BMedSc w nauce o materiałach biomedycznych

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Kurs Biomedical Materials Science oferuje możliwość zdobycia kompleksowego zaplecza nauk medycznych i inżynierii biomateriałów używanych do naprawy lub wymiany uszkodzonych, chorych lub brakujących tkanek w organizmie człowieka.

Wymiana stawu biodrowego, implanty dentystyczne, soczewki kontaktowe, rozruszniki serca, zastępcze naczynia krwionośne i zastawki serca. To tylko kilka przykładów biomateriałów używanych do zastąpienia uszkodzonych lub chorych tkanek i stają się coraz bardziej odpowiednie dla coraz bardziej starzejącej się populacji.

Kurs Biomedical Materials Science w Birmingham jest jednym z niewielu kursów w Wielkiej Brytanii, które w równym stopniu koncentrują się na naukach biologicznych i materiałowych, ze szczególnym uwzględnieniem inżynierii tkankowej, biomateriałów ortopedycznych i dentystycznych. To przygotowuje cię do różnych możliwości kariery w szerokim zakresie dziedzin związanych z naukami medycznymi i dentystycznymi po ukończeniu studiów.

BMedSc Biomedical Materials Science jest nauczany na kilku wydziałach, w tym stomatologii, medycyny oraz metalurgii i materiałach, i skupia się wokół Biomaterials Unit, jednej z głównych jednostek badawczych w Birmingham Dental Hospital i School of Dentistry. Jest to jedyny w swoim rodzaju kurs oparty i prowadzony w szpitalu w Birmingham Dental Hospital and School of Dentistry, co oznacza, że klinicyści mają bezpośredni wkład w treść kursu.

Pierwszy rok

Będziesz badał strukturę i właściwości materiałów - w tym polimerów, ceramiki i metali - anatomię, fizjologię, wprowadzenie do biologii komórkowej i molekularnej oraz bakteriologii, a także biomechanikę i ogólne wprowadzenie do rozwoju i klinicznego zastosowania biomateriałów. Pierwszy rok obejmuje również kurs umiejętności uczenia się, zapewniający podstawową praktyczną wiedzę na temat korzystania z wyszukiwarek, technologii informatycznych i statystyki. Tam, gdzie to możliwe, materiały wykładowe są wzmacniane ćwiczeniami praktycznymi. Po okresie badania w lecie odwiedzisz lokalne szpitale, w których zaobserwujesz, na przykład, że wykonywana jest operacja wymiany stawu biodrowego lub kolanowego.

Drugi rok

W tym roku koncentrujesz się na reakcjach organizmu na biomateriały, na tym, w jaki sposób materiały te są projektowane i przekształcane w komponenty do zastosowania w medycynie. Dowiesz się również o czynnikach wpływających na wydajność biomateriałów w eksploatacji. Moduły obejmują biologię komórkową i molekularną, biomateriały ortopedyczne i dentystyczne, mikroskopię, infekcje i immunologię oraz projektowanie materiałów. Sesje praktyczne zapewnią dalsze doświadczenie w obsłudze i testowaniu biomateriałów.

Trzeci rok

Ostatni rok daje możliwość zaangażowania się w najnowsze badania w ramach szeroko zakrojonego dwuletniego semestru. Dowiesz się więcej o inżynierii tkankowej i projektowaniu biomateriałów, rozwiniesz umiejętności laboratoryjne i zarządzania projektami oraz pogłębisz swoją wiedzę naukową. Ostatecznie zaprezentujesz swój projekt badawczy jako rozprawę z plakatem, przy czym oba będą oparte na twoich naukowych umiejętnościach pisania i prezentacji nabytych w pierwszym i drugim roku. Twoja praca może ostatecznie zostać opublikowana w czasopiśmie naukowym.

Wymagania wstępne

  • Wymagana liczba poziomów A: 3
  • Typowa oferta: AAB
  • Wymagane przedmioty i stopnie: Dwie nauki wymagane na poziomie A, z których jedna musi być biologią lub chemią.
  • Badania ogólne: Nieakceptowane, ale dobre wyniki mogą zostać wzięte pod uwagę, jeśli nie spełnisz warunków oferty

BTEC Extended Diploma: Grade DDD w Applied Science plus dodatkowy AS lub A Level grade C z przedmiotu naukowego.

Dyplom BTEC: stopień DD w naukach stosowanych wraz z 1 kolejnym poziomem klasy B

Rozszerzony certyfikat: klasa D rozpatrywana wraz z 2 poziomami nauki A na poziomie BB (z wyjątkiem nauk stosowanych, które mogą być rozpatrywane obok 1 nauki poziomu naukowego i stosowanej biologii człowieka, które mogą być rozpatrywane obok poziomu naukowego innego niż biologia). Akceptowalne przedmioty, jeśli oferuje 2 poziomy nauki A: inżynieria lotnicza, prawo stosowane, psychologia stosowana, sztuka i projektowanie, biznes, informatyka, elektrotechnika elektroniczna, inżynieria, dochodzenie kryminalistyczne i karne, zdrowie i opieka społeczna, technologia informacyjna, inżynieria produkcji, inżynieria mechaniczna , Muzyka, farmacja, sport, sport i ćwiczenia fizyczne oraz
Nauki o sporcie i ćwiczeniach.

Rozważane są inne kwalifikacje, takie jak Rok Fundacji, kurs Dostępu do Nauki lub kombinacja kwalifikacji. Skontaktuj się z Admission Tutor lub Admissions w celu uzyskania dalszych informacji.

Usługa ujawniania i blokowania (DBS): Studenci będą musieli ukończyć pomyślnie sprawdzoną usługę ujawniania i blokowania (DBS) przed przyjęciem do programu, ponieważ mamy siedzibę w szpitalu.

Studenci zagraniczni

Międzynarodowy dyplom maturalny: 6,6,5 na wyższym poziomie (w tym chemia lub biologia) z minimum 32 punktami ogółem.

Obowiązują standardowe wymagania języka angielskiego.

Możliwość zatrudnienia

Nasi absolwenci nauk biomedycznych mają niewielki problem z zapewnieniem zatrudnienia lub dalszego szkolenia. Wielu kontynuuje badania medyczne i biologiczne, podczas gdy inni wybierają różne opcje kariery w służbie zdrowia i pokrewnych dziedzinach, takich jak perfuzja krwi, optometria, audiologia i praca w organach regulacyjnych ds. Wyrobów medycznych. Niektórzy absolwenci kontynuują studia w celu uzyskania dyplomów z medycyny lub stomatologii. Znaczna część weszła również w tradycyjne obszary kariery absolwentów, takie jak finanse, wydawnictwa, rachunkowość i informatyka.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Czytaj więcej

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Pokaż mniej