BSc (Hons) Healthcare Science

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd kursu

Opłaty za naukę są w pełni opłacane dla tych, którzy z powodzeniem zajęli miejsce na tym kursie.

Healthcare Science to dynamiczna i stale rozwijająca się dyscyplina, która wymaga od wysoko wykwalifikowanych pracowników wykonywania szeregu technik laboratoryjnych, które przyczyniają się do ogólnej opieki i dobrego samopoczucia pacjentów.

Profesjonalnie akredytowany stopień BSc Healthcare Science w Cardiff Met został opracowany specjalnie w celu umożliwienia uczniom rozwoju, integracji i zastosowania wiedzy naukowej i umiejętności w interdyscyplinarnym badaniu zdrowia ludzkiego i chorób. Dzięki elementom treningu opartego na pracy włączanego do każdego roku programu, jest on starannie dostosowany do przygotowania absolwentów do kariery w NHS.

Stopień naukowy w dziedzinie opieki zdrowotnej jest ściśle powiązany z wymogami dotyczącymi planowania siły roboczej dla NHS Wales, w związku z czym oferuje wyższy poziom zdolności do zatrudnienia. Podczas drugiego roku studiów studenci będą specjalizować się w jednej z następujących dziedzin: Nauka o krwi, Nauka o komórkach, Nauka o genetyki * lub Nauka o infekcji. Wybrani absolwenci będą również kwalifikować się do ubiegania się o rejestrację jako Biomedical Scientist z HCPC (Health and Care Professions Council), co dodatkowo zwiększy możliwości rozwoju zawodowego.

Ten kurs jest akredytowany przez Royal Society of Biology w celu spełnienia części wymagań akademickich i doświadczenia dla Członka i Chartered Biologist (CBiol).

Ze względu na to, że program ten jest finansowany z NHS, a zatem dostępne są ograniczone miejsca, które mogą się zmieniać każdego roku, niestety nie można uwzględnić wniosków odroczonych.

Uczenie się

W całym programie wykorzystuje się szereg metod nauczania i uczenia się. Obejmują one wykłady, ćwiczenia, warsztaty i znaczną liczbę praktycznych sesji laboratoryjnych. Moodle VLE służy również do przekazywania uczniom kluczowych informacji dotyczących modułów programu, informacji dotyczących poradnictwa zawodowego i informacji administracyjnych związanych z ich programem studiów.

Wszyscy uczniowie mają przydzielone osobistego opiekuna, gdy po raz pierwszy się zapisują, którzy pozostaną ich opiekunem i będą zapewniać pasterskie wsparcie podczas studiów. Studenci przygotowują PDP (Personal Development Portfolio) w pierwszym roku, a osobisty system samouczków zachęca uczniów do dalszego rozwoju ich umiejętności interpersonalnych i refleksyjnych podczas studiów. Jesteśmy dumni z naszej "Polityki otwartych drzwi", która zachęca uczniów do kontaktowania się z personelem w celu uzyskania porady i wskazówek, kiedy tylko tego potrzebują.

Uczniom przydzielany jest również opiekun praktyk zawodowych. Ten członek personelu będzie jednym z naszych zarejestrowanych wykładowców HCPC i zapewni dodatkowe wsparcie dla studentów, podczas gdy oni są poza domem.

Możliwość zatrudnienia

Healthcare Science to stale zmieniająca się, dynamiczna, profesjonalna i naukowa dyscyplina zajmująca się zrozumieniem, w jaki sposób choroby rozwijają się i jak mogą wpływać na normalne funkcjonowanie organizmu. Celem tej dyscypliny jest badanie procesu chorobowego, a docelowo opracowanie metod monitorowania, diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom.

Healthcare Science oferuje ambitne i satysfakcjonujące możliwości kariery w National Health Service i wielu innych organizacjach, w tym Agencji Ochrony Zdrowia, National Blood Authority i Medical Research Council.

Pomyślne ukończenie programu Healthcare Science na Cardiff Metropolitan University pozwoli absolwentom ubiegać się o rejestrację jako Biomedical Scientist z Health and Care Professions Council (HCPC).

Szkolenie oparte na pracy: długie okresy szkolenia w laboratoriach NHS są osadzone w ciągu trzech lat trwania tego programu studiów. Dzięki temu uczniowie zyskują dogłębną wiedzę, zrozumienie i doświadczenie w środowisku nauki o opiece zdrowotnej w ramach przygotowań do zatrudnienia w zawodzie Healthcare Science Practitioner / Biomedical Scientist w ramach NHS.

Wymagania wstępne

Kandydaci powinni mieć GCSE w klasie C lub wyższej w co najmniej pięciu przedmiotach, które muszą obejmować język angielski, matematykę * i naukę (lub klasę 4 lub wyższą dla kandydatów posiadających nowo zreformowane GCSE w Anglii). Kandydaci, którzy mówią po angielsku jako drugim języku, muszą mieć odpowiednią znajomość języka angielskiego, z wynikiem 7 punktów IELTS, z co najmniej 6,5 we wszystkich elementach.

Nasze typowe oferty obejmują:

  • 120 punktów z co najmniej 3 poziomów A do 2 klas B, które muszą obejmować biologię i jeszcze jedną naukę. Wymagana jest również minimalna klasa B na poziomie AS Chemia.
  • RQF BTEC National Extended Diploma / Cambridge Technical Extended Diploma in Science (obejmujący biologię i chemię) DDD
  • 120 punktów z co najmniej 3 Szkockich Zaawansowanych Wyższych obejmuje 2 klasy C, w tym Biologię i jeszcze jedną Naukę. Wymagana jest również ocena AC w Higher Chemistry.

  • 120 punktów z Irish Leaving Certificate na 2 x H2 Higher, w tym Biology, i H4 w Chemistry (minimalna ocena H4 dla innych wyższych przedmiotów)
  • Dostęp do dyplomu ukończenia studiów wyższych, który obejmuje główny komponent nauk podstawowych: uwzględnienie 15 wyróżnień w obu przedmiotach: biologii i chemii oraz zasługi z pozostałych punktów 3 stopnia

* W przypadku kandydatów na Walijczyków, którzy zajmują się zreformowaną Matematyką GCSE, przyjmujemy matematykę GCSE lub Matematykę - Numerację .

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training op ... Czytaj więcej

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training opportunities that are accessible, flexible and of the highest quality to students from over 140 countries worldwide.???? Pokaż mniej