywnych naukowców, z których niektórzy wiodą świat w swoich dziedzinach. Od samego początku będziesz częścią środowiska badawczego i będziesz uczestniczyć w najnowszych technikach i wynikach badań.

Aktualne problemy dla naukowców biomedycznych:

  • Jak nanocząstki mogą być stosowane w lekach przeciwnowotworowych?
  • Odporność na antybiotyki, co powinniśmy zrobić, gdy nasze leki już nie działają?
  • Czy możemy stworzyć własne zapasowe narządy przy użyciu technologii komórek macierzystych?
  • Jak genetyka, środowisko, żywność i styl życia wpływają na zdrowie naszych i naszych dzieci?

Po treningu

Program biomedycyny daje możliwość poruszania się w wielu dziedzinach po uzyskaniu stopnia licencjata. Staniesz się ekspertem w rozwiązywaniu problemów biomedycznych i działasz jako ważny łącznik między nową wiedzą biologiczną a praktycznym zastosowaniem medycznym .

Zdecydowana większość absolwentów wybiera studia magisterskie. Po uzyskaniu stopnia magistra naukowcy biomedycy mogą pracować na przykład z:

  • Badania w środowisku akademickim lub nauk przyrodniczych
  • Wsparcie ekspertów dla władz i firm
  • Opracowywanie leków i próby kliniczne
  • Bio-przedsiębiorczość i analiza rynku
  • Artykuły medyczne i dziennikarstwo naukowe

Więcej informacji można znaleźć na https://moodle.med.lu.se/course/index.php?categoryid=254

Dlaczego Lund University ?

Lund University został założony w 1666 roku i jest jednym z najstarszych, najszerszych i najlepszych uniwersytetów w Europie Północnej. Uniwersytet należy do 100 najlepszych uniwersytetów na świecie w rankingu QS World University Rankings 2020 i jest numerem 1 wśród studentów zagranicznych przyjeżdżających do Szwecji - jednego z najbardziej innowacyjnych, zrównoważonych i demokratycznych krajów na świecie.

Jeśli chcesz zacząć budować swoją międzynarodową sieć w globalnej klasie, Lund University jest świetnym rozwiązaniem. Poznaj inny sposób uczenia się w kraju uznawanym za jeden z najlepszych na świecie w zapewnianiu wyższego wykształcenia. Praca grupowa i nieformalne relacje nauczyciel-uczeń ułatwiają dogłębne uczenie się.

Uniwersytet znajduje się w Lund, uroczym i zwartym mieście uniwersyteckim w południowej Szwecji, zaledwie 35 minut drogi od lotniska w Kopenhadze. Miasto słynie z tętniącego życia studenckiego, a także jest siedzibą wielu światowych ośrodków badawczych i międzynarodowych firm.

Dowiedz się więcej o Lund University w Lund University pod adresem www.lunduniversity.lu.se

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Czytaj więcej

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Pokaż mniej
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Więcej Mniej
Odwiedź witrynę uczelni