Edukacja pielęgniarska licencjacka

Informacje ogólne

Opis programu

Ukończyłeś już szkolenie w zakresie opieki zdrowotnej i (dziecięcej), pielęgniarstwa geriatrycznego lub położnictwa i chciałbyś towarzyszyć innym jako nauczycielowi specjalisty w zawodach pielęgniarskich i kwalifikować się do pracy w pielęgniarstwie? W programie studiów licencjackich w dziedzinie pielęgniarstwa przygotowujemy się właśnie do tego.

Skupiono się na pytaniu: Jak motywować językowo, kulturowo, intelektualnie i heterogenicznie grupy uczniów do zawodu wymagającego fizycznie, psychicznie i społecznie w dłuższej perspektywie? Między innymi pokazujemy, jakie metody pedagogiczno-dydaktyczne możesz zastosować, aby wprowadzić uczniów w samodzielne uczenie się, jak włączyć obecne wyniki badań do swojego nauczania oraz jak działa przejście z teorii do praktyki, biorąc pod uwagę wyzwania społeczne.

Na kursie korespondencyjnym zdobywasz ważną wiedzę z zakresu nauk społecznych, psychologii, filozofii i nauk o zdrowiu, a także radzisz sobie z politycznymi i prawnymi warunkami ramowymi, a także przedmiotem digitalizacji w pielęgniarstwie.

okres badania
  • Standardowy okres studiów: 36 miesięcy
  • Możliwe różne modele czasowe
  • Rozpoczęcie nauki jest możliwe w dowolnym momencie
wstęp
Dowód kwalifikacji wstępu na uniwersytet
(Techniczne) Abitur lub związane z danym przedmiotem kwalifikacje i szkolenie uniwersyteckie w dziedzinie pielęgniarstwa
Bez Abitur:
Ukończone kwalifikowane szkolenie zawodowe w zakresie pielęgniarstwa oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe

O przyjęcie przyjmują następujące ukończone kursy szkolenia zawodowego z zakresu pielęgniarstwa:

  • Pracownik służby zdrowia i pielęgniarka
  • Opieka zdrowotna i pielęgniarki dziecięce
  • Położna / pielęgniarka położnicza
  • Pielęgniarka geriatryczna
  • lub równoważne szkolenie zawodowe ukończone w innym kraju
akredytacja
Uszczelka AR, ZFU (numer homologacji: 1104319)

Przegląd kursu

W kształceniu pielęgniarskim na odległość będziesz nauczany przede wszystkim naukowych podstaw kształcenia dorosłych, dydaktyki ogólnej i pielęgniarskiej oraz uczenia się przez całe życie. Ponadto będziesz zajmować się analizą warunków ramowych w dziedzinie nauczania i uczenia się, różnych kontekstów pielęgniarskich i nadchodzących zmian w samej pielęgniarstwie, a także aspekty prawne i etyczne, odpowiednie spostrzeżenia z psychologii i zarządzania zostaną rozważone i omówione. Zdobędziesz również ważne informacje na temat różnych warunków opieki szpitalnej i ambulatoryjnej dla osób starszych i starszych lub zarządzania szpitalem.

Nasz program licencjacki jest modułowy, co oznacza, że uczysz się za pomocą obszarów tematycznych podzielonych na tak zwane „moduły”. W ramach tych modułów czasami znajduje się kurs wprowadzający i kurs pogłębiony, które systematycznie przygotowują cię do ukończenia tego modułu. W ramach modułów otrzymasz punkty ECTS (Europejski System Transferu Punktów) za każde pomyślne zakończenie, które dokumentują twoje wyniki. Te punkty ECTS są porównywalne na całym świecie i oczywiście uznawane.

Akredytowany stopień

Wszystkie obecne kursy w IUBH są akredytowane przez FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).
Akredytacja jest przyznawana tylko wtedy, gdy treść i struktura programu studiów spełnia wszystkie wymagania jakościowe.

FIBAA jest rodzajem TÜV dla edukacji akademickiej, który sprawdza jakość studiów licencjackich i magisterskich w imieniu Rady Akredytacyjnej. Akredytacja jest odnawiana co pięć (pierwsza akredytacja) lub siedem (re-akredytacja) lat - gwarancja jakości naszego nauczania.
FIBAA przyznaje swoją pieczęć premium za kursy o wyjątkowej jakości. Pięć kursów w IUBH otrzymało już tę specjalną pieczęć. IUBH jest jednym z wiodących uniwersytetów w Niemczech z pięcioma lub więcej pieczęciami premium.

Twoja przyszła kariera w edukacji pielęgniarskiej

Po ukończeniu naszego kursu edukacji pielęgniarskiej możesz przede wszystkim rozpocząć nauczanie w instytucjach edukacyjnych pielęgniarskich i zdrowotnych. Możliwymi punktami kontaktowymi są zdrowie i pielęgniarstwo, opieka zdrowotna i pielęgniarska dla dzieci, opieka nad osobami starszymi oraz położne / porody.
Ponadto prowadzisz (niezależne) zajęcia dydaktyczne w ramach dalszego i zaawansowanego szkolenia, zarówno dla profesjonalnych opiekunów, jak i troskliwych krewnych. Inne obszary zastosowania obejmują zawody z oceną, takie jak w wydawnictwach, ubezpieczeniach zdrowotnych lub poradniach. Ale możesz także zrobić karierę jako specjalista ds. Opieki w zarządzaniu projektami lub badaniach.

Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten.

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten. Pokaż mniej