BDS w chirurgii stomatologicznej

Informacje ogólne

Opis programu

Stomatologia jest wyzwaniem i satysfakcję zawód. W kontekście starzejącego się społeczeństwa, którzy są utrzymującej zęby do późnej starości, znaczenie zrozumienia zależności między ogólnym i zdrowia jamy ustnej jest najważniejsza. Potrzebne są doskonałe umiejętności komunikacyjne, aby umożliwić dentystów do leczenia pacjentów jako jednostek i dobrego zrozumienia podstawie biologiczne chorób jamy ustnej oraz metod zapobiegawczych do opieki są niezbędnymi fundamenty praktyce stomatologicznej.

Postępy w technologii i materiałów stomatologicznych zwiększyła zakres praktyki oraz zwiększenie liczby Dental Care Professionals (DCPs) Doprowadziło to do naciskiem na rolę stomatologicznym jako diagnosta i lider zespołu wraz z stomatolog koncentrując się na podjęcie kompleks, a nie rutynowe, zabiegów dentystycznych.

Kurs w Birmingham jest regulowany przez Radę General Dental (GDC) i dostarczy Ci solidne podstawy nauki, na których można oprzeć swoje doświadczenia klinicznego i opieki nad pacjentem. Trwająca nić całej opiece nad pacjentami w praktyce klinicznej pozwala zintegrować specjalne nauczanie i wykonywać najodpowiedniejszego leczenia dla pacjentów.

Będziesz uczył w naszym nowiutkim Hospital Dental and School, obecnie w fazie rozwoju prostu mili od głównego kampusu Uniwersytetu w Edgbaston. Jako pierwszy zintegrowany, samodzielny szpital stomatologiczne i szkoły dentystyczne mają zostać zbudowane w Wielkiej Brytanii przez prawie 40 lat, nowy 50 mln £ szpitala zapewnią światowej klasy infrastruktury badawczej oraz nowoczesne środowisko nauki dla ponad 600 studentów i doktorantów i praktykanci.

Uniwersytet w Birmingham zajmuje 8 miejsce wśród dla stomatologii w Wielkiej Brytanii, zgodnie z pełną University Guide aw 2014 Badania Excellence Framework (REF) oceny, Stomatologia zajęła pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii badań międzynarodowo uznane za doskonałe.

W 2016 roku, wyniki National Student Survey (NSS) wykazały, że 96% naszych uczniów byli zadowoleni z nauki na tym kursie.

Pierwszy rok

Na początku część programu stanowi podstawę dla praktyki klinicznej. Zakres modułów nauk biologicznych dostarczają systemy podejścia opartego na zrozumieniu ludzkiego ciała i zawierają szereg różnych tematów. Są one dostarczane przez Medical School i zapewniają one ważną podstawę dla ludzkiego Choroby modułów w dalszej części programu. Oprócz tych modułów, będziesz miał wczesny kontakt z pacjentami, obserwacji i refleksji nad sesji leczenia w szpitalu dentystycznego. Będziesz także zaczynają rozwijać zrozumienie jest profesjonalistą i perspektywy pacjenta przez duży moduł nauczane w szkole stomatologii.

Szeroka gama metod nauczania są używane, ale kładzie się nacisk na uczenie się oparte. Spodziewałem się również, aby stać się niezależnym uczący i będą wspierani w tym przez nas w domu wirtualnym środowisku nauczania, e-kursu.

Drugi rok

W drugim roku programu opiera się na pierwszy, ze zwiększoną ilość czasu są wydawane w School of Dentistry. Biologiczne moduły naukowe koncentrują się na głowy i jamy ustnej i inne moduły pozwalają zrozumieć szerszy kontekst stomatologii i wpływa na zachowania pacjenta na ich zdrowie jamy ustnej. Będziesz podejmować dalsze sesje ze starszych uczniów, pomagając im w trakcie opieki nad pacjentem. Moduły te są oceniane w celu określenia sprężyny.

Lato termin drugiego roku poświęcona jest opracowanie szeregu praktycznych umiejętności oraz wiedzę na temat praktycznych aspektów opieki nad pacjentem. Będziesz pracować w laboratorium umiejętności kliniczne nad głowami fantomowych przygotowania i przywracających zęby. Będzie także współpracować ze swoimi rówieśnikami, z historii medycyny, przeprowadzania badań stomatologicznych, a także uczą się, jak zarządzać miejscowe środki znieczulające. Możesz również uzyskać zrozumienie projektu badawczego w dziedzinie periodontologii nauczania i innych prac naukowych skoncentruje się na patologii, radiografii stomatologicznej i stomatologii.

Trzeci rok

Na początku trzeciego roku rozpoczęciem leczenia własnych pacjentów pod nadzorem w szpitalu dentystycznego i zacząć w praktyce wiedzy i umiejętności, które zostały opracowane we wczesnych latach. Ten rdzeń Praktyki Klinicznej, gdzie masz swój własny mały listę pacjentów, dopóki trwa przez ostatni rok i pozwala zrozumieć znaczenie kontynuowania opieki i zintegrowaną praktykę kliniczną i pracy z zespołem stomatologicznym.

Na początku semestru wiosennego, zostanie wprowadzony do nauczania innych dziedzinach klinicznych specjalistycznych, które stanowią podstawę do zrozumienia różnych aspektów leczenia pacjenta i przyczyni się do całej opiece nad pacjentami w praktyce klinicznej.

Równolegle z pracami klinicznych z udziałem pacjentów, będzie podejmować inne przedmioty akademickie obejmującą wprowadzenie do modułu chorób człowieka. Składa się infekcji, patologii i farmakologii, i buduje na stałym fundamencie nauki biologiczne. Ta dziedzina nauki jest szczególnie ważna w pomaga zrozumieć powiązania między zdrowiem ogólnym i ustnej oraz wpływu leczenia na opiekę nad pacjentem. Dental Zdrowia Publicznego i behawioralne Nauka jest również moduł nić, która rozpoczyna się w tym roku i pozwala umieścić stomatologii klinicznej w szerszym kontekście zdrowia ludności i świadczenia usług dentystycznych.

Czwarty rok

Zostaniesz wprowadzony do dwóch nowych specjalnych obszarów dydaktycznych w tym roku stomatologii dziecięcej i medycyny jamy ustnej. W stomatologii dziecięcej dowiesz się, jak dostosować klinicznych i pacjenta umiejętności zarządzania już zdobytych dzieciom w Dental Hospital, a później w roku, w klinice pomocy potrzebującym. To pomoże Ci zrozumieć otoczenie których dzieci dorastają i daje możliwość pracy w swoim własnym gabinecie z wykwalifikowaną pielęgniarką dentystycznej, co jeszcze bardziej docenić znaczenie pracy zespołowej ci. Oral Medicine daje okazję doskonalić swoje umiejętności diagnostyczne, dodatkowo docenić powiązanie chorób jamy ustnej i chorób ogólnych i opierać się na wiedzy i zrozumienia zostały uzyskane z wprowadzenia do ludzkiej choroby i Klinicznego Chorób modułu Human ci.

staże informacyjne dla dorosłych podstawowej opieki stomatologicznej rozpocznie się w semestrze letnim i dalej przez do Wielkanocy w ostatnim roku. Te odbywają się w klinikach i dostarczy Ci wrażeń, aby wesprzeć swoje przejście do Fundacji Dental szkolenia po ukończeniu studiów.

Jest to również okazja, aby podejmować indywidualnie dostosowane moduł, albo fakultatywne projekt na temat swojego wyboru, dentystycznych lub non-dentystycznego, w kraju lub zagranicą. Jeśli wolisz, możesz pozostać w klinice rozszerzyć zakres doświadczenia lub umocnić swoją naukę.

Piąty rok

W tym ostatnim roku programu BDS, cała opieka nad pacjentem jest tematem swojej pracy klinicznej oraz program ćwiczeń i wykładów przygotowuje do uprawiania kiedy już kwalifikacje. Będzie nadal z pewną nauczania specjalnego, na przykład chirurgii jamy ustnej, a także zobowiązują blok nauczania stomatologii uspokojenie, które pomogą Ci zarządzać pacjentów bardzo niespokojne.

Będzie również okazja, aby wybrać specjalny moduł do nauki, które pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie w obszarze klinicznym wyboru.

Dlaczego warto studiować ten kurs

University of Birmingham Dental Hospital oraz szkoły: New University of Birmingham Dental Hospital i Szkoła będzie pierwszym zintegrowanym, samodzielny szpital stomatologiczne i szkoły dentystyczne mają zostać zbudowane w Wielkiej Brytanii przez prawie 40 lat. Nowy build jest dogodnie położony w odległości mili od centrum kampusu znaczenie będzie można skorzystać z łatwego dostępu do wszystkich obiektów uniwersyteckich oraz Guild Studentów i pobliskiego mieszkania.

Wysoka League Rankingi Stół i satysfakcji studentów Oceny: University of Birmingham jest 8 miejsce na stomatologii w Wielkiej Brytanii, zgodnie z pełną University Guide. W 2015 roku, wyniki National Student Survey (NSS) wykazały, że 98% naszych uczniów byli zadowoleni z ogólnej jakości naszego programu, a 97% było zadowolonych z nauki o tym programie.

Nauczycielka w Dental Hospital: Będzie oparta na jedynego szpitala dentystycznego i szkoły w Midlands, jeden z zaledwie 10 w Anglii, dzięki czemu można dowiedzieć się z, pociągu i pracy obok praktykujących lekarzy i innych członków zespołu stomatologicznego na codzień.

Doskonałe wyposażenie: Będziesz korzystać ze środowisk state-of-the-art uczenia się tym w pełni skomputeryzowany 'głowy' phantom laboratorium, gdzie będzie można nauczyć się zarządzać próchnicy zębów oraz przywrócenie zęby, wśród innych zadań praktycznych.

Innowacyjne metody nauczania: Będziesz miał dostęp do nowych aplikacji webowych wspierać swoją naukę. Opracowany przez pracowników w School of Dentistry, systemy na miarę zachęcamy do wzięcia odpowiedzialności za nauce poprzez proces autorefleksji i wyznaczania celów. Można również zachować wizualny zapis swoich postępach w sesjach praktycznych, przesyłając obrazy swojej pracy na swojej płycie. Ponadto aplikacje działają jako dodatkowy mechanizm wsparcia, dzięki czemu pracownicy zidentyfikować na początku studentów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia i obszary, w których jest ono najbardziej potrzebne.

Aktywny Uniwersytet Birmingham Dental Society Student (BUDSS): BUDSS jest najstarszą i największą społeczność studentów dentystycznych w Wielkiej Brytanii. Członkostwo jest otwarte dla wszystkich studentów School of Dentistry -Dentistry, Higieny Stomatologicznej i Terapii, a studenci Biomedical inżynierii materiałowej. Studentów z każdego z kursów działających w charakterze przedstawicieli w komisji.

Znakomite Alumni: Wielu absolwentów BDS Stomatologia przeszli są liderami w swoich dziedzinach. Jesteśmy dumni, że nasi wybitni absolwenci i godne uwagi są:

 • Barry Cockcroft (BDS 1975) Chief Dental Officer, Departament Zdrowia
 • Nigel Carter (BDS 1975) dyrektor naczelny British Dental Health Foundation
 • Janet Clarke (BDS 1981) Dyrektor kliniczny, Birmingham Community Healthcare NHS
 • Elizabeth Treasure (BDS 1979, dr 1983) Zastępca wicekanclerz, Cardiff University
 • Amrik Bhandal (BDS 1983), Balbir Bhandal (BDS 1985) oraz Baljit Bhandal (BDS 1987) - założyciele i właściciele Bhandal praktyk stomatologicznych

Wymagania wstępne

 • Ilość wymaganego poziomu: 3
 • Typowe oferty: AAA
 • Wymagane przedmioty i gatunki: Poziomy A musi zawierać chemii i biologii. Muszą one być uzyskane w jednym posiedzeniu. Biologia Człowieka mogą być oferowane, ale oprócz biologii. GCSE A * w biologii i chemii i A w matematyce i angielskim. Należy również zdawać UKCAT.
 • Badania ogólne: Nie została przyjęta.

Należy pamiętać, że zarówno na poziomie GCSE i, poddała nie są brane pod uwagę.

BTEC: Rozszerzony Dyplom BTEC, Dyplom i Zależna Dyplom nie są akceptowane szkockich kandydatów: Kandydaci będą musieli zaoferować 3 Zaawansowane Highers z klasami AAA zawierać chemii i biologii plus trzeci przedmiot.

Absolwenci: Musi być osiągnięty (lub być przewidywane do osiągnięcia) dyplom z wyróżnieniem pierwszej klasie w dziedzinie nauk medycznych lub pokrewnych stopień i minimalne poziomy klasy B, które zawierają chemii i biologii.

Dodatkowe informacje:

 1. Wnioskodawcy muszą posiadać doskonałe mowie i piśmie języka angielskiego. Należy pamiętać, że standardowe wymagania w zakresie języka angielskiego uniwersytetu są minimalne standardy, które może być pozyskane w drodze konkursu. Jako minimum, języka angielskiego IELTS 7.0 musi być w każdym składniku.

 2. Teraz wymagać, aby wnioskodawcy siedzieć UKCAT. Te wyniki są wykorzystywane w połączeniu ze szczegółami z formularzem zgłoszeniowym UCAS wybór kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną.

 3. Doświadczenie zawodowe (minimum 10 dni roboczych) w ogólnej praktyce stomatologicznej NHS jest wymagane przed wypełnieniem formularza UCAS. Użytkownik będzie zobowiązany zadeklarować swoje zaangażowanie, zaangażowanie i zrozumienie konieczności pracować dla dobra innych (np praca w społeczeństwie, działalność charytatywna). Należy również wykazać zrozumienie empatii potrzebne w kontaktach z innymi członkami społeczeństwa, coś, co daje wgląd w pracę z ludźmi z różnych środowisk na własną rękę.

 4. Studenci będą zobowiązani do ukończenia udanej ujawnianie i usługi zakazu (DBS) Sprawdź przed przyjęciem do programu.

 5. Wszyscy studenci będą zobowiązani do podpisania Fitness zastrzeżeniem specyficznych do Ćwicz Kodeks postępowania w sprawie wpisu, którego szczegóły zostaną przekazane z ofertą listu.

 6. School of Dentistry ma nadrzędny obowiązek opieki dla ludności, z którymi studenci wchodzą w bliski kontakt. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Departamentu Zdrowia (marzec 2007) wszystkich wnioskodawców, którzy są wykonane ofertę miejsca na kursie będą wymagane do ukończenia procesu przesiewania dla wirusów przenoszonych przez krew, jako warunek ich oferty.

 7. Charakter szkolenia licencjackich stomatologicznego uniemożliwia wprowadzanie tych, którzy mogą stwarzać ryzyko zakażenia wirusami przenoszonymi przez krew (BBV) pacjentów. Dlatego wszystkich potencjalnych studentów studiów dentystycznych musi przejść dodatkowy prześwit zdrowia przed przyjęciem na programie. Użytkownik musi być pod kątem zapalenia wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C oraz HIV, do włączenia HBV, HCV i HIV zakaźność jako część oferty.

 8. Wszyscy wybrani wnioskodawcy muszą przedstawić wystarczający dowód uodporniania przeciwko WZW typu B i dowód braku zakaźności HIV, WZW typu B i hepatitis C uprzedniego potwierdzenia miejsca i staje zarejestrowany jako student stomatologii. (Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii rząd wymaga obecnie wszystkich potencjalnych studentów studiów stomatologicznych podlegał dodatkowej odprawy zdrowia przed przyjęciem na kurs; dodatkowy prześwit zdrowotnej przewiduje, że osoby nie mogą mieć charakteru zakaźnego na obecność wirusa HIV, WZW typu B i WZW typu C. W celu uzyskania dalszych informacji na temat tych wymagania, patrz: medycznych i stomatologicznych studentów: luz Health zapalenia wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C, HIV i gruźlica).

 9. Musisz podać albo dowody, które otrzymały dwa szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce, lub zorganizować badania krwi, które należy podjąć w celu określenia statusu immunologicznego do tych wirusów.

 10. Należy również przedstawić dowody albo otrzymawszy BCG szczepień przeciw TB lub klasę testową Heafa 2-3 / Mantoux Test 6 - 14mm oraz dowody odporności na ospy wietrznej (ospa) bądź dodatnim wywiadem posiadania wirusa lub przez badanie krwi.

Zagraniczni studenci:

International Baccalaureate Diploma: 6,6,6 na poziomie wyższym (w tym chemii i biologii) z minimum 32 punktów w klasyfikacji generalnej.

Wnioskodawcy muszą posiadać doskonałe mowie i piśmie języka angielskiego. Należy pamiętać, że standardowe wymagania w zakresie języka angielskiego uniwersytetu są minimalne standardy, które może być pozyskane w drodze konkursu. Jako minimum, języka angielskiego IELTS 7.0 musi być w każdym składniku.

Więcej informacji na temat wymogów wjazdowych dla kandydatów zagranicznych prosimy o kontakt z naszym działem rekrutacji.

Ostatnia aktualizacja Sie 2016

Informacje o uczelni

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Czytaj więcej

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Pokaż mniej